Start-up z PW pomaga szpitalom

fot. EcoBean

EcoBean do tej pory znaliśmy jako spin-off z Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej zajmujący się przetwarzaniem fusów z kawy w brykiet i wykorzystywaniem go jako opał. Teraz twórcy start-upu pomagają w walce z pandemią.

Wszystko zaczęło się pod koniec marca, gdy firmy wywodzące się z Inkubatora Uniwersytetu Warszawskiego (m.in. Studio Zamieszanie i Poza Ramami) oraz właśnie nasz EcoBean postanowiły rozpocząć inicjatywę „Startujemy z pomaganiem”.

Chodziło o zachowanie ciągłości pracy w firmach i pomoc służbom medycznym w walce z pandemią. Wiązało i wiąże się to oczywiście ze zmianą profilu działalności. W wielu przypadkach – naprawdę nieznaczną. Do akcji szybko włączyli się kolejni przedsiębiorcy i partnerzy.

Start-up EcoBean zdecydował się oddać własne specjalistyczne pojemniki do przechowywania i transportu substancji niebezpiecznych. Pierwsza partia trafiła do szpitala na Szaserów, kolejne do szpitala w Międzylesiu i szpitala dziecięcego na Niekłańskiej. Służby medyczne wykorzystują takie pojemniki np. do transportu próbek do testów czy odpadów medycznych. Jak zaznaczają twórcy spin-offu z PW, to sprzęt równie potrzebny jak maseczki czy odzież ochronna.

Więcej o inicjatywie „Startujemy z pomaganiem” na stronie internetowej i Facebooku

Źródła: naukawpolsce.pap.pl i EcoBean