Częściowe przywracanie działalności Politechniki Warszawskiej

Opublikowano: 26.05.2020 15:59

Najważniejsze informacje związane z funkcjonowaniem naszej Uczelni w czasie pandemii koronawirusa. Artykuł jest na bieżąco aktualizowany.

Międzynarodowe studia doktoranckie na PW

Opublikowano: 26.05.2020 15:23

Wydział Chemiczny Politechniki Warszawskiej został członkiem konsorcjum, które wspólnie będzie prowadziło międzynarodowe studia doktoranckie w zakresie rozwijających się technologii bateryjnych. To pierwszy taki projekt na PW.

Nominacje w konkursie Young Talent Architecture Award 2020

Opublikowano: 26.05.2020 14:44

Cztery dyplomy zrealizowane na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej zostały nominowane w trzeciej edycji europejskiej nagrody dla młodych architektów Young Talent Architecture Award 2020.

Drzwi Otwarte online – materiały dla kandydatów

Opublikowano: 25.05.2020 16:54

Dziękujemy wszystkim uczestnikom nietypowego, bo wirtualnego spotkania rekrutacyjnego. Tym, którzy przegapili nasze transmisje, zostawiamy ich zapisy wraz z odnośnikami do materiałów wideo przygotowanych specjalnie na tę okazję.

Podpisanie umowy na wybudowanie budynku laboratoriów na terenie lotniska Politechniki Warszawskiej w Przasnyszu

Opublikowano: 25.05.2020 15:17

Szybowce na terenie przasnyskiego lotniska

Politechnika Warszawska podpisała 21 maja umowę z firmą BUDJAFEX na wybudowanie budynku laboratorium systemów bezzałogowych na terenie lotniska w Sierakowie koło Przasnysza. Inwestycja jest realizowana w ramach projektu „Terenowy poligon doświadczalno-wdrożeniowy w powiecie przasnyskim” finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Przyszłość przemysłu bateryjnego

Opublikowano: 21.05.2020 12:41

Naukowcy z zespołu joniki polimerów (PIRG) prof. Władysława Wieczorka

Nagrodę Nobla z chemii w 2019 roku przyznano za stworzenie i rozwój baterii litowo-jonowych. To zwiększyło zainteresowanie tym tematem oraz wpłynęło na przyspieszenie badań, także na Politechnice Warszawskiej. W jakie projekty bateryjne zaangażowani są specjaliści z naszego Wydziału Chemicznego?

Zespół z PW zaangażowany w diagnostykę koronawirusa

Opublikowano: 20.05.2020 16:15

Pracownicy CEZAMAT-u i Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej postanowili pomóc specjalistom z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny w walce z epidemią. Od początku maja pięć osób z naszej Uczelni pracuje w laboratorium diagnostycznym zajmującym się wykonywaniem testów na SARS-CoV2.

Projekty PW z dofinansowaniem Narodowego Centrum Nauki

Opublikowano: 20.05.2020 10:39

fot. KFF "Focus"

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło wyniki konkursów OPUS 18, PRELUDIUM 18, SONATA 15 oraz PRELUDIUM BIS 1. Kilkanaście projektów zgłoszonych przez naukowców z Politechniki Warszawskiej otrzyma dofinansowanie.

Projekty z PW w finale konkursu KOKOS

Opublikowano: 19.05.2020 14:59

Łódź podwodna OKOŃ, robot humanoidalny Melson, bolid e-MaksPower, rakieta sterowana FOK, bolid WUT-3, pojazd Orion i przekształtnik do ładowania pojazdów elektrycznych zakwalifikowały się do finału ogólnopolskiego Konkursu Konstrukcji Studenckich (KOKOS). Laureatów poznamy 30 maja 2020 roku.

Nieodpłatna zdalna pomoc psychologa

Opublikowano: 18.05.2020 14:04

Z pomocy psychologa mogą skorzystać wszyscy studenci, doktoranci i pracownicy.

Na Politechnice Warszawskiej została uruchomiona nieodpłatna zdalna pomoc psychologa za pomocą Microsoft Teams oraz kontaktu telefonicznego. Z pomocy psychologa mogą skorzystać wszyscy studenci, doktoranci i pracownicy.