Náboj – zmagania młodych matematyków za nami

Zwycięska drużyna z XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Warszawie

Jednocześnie w 15 miastach Europy odbyły się międzynarodowe zawody matematyczne Náboj. 27 marca 2018 roku młodzi matematycy zmierzyli się z 55 zadaniami o różnym stopniu trudności, mieli na to 120 minut. Politechnika Warszawska jest współorganizatorem konkursu.

Finał XIX edycji Konkursu o Nagrodę Fiat Chrysler Automobiles (FCA)

Laureaci XIX edycji Konkursu o Nagrodę Fiat Chrysler Automobiles (FCA) z promotorami/fot. Biuletyn PW

Politechnika Warszawska oraz Fiat Chrysler Automobiles (FCA) po raz dziewiętnasty wręczyły nagrody w konkursie na najlepsze prace inżynierskie, magisterskie oraz rozprawy doktorskie o tematyce motoryzacyjnej. Konkurs jest efektem zawartej w 1997 roku umowy ramowej o współpracy warszawskiej uczelni technicznej i włoskiego koncernu motoryzacyjnego.

Koło Naukowe Robotyków pojedzie na zawody łazików marsjańskich

Koło Naukowe Robotyków

Nasi studenci znów udowodnili, że ciężka praca popłaca! Tym razem Koło Naukowe Robotyków (działające przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa) z robotem HAL-062 zakwalifikowało się na zawody łazików marsjańskich University Rover Challenge.

Uroczyste złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą strajk studentów

Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Jan Szmidt

W dniu 21 marca br. w Politechnice Warszawskiej odbyło się uroczyste złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą strajk studentów Politechniki Warszawskiej, który miał miejsce w dniach 21-23 marca 1968 roku w Politechnice Warszawskiej.

Najlepsi zdobyli indeks jeszcze przed maturą

Finaliści II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego dla uczniów szkół średnich/fot. BPW

W połowie marca poznaliśmy finalistów drugiej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego dla uczniów szkół średnich. Przedsięwzięcie organizowane jest przez Wydział Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej.

Dr inż. Marcin Kaczkan wrócił z wyprawy na K2

Uczestnicy wyprawy pod K2

Wyprawa, której celem było pierwsze zimowe wejście na K2 niestety nie zakończyła się zdobyciem góry. Zespół polskich himalaistów wrócił do Polski po prawie trzech miesiącach. Wśród nich był dr inż. Marcin Kaczkan z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW.

Sukces w AMP w brydżu sportowym

Zawodnicy w trakcie AMP w brydżu sportowym

Reprezentujący Politechnikę Warszawską Filip Parol i Krystian Bączek zdobyli brązowy medal w turnieju par podczas Akademickich Mistrzostw Polski w brydżu sportowym.

Studenci PW przed zawodami SAE Aero Design - nowy wpis na blogu

Zeszłoroczny model samolotu klasy Advanced podczas zawodów na Florydzie

Na projektowaniu i budowaniu samolotów znają się jak mało kto. Już niedługo, po wielu miesiącach ciężkiej pracy, wyruszą do Stanów Zjednoczonych, by pokazać swoje najnowsze konstrukcje, zdobyć kolejne doświadczenia i nagrody.

Kolejne kursy „Kompetentny wykładowca – wysoki poziom nauczania”

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW zaprasza do wzięcia udziału w rekrutacji na kursy realizowane w ramach projektu „Kompetentny wykładowca – wysoki poziom nauczania”.

Miejski informator studencki - pierwsza edycja publikacji

„Studiuj Warszawę” to broszura stworzona z myślą o świeżo upieczonych studentach, którzy szukają podstawowych informacji na temat nowego miejsca zamieszkania. Publikacja została przygotowana przez Urzęd Miasta Stołecznego Warszawy.