Opublikowano: 07.03.2023 15:54

Delegacja z Tajwanu z wizytą na PW

Rektor PW prof. Krzysztof Zaremba, Ambasador Tajwanu w Polsce JE Bob L. J. Chen oraz Prezydent Taipei Tech prof. Sea-Fue Wang

Politechnikę Warszawską odwiedzili przedstawiciele National Taipei University of Technology oraz Biura Przedstawicielskiego Tajpej w Polsce. Podczas wizyty przedłużono umowę dotyczącą wymiany studentów, rozmawiano o rozszerzeniu współpracy oraz zwiedzano CEZAMAT.

Na naszą Uczelnię przyjechali Ambasador Tajwanu w Polsce JE Bob L. J. Chen, prof. Sea-Fue Wang – Prezydent Taipei Tech, prof. Chung-Kuang Yang – Wiceprezydent, prof. Ho-Chiao Chuang z biura zajmującego się badaniami i rozwojem, prof. Tun-Wen Pai z biura ds. międzynarodowych oraz Meifen Chen – Dyrektor Wydziału Edukacji Biura Przedstawicielskiego Tajpej w Polsce.

Delegacja z Tajwanu najpierw odwiedziła Gmach Główny PW. Tam przyjęli ją Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Krzysztof Zaremba, Prorektor ds. Nauki prof. Mariusz Malinowski, Prodziekan ds. Rozwoju z Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych prof. Przemysław Biecek oraz Dyrektor Centrum Współpracy Międzynarodowej Grzegorz Robak.

Rektor PW i Prezydent Taipei Tech podpisali umowę przedłużającą współpracę w zakresie wymiany studentów. W latach 2012-2022 13 naszych studentów wyjechało do Tajwanu. W tym czasie gościliśmy na Politechnice 45 osób z National Taipei University of Technology. Nowa umowa została podpisana na 5 lat.

Podczas spotkania przedstawiciele PW i Taipei Tech rozmawiali o możliwościach rozszerzenia istniejącej współpracy o działania naukowe, takie jak projekty w obszarze Project Based Learning oraz doktoraty co-tutelle.

Potem zakończeniu wizyty w Gmachu Głównym, goście z Tajwanu odwiedzili Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT. Tam delegacji towarzyszyli Prorektor ds. Rozwoju prof. Adam Woźniak, Zastępczynie Dyrektora CEZAMAT-u prof. Elżbieta Malinowska i Aleksandra Mościcka-Studzińska, prof. Romuald Beck – Pełnomocnik ds. projektów strategicznych, prof. Zbigniew Brzózka – Przewodniczący Rady CEZAMAT-u oraz Kierownik Działu Organizacyjnego Joanna Otawska. Uczestnicy delegacji zostali oprowadzeni po laboratoriach CEZAMAT-u oraz zapoznali się z rozwijanymi tam projektami i technologiami.