PW ponownie na drugim miejscu w rankingu "Kuźnia prezesów"

Zestawienie prezentuje, jakie uczelnie ukończyli prezesi dużych polskich firm. To dziesiąta edycja badania przygotowywanego przez "Rzeczpospolitą".

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

fot. BPI

Podobnie jak w zeszłorocznym zestawieniu na pierwszych trzech pozycjach znalazła się Szkoła Główna Handlowa, Politechnika Warszawska oraz Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.

Absolwenci PW stanowią 5,83% wszystkich zarządzających największymi przedsiębiorstwami w kraju. W przypadku lidera rankingu - Szkoły Głównej Handlowej - jest to 7,67%, a w przypadku znajdującej się na trzecim miejscu Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie – 5,67%.

Z trzynastu uczelni ujętych w zestawieniu pięć uczelni to laureaci konkursu "Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza".

Zestawienie zostało przygotowane w oparciu o Listę 2000, która prezentuje największe przedsiębiorstwa w Polsce pod względem wygenerowanych przychodów. W tym roku na potrzeby rankingu przeanalizowano wykształcenie 600 prezesów.

Pełne wyniki i więcej informacji w "Rzeczpospolitej"