Znak Politechniki Warszawskiej

Zimowa edycja międzynarodowego festiwalu

Zapraszamy na zimową edycję International Festival of Warsaw na PW!

Zapraszamy na zimową edycję International Festival of Warsaw na PW!

Zapraszamy 7 i 8 grudnia!

Magiczny klimat zdominuje wszystkie atrakcje czekające na gości zimowej edycji International Festival of Warsaw, wyjątkowej imprezy, która odbędzie się 7 i 8 grudnia na Politechnice Warszawskiej. Przez cały weekend uczestników świątecznie zaskakiwać będzie nauka i kultura.

Zimowa edycja festiwalu to efekt współpracy twórców International Festival of Warsaw z Politechniką Warszawską. Jego główne założenia to promocja wielokulturowości, studenckiej mobilności i aktywności, a także popularyzacja nauki wśród najmłodszych.

Zobacz zdjęcia z pierwszego dnia festiwalu

Zobacz zdjęcia z drugiego dnia festiwalu

Na grudniowe wydarzenie składa się długa lista międzynarodowych atrakcji – gier i zabaw, wykładów i pokazów naukowych utrzymanych w świątecznym klimacie. To także Jarmark Świąteczny, podczas którego odwiedzić będzie można stoiska różnych krajów, poznać ich świąteczne zwyczaje, spróbować przysmaków z całego świata.

Pierwszego dnia na najmłodszych będzie czekać szereg gwiazdkowych atrakcji. Specjalnie dla naszych gości Plac Politechniki odwiedzi Święty Mikołaj. Niedziela zapowiada się równie niezwykle – Koła Naukowe PW wraz z badaczami Politechniki przedstawią naukowe oblicze Świąt z przymrużeniem oka. Za udział w tej części imprezy młodzi odkrywcy będą mogli otrzymać Dyplom Świątecznego Odkrywcy. Tego dnia odbędzie się również finał International Students Talent Show.

Zwieńczeniem Festiwalu będzie Międzynarodowy Koncert Kolęd, który odbędzie się w magicznie przystrojonej Dużej Auli Politechniki Warszawskiej. Na specjalne zaproszenie w koncercie weźmie udział Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze", a także światowej sławy artysta – Michał Rudaś. Usłyszymy świąteczne pieśni nie tylko z Polski, ale również Wietnamu, Indii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, a także Ameryki Południowej.

Festiwalowe atrakcje dostępne będą w języku polskim i angielskim. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Program imprezy:

Sobota, 7 grudnia

 • 10:00 - 20:00 Międzynarodowe Jarmarki Świąteczne
 • 11:00 - 17:00 Zabawy Mikołajkowe
 • 14:00 Spotkanie ze Świętym Mikołajem
 • 15:30 Uroczyste rozświetlenie choinki
 • 15:30 - 17:00 Zabawy i konkursy mikołajkowe
 • 16:00 - 17:00 „Świąteczna Magia Matematyki” (szczegóły poniżej)

Niedziela, 8 grudnia

 • 10:00 - 20:00 Międzynarodowe Jarmarki Świąteczne
 • 10:00 - 17:00 Namiot naukowy - to tutaj uczestnicy wydarzenia będą mogli spotkać Koła Naukowe PW wraz z badaczami Politechniki, którzy przedstawią naukowe oblicze Świąt z przymrużeniem oka. Za udział w tej części imprezy młodzi odkrywcy będą mogli otrzymać Dyplom Świątecznego Odkrywcy.
 • 11:00 - 17:00 Naukowe atrakcje dla dzieci "Świąteczny Odkrywca" - wykłady (szczegóły poniżej)
 • 13:00 - 14:00 Finał Konkursu International Students Talent Show
 • 17:00 - 19:00 Międzynarodowy Koncert Kolęd (w Dużej Auli obowiązują zaproszenia, wszyscy goście mogą natomiast obserwować wydarzenie z krużganków)

 

Harmonogram atrakcji naukowych "Świąteczny Odkrywca"

7 grudnia

8 grudnia