Wirtualny festiwal Women in Tech Days

Women in Tech Days

Women in Tech Days to nowy segment programu IT for SHE organizowanego przez Perspektywy, adresowany do studentek i doktorantek kierunków technicznych i ścisłych. Jego celem jest dostarczenie najnowszej i wysokiej jakości wiedzy z zakresu nowych technologii, zachęcenie do kształtowania umiejętności miękkich, a także organizacja spotkań z mentorami.

Uczestnicy i uczestniczki Women in Tech Day mogą liczyć na udział w:

• warsztatach technicznych (np. na temat Data Science czy sztucznej inteligencji);
  • warsztatach (m.in. design thinking, wystąpienia publiczne, tworzenie CV)
  • IT for SHE Tech Talks dotyczących najnowszych trendów i tematów technologicznych prezentowanych przez najlepszych w branży ekspertów;
  • Klinice Kariery – przestrzeni doradztwa zawodowego;
  • sesjach Speed Mentoringowych IT for SHE;
  • spotkaniach z wybitnymi kobietami ze świata technologii, które opowiedzą o swojej ścieżce rozwoju i kariery, a także swoich wzlotach i upadkach.

Wśród studentek-mentorek biorących udział w wydarzeniu znajdą się dwie reprezentantki Politechniki Warszawskiej: Izabela Fijałkowska (geodezja i kartografia) oraz Maja Kaczkowska (inżynieria biomedyczna).

Impreza potrwa przez trzy dni, od 27 do 29 kwietnia. Szczegółowy harmonogram oraz formularz rejestracji można znaleźć na stronie womenintechday.pl.