Opublikowano: 03.11.2020 15:40

Nagrody za prace dyplomowe z zakresu telekomunikacji

fot. Wydział EiTI

Julia Kłos i Aleksander Droszcz z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej zostali nagrodzeni w ogólnopolskim konkursie Stowarzyszenia Inżynierów Telekomunikacji.

W konkursie wybrano najlepsze prace z zakresu telekomunikacji, obrobione między 1 kwietnia 2019 a 31 marca 2020 roku. Każda praca została oceniona przez dwóch recenzentów niezwiązanych z ośrodkiem, z którego praca pochodziła.

Ostatecznie przyznano jedną nagrodę i dwa równorzędne wyróżnienia.

Nagrodę otrzymała Julia Kłos za pracę inżynierską pt. „Weryfikacja możliwości realizacji systemu radiolokacji pasywnej z wykorzystaniem anten systemu LOFAR”.

Jedno z wyróżnień trafiło zaś do Aleksandra Droszcza za pracę magisterską pt. „Sterowanie wiązką w systemie LOFAR wykorzystywanym w radiolokacji pasywnej”.

Obie prace zostały przygotowane pod kierunkiem dr. hab. inż. Konrada Jędrzejewskiego, prof. uczelni z Instytutu Systemów Elektronicznych PW.

Źródło: Wydział EiTI i sit.org.pl