Znak Politechniki Warszawskiej

Noc Muzeów na Politechnice Warszawskiej

Tegoroczna edycja Nocy Muzeów będzie już trzecią w historii Politechniki Warszawskiej.

Tegoroczna edycja Nocy Muzeów będzie już trzecią w historii Politechniki Warszawskiej.

Zapraszamy do spędzenia sobotniego wieczoru 18 maja w zakamarkach naszej Uczelni.

Tegoroczną Noc Muzeów zainaugurujemy wycieczkami, których przewodnikami będą dyplomowani przewodnicy warszawscy – Małgorzata Brzózka i Piotr Wierzbicki. Dwa odbywające się równolegle spacery rozpoczną się o 18:00, a każdy z nich będzie miał inną trasę. Przewodnicy zaprezentują historyczne i architektoniczne ciekawostki dotyczące Politechniki Warszawskiej, oprowadzą uczestników spacerów m.in. po Gmachu Głównym, Kampusie Centralnym oraz mniej znanych, choć pełnych legend politechnicznych zakamarkach. Nie zabraknie również fascynujących historii dotyczących Placu Politechniki i okolicznych ulic, z którymi wiążą się losy kilku wyjątkowych dla PW postaci.

Formularz zapisów na wycieczkę >>>

W sobotni wieczór Duża Aula Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej zamieni się w nietypową salę kinową. O godzinie 20.15 odbędzie się projekcja filmu „Photon” w reżyserii Normana Leto (wł. Łukasza Banacha). To niezwykła wizja futurystycznego świata, która zafascynuje przede wszystkim umysły ścisłe. Dla wzmocnienia kinowego klimatu widzom zostanie zaserwowana typowa przekąska kinowa – pyszny popcorn.
W Dużej Auli obejrzeć będzie można również wystawę "Inżynierowie w służbie społeczeństwu", która debiutowała pod koniec zeszłego roku w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości.

Zwieńczeniem Nocy Muzeów na PW  będzie pokaz chemiczny organizowany przez Koło Naukowe „Flogiston”, który odbędzie się o godz. 22.15 na terenie Kampusu Centralnego. Studenci Politechniki Warszawskiej zaprezentują naukę w jej najpiękniejszym wydaniu – przenikających się kolorowych cieczy, rozbłyskujących wybuchów i efektownych wystrzałów.

Wydarzenie jest częścią akcji Noc Muzeów w Warszawie.