Znak Politechniki Warszawskiej

Zimowa edycja międzynarodowego festiwalu

Zapraszamy 7 i 8 grudnia!

Zapraszamy na zimową edycję International Festival of Warsaw na PW!

Zapraszamy na zimową edycję International Festival of Warsaw na PW!

Magiczny klimat zdominuje wszystkie atrakcje czekające na gości zimowej edycji International Festival of Warsaw, wyjątkowej imprezy, która odbędzie się 7 i 8 grudnia na Politechnice Warszawskiej. Przez cały weekend uczestników świątecznie zaskakiwać będzie nauka i kultura.

Zimowa edycja festiwalu to efekt współpracy twórców International Festival of Warsaw z Politechniką Warszawską. Jego główne założenia to promocja wielokulturowości, studenckiej mobilności i aktywności, a także popularyzacja nauki wśród najmłodszych.

Zobacz zdjęcia z pierwszego dnia festiwalu

Zobacz zdjęcia z drugiego dnia festiwalu

Na grudniowe wydarzenie składa się długa lista międzynarodowych atrakcji – gier i zabaw, wykładów i pokazów naukowych utrzymanych w świątecznym klimacie. To także Jarmark Świąteczny, podczas którego odwiedzić będzie można stoiska różnych krajów, poznać ich świąteczne zwyczaje, spróbować przysmaków z całego świata.

Pierwszego dnia na najmłodszych będzie czekać szereg gwiazdkowych atrakcji. Specjalnie dla naszych gości Plac Politechniki odwiedzi Święty Mikołaj. Niedziela zapowiada się równie niezwykle – Koła Naukowe PW wraz z badaczami Politechniki przedstawią naukowe oblicze Świąt z przymrużeniem oka. Za udział w tej części imprezy młodzi odkrywcy będą mogli otrzymać Dyplom Świątecznego Odkrywcy. Tego dnia odbędzie się również finał International Students Talent Show.

Zwieńczeniem Festiwalu będzie Międzynarodowy Koncert Kolęd, który odbędzie się w magicznie przystrojonej Dużej Auli Politechniki Warszawskiej. Na specjalne zaproszenie w koncercie weźmie udział Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze", a także światowej sławy artysta – Michał Rudaś. Usłyszymy świąteczne pieśni nie tylko z Polski, ale również Wietnamu, Indii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, a także Ameryki Południowej.

Festiwalowe atrakcje dostępne będą w języku polskim i angielskim. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Program imprezy:

Sobota, 7 grudnia

 • 10:00 - 20:00 Międzynarodowe Jarmarki Świąteczne
 • 11:00 - 17:00 Zabawy Mikołajkowe
 • 14:00 Spotkanie ze Świętym Mikołajem
 • 15:30 Uroczyste rozświetlenie choinki
 • 15:30 - 17:00 Zabawy i konkursy mikołajkowe
 • 16:00 - 17:00 „Świąteczna Magia Matematyki” (szczegóły poniżej)

Niedziela, 8 grudnia

 • 10:00 - 20:00 Międzynarodowe Jarmarki Świąteczne
 • 10:00 - 17:00 Namiot naukowy - to tutaj uczestnicy wydarzenia będą mogli spotkać Koła Naukowe PW wraz z badaczami Politechniki, którzy przedstawią naukowe oblicze Świąt z przymrużeniem oka. Za udział w tej części imprezy młodzi odkrywcy będą mogli otrzymać Dyplom Świątecznego Odkrywcy.
 • 11:00 - 17:00 Naukowe atrakcje dla dzieci "Świąteczny Odkrywca" - wykłady (szczegóły poniżej)
 • 13:00 - 14:00 Finał Konkursu International Students Talent Show
 • 17:00 - 19:00 Międzynarodowy Koncert Kolęd (w Dużej Auli obowiązują zaproszenia, wszyscy goście mogą natomiast obserwować wydarzenie z krużganków)

 

Harmonogram atrakcji naukowych "Świąteczny Odkrywca"

7 grudnia

8 grudnia