Studenci Politechniki Warszawskiej z wyróżnieniem za projekt biblioteki w Nowym Jorku

Praca konkursowa studentów PW.

Grid Pavillion

Kinga Batte, Weronika Urban i Kacper Kozak, studenci Wydziału Architektury PW otrzymali wyróżnienie w międzynarodowym konkursie organizowanym przez Switch Competitions. Zadaniem było wykonanie projektu pawilonu-biblioteki w nowojorskim Central Parku.

Głównym elementem określającym przestrzeń "Grid Pavillion", projektu grupy studentów PW,  stała się drewniana struktura, stanowiąca nie tylko element konstrukcji, ale także architektury.

W konkursie wręczono 3 główne miejsca: 1 miejsce Isadora Machado, David Couto, Enrico Postiglione (Brazylia); 2 miejsce Izabela Sykta, Dariusz Sykta, Kamil Dąbek (Polska) oraz 3 miejsce Andrea Di Pietrantonio (Włochy).

Pełne wyniki konkursu można zobaczyć na stronie Switch Competitions >>>

Źródło: www.arch.pw.edu.pl