Opublikowano: 26.10.2020 10:05

PW lepsza od UW w wyścigu wioślarskich ósemek

fot. AZS Warszawa

Po raz jedenasty z rzędu Politechnika Warszawska okazała się lepsza od Uniwersytetu Warszawskiego w rywalizacji ósemek wioślarskich. Wyścig między dwiema stołecznymi uczelniami był główną atrakcją regat Warsaw River Race, które 24 października 2020 odbyły się na Kanale Żerańskim.

Zwycięską osadę z PW stworzyli: Maciej Koperski, Stanisław Krasuski, Łukasz Suchocki, Bartłomiej Gzowski, Tomasz Miazga, Krzysztof Balcerzak, Ignacy Nojek, Bartłomiej Paczek i sterniczka Małgorzata Kurcjusz.

Reprezentanci Politechniki pokonali 1000 m w 3 minuty i 8 sekund, o 25 sekund szybciej niż zawodnicy Uniwersytetu.

Wioślarski wyścig między PW a UW jest porównywany do słynnej rywalizacji brytyjskich uczelni – Oxford i Cambridge. Zmagania warszawskie odbyły się w tym roku po raz 69.

Więcej o Warsaw River Race 2020 na stronie AZS Warszawa