Opublikowano: 10.03.2023 08:34

Kanclerze i Kwestorzy warszawskich uczelni spotkali się na PW

Kanclerze i Kwestorzy uczelni publicznych zrzeszonych w Konferencji Rektorów Uczelni Warszawskich spotkali się 7 marca 2023 r. na Politechnice Warszawskiej.

Gości przywitał prof. Krzysztof Zaremba, Rektor Politechniki Warszawskiej. Głównym tematem obrad była problematyka waloryzacji umów o zamówienia publiczne, ze szczególnym uwzględnieniem umów o roboty budowlane. Prezentację poprowadziła mgr inż. Ewa Wiktorowska, absolwentka Wydziału Inżynierii Lądowej PW, członek Rady Zamówień Publicznych, Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Konsultantów Zamówień Publicznych i Rady Krajowej Izby Gospodarczej.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele 15 warszawskich uczelni. Naszą reprezentowali: dr Jolanta Ewartowska – Kanclerz, dr inż. Rafał Ruzik – Zastępca Kanclerza ds. Działalności Podstawowej, mgr inż. Wojciech Starczyński – Zastępca Kanclerza ds. Technicznych, mgr Jadwiga Bajkowska, Kwestor oraz mgr Kinga Kowalewska, Zastępca Kwestora.

Cykliczne obrady Kanclerzy i Kwestorów warszawskich uczelni są okazją do nawiązania kontaktów i wymiany doświadczeń. Uczestnicy spotkania na PW zwiedzili także nasz kampus, m.in. Zakład Wysokich Napięć i Elektrokompatybilności na Wydziale Elektrycznym oraz tunel aerodynamiczny, Laboratorium Symulatorów i hangar na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa.