Prenominacja Politechniki Warszawskiej do Nagrody Kryształowej Brukselki 2016

Nagroda dla Politechniki Warszawskiej z 2003 roku

źr. Biuletyn PW

Politechnika Warszawska znalazła się w gronie dziesięciu uczelni, w kategorii Nauka: Uczelnie i Instytuty, z których zostanie wyłonionych pięciu nominowanych - kandydatów do Nagrody Kryształowej Brukselki. Laureatem tego wyróżnienia nasza Uczelnia została w 2013 roku.

Politechnika Warszawska została wyłoniona na podstawie analizy statystyk uczestnictwa polskich podmiotów w projektach Programu Ramowego Horyzont 2020, w oparciu o dane z dnia 26 lutego 2016 roku (baza ECORDA).Gala finałowa siódmej edycji tego wydarzenia odbędzie się 2 czerwca 2016 r. w przeddzień konferencji "Horyzont 2020 - gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy - możliwości i wyzwania dla Polski".

Nagroda przyznawana jest od 2001 roku za sukcesy w programach ramowych Unii Europejskiej. Kryształowa Brukselka stanowi cenne wyróżnienie za aktywność na arenie międzynarodowej i wkład w rozwój polskiej nauki i gospodarki.

Nominacje do kategorii indywidualnej są typowane spośród propozycji nadesłanych przez środowisko naukowe. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 18 kwietnia 2016 roku. Szczegółowe informacje o zapisach znajdują się na stronie internetowej Programu.

Przewodniczącym Kapituły Nagrody Kryształowej Brukselki jest Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego dr Jarosław Gowin.

Podobny materiał: PW laureatem Kryształowej Brukselki 2013>>>