Drugie miejsce dla studentów PW na Malta Blockchain Summit

Opublikowano: 20.11.2018 12:11

Token sprzętowy, na którym należy potwierdzić logowanie się, fot. Bartosz Barwikowski

Motywem przewodnim hackathonu, który odbył się na przełomie października i listopada 2018 r., było stworzenie najlepszego rozwiązania opartego na technologi blockchain. Zespół złożony ze studentów Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej (Bartosza Barwikowskiego, Łukasza Skarzyńskiego, Łukasza Berwida, Konrada Darocha) zajął podczas zawodów drugie miejsce.

Święto Politechniki Warszawskiej – relacja i zdjęcia

Opublikowano: 19.11.2018 15:38

XIII Bieg o Puchar Rektora Politechniki Warszawskiej

Główne obchody Święta Uczelni już za nami. Zapraszamy do przeczytania relacji z najważniejszych wydarzeń i zobaczenia zdjęć.

PW i UW najbardziej prodoktoranckimi uczelniami

Opublikowano: 19.11.2018 13:00

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

W tym roku już po raz jedenasty odbył się konkurs na Najbardziej Prodoktorancką Uczelnię w Polsce – PRODOK. Politechnika Warszawska i Uniwersytet Warszawski zajęły w nim ex aequo pierwsze miejsce. Na drugiej pozycji sklasyfikowano Uniwersytet Jagielloński, a na trzeciej - ex aequo - Warszawski Uniwersytet Medyczny i Politechnikę Gdańską.

Budżet Partycypacyjny PW

Opublikowano: 19.11.2018 09:18

Budżet Partycypacyjny PW

Przedłużamy termin składania projektów do 15 stycznia 2019 r.

Po raz trzeci wręczyliśmy Stypendium pod choinkę

Opublikowano: 17.11.2018 17:39

Prorektor ds. Studiów Profesor Krzysztof Lewenstein, Kierownik Biura ds. Promocji i Informacji Urszula Deblessem oraz Prezes Fundacji Politechniki Warszawskiej Jerzy Baranowski wraz z laureatami Stypendium pod choinkę, fot. BPI

Podczas tegorocznej Gali Złotej Kredy wręczone zostało Stypendium pod choinkę. Wyróżnienie otrzymali najzdolniejsi i najaktywniejsi studenci Politechniki Warszawskiej. Stypendium zasiliły kwoty zebrane podczas Kiermaszu Świątecznego Politechniki Warszawskiej.

Gala Złotej Kredy 2018

Opublikowano: 17.11.2018 17:11

Fot. BPI

Już po raz dziesiąty, w ramach obchodów Święta Politechniki Warszawskiej, studenci wyróżnili najlepszych ich zdaniem wykładowców i prowadzących ćwiczenia, laboratoria, projekty lub seminaria. Laureatów Złotej Kredy poznaliśmy podczas uroczystej gali w Małej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej – 17 listopada 2018 roku.

PW-Sat2 poleciał w komos!

Opublikowano: 17.11.2018 14:21

Satelita naszych studentów czeka na start

3 grudnia, godz. 19.32 - to data, która zapisze się w politechnicznej historii. Tego właśnie dnia nastąpił start satelity zbudowanego przez członków Studenckiego Koła Astronautycznego działającego przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej na pokładzie rakiety Falcon 9 firmy SpaceX. Rakieta wystartowała z bazy Vandenberg w Stanach Zjednoczonych.

Zapraszamy do udziału w Akademii Liderek Biznesu

Opublikowano: 16.11.2018 16:16

Rekrutacja trwa do 2.12.2018 r.

Fundacja im. Lesława A. Pagi zachęca kobiety do udziału w nowym projekcie edukacyjnym. Fundacja chce niwelować dysproporcje między możliwościami rozwoju kobiet i mężczyzn. Na projekt składają się weekendowe warsztaty, program mentoringowy, wieczorne spotkania z liderkami biznesu i życia społeczno-gospodarczego oraz staże w firmach partnerskich.

Udany występ naszych studentów w Varsoviadzie

Opublikowano: 16.11.2018 16:01

Plakat 55. Varsoviady

Dwanaście medali (3 złote, 4 srebrne, 5 brązowych) to dorobek Politechniki Warszawskiej w 55. Varsoviadzie - Igrzyskach Studentów Pierwszego Roku. Impreza odbyła się w dniach 10-11 listopada 2018 roku na obiektach warszawskiego AWF-u.

Pełen ciekawostek spacer po Politechnice Warszawskiej

Opublikowano: 16.11.2018 11:03

Wycieczkę po Kampusie Centralnym PW poprowadziła Hanna Dzielińska, popularyzatorka historii miasta, fot. BPI

Dziesiątki zainteresowanych historią uczelni i jej architekturą pojawiły się na czwartkowym spacerze towarzyszącym obchodom Święta PW. Przewodniczką wycieczki została Hanna Dzielińska, dziennikarka, varsavianistka i popularyzatorka historii miasta.