Reprezentanci PW w Radzie Doskonałości Naukowej

Pierwsza kadencja Rady Doskonałości Naukowej (RDN) rozpocznie się 1 czerwca 2019 r.

Spośród 141 osób, które zasiądą w Radzie Doskonałości Naukowej, znajdzie się sześcioro naukowców z Politechniki Warszawskiej. Członków Rady - nowego organu działającego na rzecz rozwoju kadry naukowej - wybrało środowisko akademickie.

Wybory rozpoczęły się 12 kwietnia 2019 i trwały do 30 kwietnia 2019 roku. Naukowców, którzy posiadali uprawnienia do głosowania i którzy znaleźli się na liście wyborczej, było ponad 28 tysięcy. Ponad 18 tys. z nich wzięło udział w wyborach.

Kandydaci wybrani na członków RDN z Politechniki Warszawskiej:

• automatyka, elektronika i elektrotechnika - dr hab. inż. Mariusz Malinowski, prof. uczelni (Wydział Elektryczny)
  • inżynieria lądowa i transport - prof. dr hab. inż. Marian Giżejowski (Wydział Inżynierii Lądowej)
  • inżynieria lądowa i transport - dr hab. inż. Dariusz Pyza, prof. uczelni (Wydział Transportu)
  • inżynieria chemiczna - prof. dr hab. inż. Jerzy Bałdyga (Wydział Inżynierii Chemicznej i Procesowej)
  • inżynieria materiałowa - prof. dr hab. inż. Małgorzata Lewandowska (Wydział Inżynierii Materiałowej)
  • matematyka - prof. dr hab. Grzegorz Świątek (Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych)
  • inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka - prof. dr hab. inż. Marian Kwietniewski (Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska)

Rada będzie dbała o najwyższe standardy jakości działalności naukowej wymagane do uzyskania stopni naukowych, stopni w zakresie sztuki i tytułu profesora. Docelowo zastąpi Centralną Komisję ds. Stopni i Tytułów w zakresie nadzoru nad indywidualnymi postępowaniami awansowymi. W skład RDN weszło po trzech przedstawicieli każdej dyscypliny. Pierwsza kadencja rady rozpocznie się 1 czerwca 2019 roku.

Informacje o wyborach do Rady Doskonałości Naukowej dostępne są na stronie konstytucjadlanauki.gov.pl.

źródło: konstytucjadlanauki.pl