Firma naszych absolwentów drukuje przyłbice dla szpitala w Lublinie

Przyłbice wydrukowane przez TechOcean

Wydrukowanie jednej przyłbicy zajmuje 1,5-2 godziny, fot. TechOcean

TechOcean tworzą inżynierowie do zadań specjalnych. W trudnych czasach walki z epidemią koronawirusa takim zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa personelowi medycznemu. Firma założona przez absolwentów Politechniki Warszawskiej ruszyła z pomocą.

W TechOcean drukują za darmo przyłbice ochronne do osłony twarzy dla pracowników szpitala. Korzystają ze swoich drukarek i filamentu dostarczonego przez sklep 3D Reaktor.

– Drukujemy bez przerwy, aktualnie mamy ok. 40 przyłbic, wysyłamy je do Lublina – do Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Bożego – wyjaśnia Błażej Żyliński – współwłaściciel TechOcean, a także absolwent Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa PW. – Nam wydrukowanie jednej przyłbicy zajmuje ok. 1,5–2 godziny, to zależy od ustawień drukarki.

Do produkcji wykorzystywany jest szablon nieodpłatnie udostępniony przez czeską firmę Prusa Research. – Jest dobry, sprawdzony i zoptymalizowany, jeśli chodzi o czas wydruku – tłumaczy Błażej Żyliński.

Żeby przyłbica była kompletna, poza elementem wydrukowanym w 3D, potrzeba jeszcze szybek ochronnych. Te dla TechOcean wycina Bartłomiej Wałpuski – doktorant z Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej.