Opublikowano: 05.03.2021 14:26

Medale PW w AMP w Narciarstwie Alpejskim

Akademiccy mistrzowie Polski. W dolnym rzędzie od lewej: Julia Włodarczyk (slalom) i Zofia Zdort (slalom gigant, reprezentantka PW). W górnym rzędzie od lewej: Paweł Pyjas (slalom) i Antoni Szczepanik (slalom gigant, reprezentant PW), fot. Facebook / AMP

Reprezentanci Politechniki Warszawskiej znakomicie spisali się w Akademickich Mistrzostwach Polski.

Zofia Zdort zdobyła złoty medal w slalomie gigancie i brązowy w slalomie.

W klasyfikacji uczelni technicznych nasza zawodniczka była najlepsza w obu konkurencjach, a dodatkowo brązowy medal w slalomie wywalczyła również reprezentująca naszą Uczelnię Katarzyna Ostrowska.

W klasyfikacji drużynowej kobiet Politechnika Warszawska zajęła drugie miejsce we wszystkich typach uczelni i pierwsze wśród uczelni technicznych.

Akademickim mistrzem Polski w slalomie gigancie został Antoni Szczepanik z PW, który tym samym był też najlepszy wśród zawodników z uczelni technicznych. Na tym jednak nie koniec jego sukcesów. W slalomie uplasował się tuż za podium, a w gronie reprezentantów uczelni technicznych zajął drugie miejsce.

Nasza męska drużyna była piąta w klasyfikacji wszystkich typów uczelni i trzecia w gronie uczelni technicznych.

Akademickie Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Alpejskim odbyły się w Zakopanem w dniach 28 lutego - 3 marca 2021 roku.

Pełne wyniki zawodów są dostępne na stronie AMP

Podsumowanie zawodów