Politechnika Warszawska tworzy Kampus Nowych Technologii

Opublikowano: 20.08.2018 14:24

Politechnika Warszawska otrzyma wsparcie unijne na utworzenie Kampusu Nowych Technologii (KNT) oraz na zakup specjalistycznego sprzętu badawczego. Dzięki środkom z UE możliwe będzie prowadzenie innowacyjnych projektów opartych o formułę tzw. żywych laboratoriów. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekt otrzyma ponad 82,5 mln zł dofinansowania w ramach RPO WM 2014-2020. Umowę w tej sprawie podpisali Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego i prof. dr hab. inż. Jan Szmidt, rektor Politechniki Warszawskiej.

Znamy wyniki konkursu CyberSecIdent II udostępnione przez NCBR

Opublikowano: 16.08.2018 12:01

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło wyniki II konkursu w ramach programu CyberSecIdent – Cyberbezpieczeństwo i e-Tożsamość. Wśród beneficjentów znajduje się Politechnika Warszawska.

Studenci PW uczestnikami zawodów European Rover Challenge 2018

Opublikowano: 16.08.2018 09:32

Członkowie Studenckiego Koła Astronautycznego oraz Koła Naukowego Robotyków KNR (Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej), zmierzą się z serią wymagających zadań podczas wrześniowych zawodów European Rover Challenge.

Znamy wyniki raportu „Projekt naukowiec”

Opublikowano: 13.08.2018 10:28

Polska sieć EURAXESS, członek europejskiej sieci wspierającej mobilność naukowców jest inicjatorem „Projektu naukowiec”. W ramach przedsięwzięcia, Dział Badań i Analiz Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej, zrealizował badania społeczne dla Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych Unii Europejskiej.

„Co to i gdzie to jest?” – odgadnij i wygraj gadżety PW

Opublikowano: 13.08.2018 09:02

Rozpoznaj co przedstawia zdjęcie i wygraj nagrody ze Sklepu PW. Właśnie ruszył wakacyjny konkurs na FB naszej Uczelni.

Wyniki naboru ofert do projektu "Najlepsi z Najlepszych! 3.0."

Opublikowano: 09.08.2018 13:21

Znamy listę projektów rekomendowanych do finansowania w ramach Najlepsi z najlepszych! 3.0.”. Wsparcie udzielone zostanie ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Prelekcja o PW-Sat2 podczas konferencji COSPAR 2018

Opublikowano: 09.08.2018 11:21

Zespół studentów z Politechniki Warszawskiej, zrzeszonych w Studenckim Kole Astronautycznym we współpracy z Centrum Badań Kosmicznych PAN stworzył satelitę PW-Sat2. Podczas tegorocznego, 42. Zgromadzenia Komitetu do Spraw Badań Przestrzeni Kosmicznej (COSPAR 2018), autorzy mieli szansę podzielić się efektami swojej pracy, której główny punkt eksperymentalny stanowił żagiel deorbitacyjny. Konferencja odbyła się w dniach 14-22 lipca 2018 r. w Kalifornii, USA.

Teren Politechniki Warszawskiej poligonem 3D

Opublikowano: 07.08.2018 11:08

Rozproszenie przestrzenne budynków, ich różnorodność, wartościowy majątek, wreszcie konieczność raportowania do instytucji nadrzędnych. Politechnika Warszawska rozpoczynając prace nad nowym system zarządzania budynkami wykorzystuje pole testowe do wdrażania innowacyjnych narzędzi informacji przestrzennej, na które z pewnością istnieje zapotrzebowanie.

Jogurt z prosa – studencki projekt na miarę czasów

Opublikowano: 06.08.2018 11:50

Studenci z KNB „Herbion” pracujący nad jogurtem z prosa

Zespół z Koła Naukowego Biotechnologów „Herbion” działającego przy Wydziale Chemicznym PW pracuje nad stworzeniem substytutu jogurtu na bazie prosa. Produkt ma być lokalnym i tańszym odpowiednikiem dostępnych na rynku jogurtów wykorzystujących mleko kokosowe, ryżowe i sojowe.

Zapraszamy do przeczytania nowego artykułu z cyklu Badania - Innowacje - Technologie

Konkurs o Nagrodę Naukową Prezesa PAK za najlepszą pracę dyplomową

Opublikowano: 06.08.2018 10:59

Prezes Polskiej Agencji Kosmicznej ogłosił ogólnopolski konkurs o Nagrodę Naukową za najlepszą studencką pracę dyplomową z zakresu inżynierii kosmicznej.