Opublikowano: 26.11.2020 18:52

Nasza Uczelnia z nominacją w konkursie Klubu Twórców Reklamy

Jury doceniło Politechnikę Warszawską za projekt e-MaksPower - studenci zbudowali elektryczny bolid dla niepełnosprawnego Maksa.

Otrzymaliśmy nominację w kategorii Technology. Dodatkowo nasz projekt okazał się jedynym docenionym w podkategorii Experimental.

W całej kategorii Technology wyróżniono 12 projektów: przyznano jeden złoty miecz, cztery srebrne i jeden brązowy oraz sześć nominacji. Wśród docenionych przez jury prac znalazły się duże kampanie promocyjne stworzone dla Muzeum Powstania Warszawskiego, Mastercard, Innogy Polska, Grupy Żywiec, Skody czy muzyka Quebonafide. Za te realizacje odpowiadały znane i cenione na rynku reklamy agencje i studia projektowe takie jak Superskrypt, 180heartbeats + JUNG V. MATT, Isobar Polska czy panGenerator.

Konkurs KTR został stworzony przez twórców reklamy w 2004 roku. Jego celem jest nagradzanie najlepszych, najbardziej oryginalnych i kreatywnych prac z zakresu szeroko rozumianej reklamy. Obecnie nagrody są przyznawane w czterech głównych kategoriach: CommunicationDesignTechnology oraz Craft

Informacje o nagrodzonych i nominowanych w tegorocznym konkursie KTR

Nasz nominowany projekt

e-MaksPower to elektryczny bolid zbudowanego przez studentów Politechniki Warszawskiej dla Maksa - chłopca z dystrofią mięśniową i wielkiego fana motoryzacji. 6 grudnia 2019 roku w Gmachu Głównym PW odbyła się uroczysta premiera pojazdu.

W prace nad projektem zaangażowały się cztery nasze koła naukowe: Studenckie Koło Aerodynamiki Pojazdów, Koło Naukowe Robotyków (oba koła działają przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa), Koło Naukowe ADek (działające przy Wydziale Elektrycznym) i Międzywydziałowe Koło Naukowe SmartCity (działa przy Wydziale Inżynierii Lądowej). Studenci PW skorzystali też z graficznej pomocy Rafała Tomczaka – studenta wzornictwa przemysłowego na ASP w Warszawie.

Dzięki połączeniu wyjątkowości przedsięwzięcia i skutecznych działań promocyjnych premiera e-MaksPowera wzbudziła ogromne zainteresowanie. W dniu wydarzenia i jeszcze przez kilka tygodni po nim o bolidzie zbudowanym przez naszych studentów informowały największe media: stacje telewizyjne i radiowe, gazety, portale, także anglojęzyczne. Temat był również szeroko komentowany w mediach społecznościowych. Rozgłos był jeszcze większy niż na początku 2018 roku przy okazji zbiórki crowdfundingowej na budowę pojazdu.

Nominacja do nagród KTR to nie pierwsze docenienie projektu. Wcześniej promocja e-MaksPowera została nagrodzona w konkursach Genius Universitatis i PROMyk. Bolid zdobył także główną nagrodę w konkursie KOKOS i był jednym z argumentów za przyznaniem Politechnice Warszawskiej Nagrody Kongresu Gospodarki Elektronicznej i Fundacji "Promyk Słońca".