Naukowiec z Wydziału EiTI wśród Ambasadorów Kongresów Polskich

Prof. Józef Modelski

W tym roku do grona Honorowych Ambasadorów Kongresów Polskich dołączyło 17 osób, głównie ze świata nauki, które przyczyniły się do rozwoju przemysłu spotkań w Polsce. Wśród wyróżnionych znalazł się prof. dr hab. inż. Józef Modelski z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW.

Wywiad z Bogumiłą Dziedzic, Kierownik Przedszkola PW "Bobotechnika"

Bogumiła Dziedzic, Kierownik Przedszkola PW,

Od przedszkolaka do emeryta – Politechnika kształci przez całe życie. Przedszkole PW „Bobotechnika” powstało w lutym 2017 roku. W nowym roku szkolnym zajęcia ruszyły już pełną parą, ale wciąż jest szansa, żeby zapisać swoje dziecko do politechnicznego przedszkola. O tym, jak wyglądają zajęcia w „Bobotechnice”, co zrobić, żeby przedszkole było dla dzieci drugim domem i o planach rozwoju placówki rozmawiamy z Kierownik Przedszkola, Bogumiłą Dziedzic.

Dwa politechniczne projekty z unijnym dofinansowaniem

Kampus Nowych Technologii Politechniki Warszawskiej oraz Centralne Laboratorium Mechaniki i Budownictwa w Płocku znalazły się na liście projektów z zakresu rozwoju zaplecza badawczego instytucji naukowych, które wybrano do wsparcia z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Październik na Politechnice Warszawskiej

Sprawdź, co czeka nas w tym miesiącu!

Stypendia dla studentów – sprawdź, o co możesz wnioskować

Studenci Politechniki Warszawskiej mogą ubiegać się o różnorodne stypendia. Czekają na Was m.in.: stypendia socjalne, stypendia Rektora za wysokie wyniki w nauce czy osiągniecia w sporcie. Także osoby niepełnosprawne mogę ubiegać się o pomoc materialną. Sprawdźcie, na jakich zasadach przyznawane są środki oraz do kiedy można składać wnioski.

Analizuj dane i poznawaj miasto

Uczestnicy hakatonu Urban Sensors na Wydziale MiNI PW

Jak wykorzystać informacje z oficjalnych komunikatów, ruchu pojazdów komunikacji miejskiej, sieci komórkowych czy kamer? Sprawdzają to uczestnicy projektu VaVeL, finansowanego z programu Unii Europejskiej Horyzont 2020. Jednym z partnerów przedsięwzięcia jest Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

Zapraszamy do przeczytania nowego artykułu z cyklu Badania - Innowacje - Technologie.

Forum Dialogu Nauka - Przemysł: budujemy narodowy system innowacji

Forum to wydarzenie, którego celem jest zbliżenie wszystkich środowisk zaangażowanych w budowę narodowego systemu innowacji. Będzie ono okazją do wymiany informacji, wiedzy oraz dyskusji dotyczącej postępu technologicznego Polski. W Forum wezmą udział m.in. wicepremierzy Jarosław Gowin i Mateusz Morawiecki, Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Jan Szmidt oraz Prorektor ds. współpracy Akademii Górniczo-Hutniczej prof. Jerzy Lis.

Sklep internetowy PW na Pikniku SSPW

Podczas Pikniku Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej nie zabraknie stoiska Sklepu internetowego PW. Bluzy, koszulki, torby, etui na laptopy, torby nerki, skarpety – wszystko to będzie można obejrzeć, a nawet przymierzyć na naszym stoisku.

Orientuj się! - cykl wydarzeń na dobry początek roku

Wakacje minęły, ale to nie oznacza końca dobrej zabawy. Samorząd Studentów Politechniki Warszawskiej przygotował specjalną akcję „Orientuj się!”. To cykl wydarzeń kierowanych szczególnie do studentów I roku. Co już dziś warto wpisać w swój kalendarz?

Monthly Meetings for Foreigners

Take a closer look at the world