Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej z Grand Prix Polskiej Chóralistyki

Opublikowano: 05.12.2018 10:37

Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej, fot. Przemysław Bloch

W muzycznej konfrontacji rywalizowały ze sobą zespoły zwycięzców sześciu najstarszych polskich konkursów chóralnych.

Koncert "Listy do Niepodległej"

Opublikowano: 04.12.2018 14:40

Koncert "Listy do Niepodległej" odbędzie się 15 grudnia 2018 r. fot. OWPW

Rektor Politechniki Warszawskiej wraz z Samorządem Studentów zapraszają na CVII koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli – "Listy do Niepodległej". Widowisko artystyczne odbędzie się 15 grudnia 2018 r. o godzinie 19:00 w Dużej Auli Politechniki Warszawskiej.

Seminarium Uczelniane. Wdrażanie Ustawy 2.0 w Politechnice Warszawskiej

Opublikowano: 04.12.2018 10:52

Seminarium dotyczące Ustawy 2.0 odbędzie się 11 grudnia o godzinie 16.30.

Serdecznie zapraszamy pracowników, studentów i doktorantów Politechniki Warszawskiej na Seminarium Uczelniane dotyczące problematyki wdrażania Ustawy 2.0 w naszej Uczelni.

Naukowcy walczą z wypadkami i zagrożeniami na drodze

Opublikowano: 30.11.2018 10:18

Poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu (pieszych, rowerzystów, motocyklistów i motorowerzystów) to główny cel międzynarodowego projektu InDeV ("In-Depth understanding of accident causation for Vulnerable Road Users") zrealizowanego ze środków Unii Europejskiej. W przedsięwzięcie zaangażowanych było dziewięć uczelni i instytutów badawczych, w tym Politechnika Warszawska.

Zapraszamy do przeczytania nowego artykułu z cyklu Badania - Innowacje - Technologie.

Dariusz Aksamit finalistą konkursu Popularyzator Nauki 2018

Opublikowano: 29.11.2018 13:39

Dariusz Aksamit jest pracownikiem PW oraz aktywnym popularyzatorem nauki, fot. Adamed SmartUP

Asystent na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej, członek Koła Naukowego Fizyków, a ponadto jeden z filarów stowarzyszenia Rzecznicy Nauki został zakwalifikowany do ostatniego etapu prestiżowej rywalizacji.

Sukces absolwenta Politechniki Warszawskiej w rywalizacji HackYeah

Opublikowano: 28.11.2018 12:41

Zwycięzcy hackatonu HackYeah 2018 w kategorii Health, fot. FB Kamil Dzieniszewski

Projekt strony internetowej i chatbota wykonany przez zespół pod przewodnictwem Kamila Dzieniszewskiego, absolwenta kierunku automatyka i robotyka na Wydziale Inżynierii Produkcji PW, zwyciężył w kategorii Health. Nagrodzony pomysł ma wesprzeć pracę członków Fundacji Rak’n’Roll.

Nagroda „Pro Juvenes” dla Rektora Politechniki Warszawskiej, profesora Jana Szmidta.

Opublikowano: 26.11.2018 14:27

Profesor Jan Szmidt, Rektor PW, podczas VI Gali "Pro Juvenes", fot. rzecznik MNiSW

Podczas VI Gali Nagród Środowiska Studenckiego „Pro Juvenes”, która odbyła się w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej, przyznano statuetki w trzynastu kategoriach. Wyróżniono tym samym szczególnie aktywnych studentów, prowadzone przez nich inicjatywy, a także podmioty wspierające działalność młodych ludzi.

Wyróżnienie FLEET LEADER 2018 dla Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej

Opublikowano: 23.11.2018 15:52

Nagroda FLEET LEADER 2018 została przyznana Wydziałowi Transportu PW, fot. fleet.com.pl

Podczas targów FLEET MARKET 2018 wręczono nagrody osobom i instytucjom, które mają na koncie wyjątkowe osiągnięcia związane z branżą motoryzacyjną i flotową.

Ustawa 2.0 - Politechnika Warszawska uruchomiła nową witrynę internetową

Opublikowano: 23.11.2018 12:02

Źródło: Biuro Rektora

Politechnika Warszawska rozpoczęła wdrażanie zmian organizacyjnych wynikających z konieczności dostosowania uczelni do przepisów związanych z wejściem w życie nowej ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.

Dofinansowanie do projektów zgłoszonych w konkursach Narodowego Centrum Nauki.

Opublikowano: 20.11.2018 16:54

Narodowe Centrum Nauki

Aż 18 projektów badawczych z Politechniki Warszawskiej zostanie sfinansowanych w ramach rozstrzygnięcia dwóch konkursów organizowanych przez NCN: OPUS 15, PRELUDIUM 15.