Opublikowano: 12.03.2021 18:43

Mistrz Dydaktyki na Wydziale Fizyki PW

Dr inż. Tomasz Pietrzak, fot. Wydział Fizyki PW

Dr inż. Tomasz Pietrzak otrzymał certyfikat "Mistrza Dydaktyki" dzięki udziałowi w projekcie prowadzonym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Celem ministerialnego projektu jest podniesienie kompetencji kadry akademickiej w zakresie stosowania nowoczesnych, innowacyjnych metod dydaktycznych, takich jak metody tutoringu w kształceniu.

Nasz badacz odbył tygodniowe szkolenie z innowacyjnych metod nauczania i tutoringu na Uniwersytecie w Gandawie, wziął udział w ogólnopolskich warsztatach najlepszych praktyk oraz przeprowadził cykl zajęć metodami innowacyjnymi.

W grupie tutoringowej dr. inż. Tomasza Pietrzaka znalazło się troje studentów Wydziału Fizyki, którzy mieli okazję uczestniczyć w laboratoriach z podstaw programowania i języków programowania. Ich poziom był dostosowany specjalnie do ponadprzeciętnych zdolności uczestników tych zajęć.

Więcej informacji o programie znajduje się na stronie internetowej Centrum Współpracy Międzynarodowej.