Międzynarodowa wymiana stypendialna doktorantów i kadry akademickiej

fot. NAWA

Decyzją Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej Politechnika Warszawska będzie realizowała projekt w ramach Programu PROM - Międzynarodowa wymiana stypendialna doktorantów i kadry akademickiej. Projekt będzie realizowany przez 12 miesięcy począwszy od 1 października 2018 r. Kwota dofinansowania dla PW to prawie 750 000 zł.

Szkoła Młodego Chemika - zajęcia w laboratorium Wydziału Chemicznego PW

Fot. nadesłane

Kolejna edycja projektu Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej „KLATRAT” Szkoła Młodego Chemika rusza niebawem. Jeszcze tylko do 18 października 2018 r. można zapisywać się na warsztaty w laboratorium Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej.

Kreatywny Semestr Projektowy

Zgłoszenia do KSP są przyjmowane do 17 października włącznie.

Zapraszamy na zajęcia inne niż wszystkie – Kreatywny Semestr Projektowy. To świetna okazja do rozwinięcia pomysłowości i umiejętności pracy w grupie.

Zapisy na kursy Young Programmer

Rekrutacja uczestników warsztatów Young Programmer potrwa do 18 października 2018 r.

Fundacja Inceptio prowadzi rejestrację do jesiennej edycji informatycznego projektu edukacyjnego, skierowanego do uczniów warszawskich szkół.

Logo HR Exellence in Research – badanie ankietowe doktorantów

fot. KFF "Focus"

Jeszcze przez kilka dni, do 22.10.2018 r., Politechnika Warszawska realizować będzie badanie uczestników studiów doktoranckich mające na celu opracowanie wniosku o przyznanie wyróżnienia Logo HR Exellence in Research.

Otwarcie Centralnego Laboratorium Dozoru Technicznego

Uroczyste przecięcie wstęgi, fot. Izabela Koptoń-Ryniec/Biuletyn PW

W Gmachu Starym Technologicznym Wydziału Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej odbyło się uroczyste otwarcie Centralnego Laboratorium Dozoru Technicznego. W wydarzeniu, które miało miejsce 10 października, udział wzięła Minister Przedsiębiorczość i Technologii Jadwiga Emilewicz.

Naukowcy z PW wśród laureatów konkursu Złoty Skalpel 2018

fot. KFF "Focus"

Drugie miejsce w tegorocznej edycji konkursu Złoty Skalpel zajął projekt bionicznej trzustki, przy którym pracuje m.in. grupa naukowców z Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej pod kierownictwem prof. Wojciecha Święszkowskiego.

Ruszyły zapisy do II edycji ogólnopolskiego konkursu POTENCJOmetr

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 14 października 2018 r.

Trwają poszukiwania najlepszego studenckiego projektu naukowego. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 14 października 2018 r. Projekty oceniane będą w trzech kategoriach: projekty konstruktorskie, projekty z obszaru life science oraz projekty społeczne.

Prezentacja projektu rakiety Grot

Prezentacja rakiety Grot, fot. SKA PW

Członkowie Studenckiego Koła Astronautycznego działającego przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej przedstawili projekt dwustopniowej rakiety Grot.

Kurs języka chińskiego dla studentów i pracowników PW

WAŻNE: Zajęcia bez punktów ECTS! Zajęcia poza pulą godzin na naukę języków.

Studium Języków Obcych zaprasza na kurs z języka chińskiego (poziom podstawowy) prowadzony w języku angielskim przez native speakerów z Chin.