Znak Politechniki Warszawskiej

Sukces absolwenta Politechniki Warszawskiej w rywalizacji HackYeah

Zwycięzcy hackatonu HackYeah 2018 w kategorii Health, fot. FB Kamil Dzieniszewski

Zwycięzcy hackatonu HackYeah 2018 w kategorii Health, fot. FB Kamil Dzieniszewski

Projekt strony internetowej i chatbota wykonany przez zespół pod przewodnictwem Kamila Dzieniszewskiego, absolwenta kierunku automatyka i robotyka na Wydziale Inżynierii Produkcji PW, zwyciężył w kategorii Health. Nagrodzony pomysł ma wesprzeć pracę członków Fundacji Rak’n’Roll.

W ramach pomocy udzielanej osobom cierpiącym na choroby nowotworowe Fundacja Rak’n’Roll prowadzi akcję „Daj Włos!”. Dzięki niej za pośrednictwem gabinetów fryzjerskich można przekazywać odpowiednio przygotowane i obcięte włosy, które później trafiają do fundacji i już w formie peruk są przekazywane chorym. Tylko w 2018 r. takich przesyłek pojawiło się aż 41 tysięcy. Pomimo zastosowanych automatycznych rozwiązań wiele osób kontaktuje się różnymi kanałami z biurem fundacji i próbuje uzyskać informacje o swoim datku. Odpowiadanie na wszystkie pytania zajmuje 3 członkom 7-osobowego zespołu ok. 50% czasu pracy.

W odzyskaniu jego części, która mogłaby być przeznaczona na bezpośredni kontakt z chorymi, ma pomóc rozwiązanie zaproponowane przez ekipę zwycięzców hackatonu:

  • Kamila Dzieniszewskiego (absolwent Politechniki Warszawskiej – developer, marketing) 
  • Piotra Korlagę (absolwent WAT-u – developer) 
  • Krzysztofa Jedynaka (absolwent WAT-u – developer) 
  • Krystiana Gorskiego (scrum master)

Dzięki specjalnej stronie internetowej każdy darczyńca będzie mógł sprawdzić, czy jego włosy dotarły już do fundacji, a bot działający na Messengerze FB sprawnie przekieruje pytających do tej właśnie witryny. Serwis będzie działał całą dobę.

Festiwal HackYeah to największe tego typu wydarzenie w Europie i jedno z największych na świecie. Gromadzi ono specjalistów i pasjonatów kodowania, którzy w zespołach pracują nad rozwiązaniem różnorodnych problemów programistycznych, a także uczestniczą w warsztatach i wykładach.