Nasi studenci zebrali pieniądze na prototyp Hyperloopa

Zespół Hyper Poland University Team

Zespół Hyper Poland University Team składa się z 25 osób, fot. BPI

Zbiórka crowdfundingowa na budowę prototypu kapsuły Hyperloop i wyjazd zespołu Hyper Poland University Team na drugą edycję zawodów SpaceX Hyperloop Pod Competition w Stanach Zjednoczonych zakończyła się sukcesem. Udało się zgromadzić 184 525 zł, czyli 123% minimalnej kwoty potrzebnej, by studenci zbudowali swój prototyp.

Zespół zbierał pieniądze na portalu crowdfundingowym odpalprojekt.pl. Zbiórka "HYPER POLAND – JEDŹ Z NAMI Z PRĘDKOŚCIĄ DŹWIĘKU!" zakończyła się 12 maja 2017 roku.

Teraz ekipa Hyper Poland University Team przystępuje do pracy na swoją konstrukcją. Pierwsze plany to wykonanie ramy i zawieszenia, testy systemu elektronicznego, budowa poszycia kapsuły oraz wykonanie układu hamulcowego.

Zawody Hyperloop Pod Competition odbędą się pod koniec sierpnia 2017 roku w Kalifornii. 24 zespoły z całego świata, które zakwalifikowały się do finału, będą wówczas testować swoje kapsuły na specjalnie przygotowanym torze. Ma on długość ok. 1,5 kilometra i średnicę 2 metrów. Celem startujących jest osiągnięcie jak największej prędkości oraz bezpieczne wyhamowanie.

Drużyna Hyper Poland University Team, złożona w większości ze studentów Politechniki Warszawskiej, jest w finale jedną z czterech europejskich ekip, jedyną z Europy Środkowej.

Więcej o projekcie w tekście z cyklu Badania - Innowacje - Technologie