Dwie nagrody dla PW w konkursie KOKOS

Łódź podwodna OKOŃ w kategorii Smart Robots i bolid e-MaksPower w kategorii Life Upgrade zdobyły główne nagrody w finale ogólnopolskiego Konkursu Konstrukcji Studenckich (KOKOS).

fot. KOKOS

OKOŃ to automatyczna, robotyczna łódź podwodna stworzona przez Koło Naukowe Robotyków (Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa). Celem projektu jest realizacja badań podwodnych i wdrażanie autonomii w pojazdach poruszających się w środowisku wodnym.

e-MaksPower to w pełni funkcjonalny bolid sportowy dla osoby niepełnosprawnej o znacznie ograniczonym zakresie ruchu. Docelowym odbiorcą projektu jest Maks – chłopiec, który potrafi poruszać jedynie nadgarstkiem. e-MaksPower to efekt współpracy studentów z czterech kół naukowych z Politechniki Warszawskiej: Koła Naukowego ADek (Wydział Elektryczny), Koła Naukowego Robotyków, Studenckiego Koła Aerodynamiki Pojazdów (oba z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa) i Międzywydziałowego Koła Naukowego Smart City (Wydział Inżynierii Lądowej) oraz studenta z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

KOKOS to realizowana przez Niezależne Zrzeszenie Studentów inicjatywa skierowana do studentów najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Cel jest prosty – wyłonić i nagrodzić najbardziej utalentowanych młodych konstruktorów, skonfrontować ich prace z wymagającym światem biznesu oraz pomoc w komercjalizacji projektów oraz pozyskaniu inwestorów.

W tym roku projekty można było zgłaszać w pięciu kategoriach: Railway, Vehicle, Life Upgrade, Smart Robots i Joker.

Poza projektami z Politechniki Warszawskiej nagrodzono także zdalny alarm bagażowy studentów ze Studenckiego Koła Robotyki Praktyczniej SKORP z Politechniki Gdańskiej i Akademii Sztuki w Szczecinie (kategoria Railway), Lodz Solar Team konstruktorów ze Studenckiego Koła Naukowego Miłośników Motoryzacji z Politechniki Łódzkiej (kategoria Vehicle) oraz model kładki rozkładanej o skratowaniu nożycowym studentów z Koło Naukowe Mechaniki Konstrukcji „Aksjator” z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie (kategoria Joker).

W finale tegorocznej edycji znalazło się w sumie siedem projektów z naszej Uczelni