Znamy wyniki I tury rekrutacji

Studenci w Gmachu Głównym PW

Zobacz listy przyjętych i sprawdź, gdzie złożyć dokumenty

Wyniki rekrutacji na studia stacjonarne I stopnia i składanie dokumentów

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

Wyniki III tury kwalifikacji na studia stacjonarne I stopnia zostały ogłoszone 24 lipca 2017 r. Komunikaty zostały przesłane na indywidualne konta rejestracyjne kandydatów.

Zostań studentem Filii PW w Płocku

Studenci przed budynkiem Filii PW w Płocku

Informacje dla kandydatów

Studenci PW chcą pomóc osobom niepełnosprawnym

Stworzenie aplikacji, która sprawi, że osoby poruszające się na wózkach będą w stanie łatwiej i wygodniej się przemieszczać – to cel zespołu Civitas z Międzywydziałowego Koła Naukowego „Smart City”. Nasi studenci wciąż dopracowują swój pomysł i liczą na wsparcie.

Zapraszamy do przeczytania najnowszego artykułu z cyklu Badania - Innowacje - Technologie.

Projekty z PW z dofinansowaniami w programie Najlepsi z najlepszych! 2.0.

Członkowie Międzywydziałowego Koła Naukowego SAE AeroDesign

Aż osiem projektów z Politechniki Warszawskiej otrzymało dofinansowanie w ramach programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Środki te zostaną przeznaczone na udział naszych studentów w międzynarodowych konferencjach i konkursach oraz zakup materiałów i usług bezpośrednio związanych z tymi wydarzeniami.

Na naszej Uczelni będą realizowane doktoraty wdrożeniowe

Naukowiec w laboratorium

Wydziały PW otrzymały finansowanie na realizację programu "Doktorat wdrożeniowy". Pierwsi doktoranci, którzy będą przygotowywali swoje prace w ścisłej współpracy z przedsiębiorcą, mają rozpocząć studia już w październiku.

Ostatnie dni rekrutacji na studia I stopnia

Studenci w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej

Przypominamy najważniejsze informacje

Prezydent RP Andrzej Duda w Politechnice Warszawskiej

- Są zaplanowane ogromne, niewyobrażalne pieniądze na modernizację polskiej armii - zapowiedział prezydent Andrzej Duda na konferencji poświęconej przemysłowi obronnemu, odbywającej się 30 czerwca 2017 r. na Politechnice Warszawskiej.

Studenci Politechniki zaprojektują Mieszkanie Plus

Jarosław Gowin, podczas konferencji Mieszkanie Plus

– Aktywne włączenie się uczelni wyższych w realizację programu Mieszkanie Plus to ważny impuls do rozwoju innowacyjnych rozwiązań na rynku mieszkaniowym – uważa Jarosław Gowin, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego. 29 czerwca 2017 roku na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej ogłoszone zostały założenia konkursu dla studentów "Dom jutra. Model budownictwa dostępnego".

Spawalnicze Koło Naukowe JOINT, czyli jak ze spawarki zrobić drukarkę 3D

Druk 3D już nikogo nie dziwi: na Politechnice Warszawskiej także jest to często wykorzystywana technologia. Spawalnicze Koło Naukowe JOINT proponuje ciekawe rozwiązanie – drukowanie metalowych elementów w zupełnie inny, niż do tej pory stosowany, sposób. Ich spawarka stała się drukarką. Jak?