Aktualności

Stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla studentów i doktoranta Politechniki Warszawskiej

Opublikowano: 02.01.2019 15:46

Przyznano stypendia MNiSW za wybitne osiągnięcia na rok akademicki 2018/2019.

Wyróżnienia finansowe na rok akademicki 2018/2019 zostały przyznane za wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe. Otrzymało je 36 studentów naszej Uczelni, a także jeden doktorant.

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW z akredytacją Urzędu Marszałkowskiego

Opublikowano: 20.12.2018 14:15

Akredytacja IOB jest elementem systemu wsparcia innowacyjności na Mazowszu, fot. UMWM

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego przyznał CZIiTT PW oficjalną akredytację mazowieckich Instytucji Otoczenia Biznesu o profilu Centrum Innowacji.

Jesteśmy na drugim miejscu w rankingu "Kuźnia prezesów"

Opublikowano: 20.12.2018 13:45

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

Zestawienie prezentuje, jakie uczelnie ukończyli prezesi dużych polskich firm. To dziewiąta edycja badania przygotowywanego przez "Rzeczpospolitą".

Uroczysty Koncert Wigilijny

Opublikowano: 20.12.2018 10:58

W Uroczystym Koncercie Wigilijnym zaprezentowali się chórzyści sześciu uczelni technicznych, fot. BPI

W środowy wieczór 19 grudnia w Dużej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej odbył się koncert polskich kolęd i pastorałek.

Inauguracja I edycji Programu Mentoringowego Biura Karier PW

Opublikowano: 19.12.2018 16:40

Program Mentoringowy przygotowany został przez Biuro Karier Politechniki Warszawskiej

Pierwsze spotkanie Mentorów i Mentee odbyło się 17 grudnia.

Tablica pamiątkowa poświęcona Janowi Rodowiczowi „Anodzie” uroczyście odsłonięta

Opublikowano: 18.12.2018 15:04

Tablica poświęcona Janowi Rodowiczowi "Anodzie" znajduje się na budynku przy ul. Lwowskiej 7, fot. BPI

W samo południe 18 grudnia zebrani przy ul. Lwowskiej 7 mogli uczestniczyć w ceremonii odsłonięcia tablicy upamiętniającej harcerza, żołnierza i studenta Politechniki Warszawskiej – Jana Rodowicza „Anodę”.

Zajęcia z poniedziałku w środę

Opublikowano: 18.12.2018 14:47

Politechnika Warszawska

W semestrze zimowym, 2 stycznia 2019 r. (środa) odbędą się zajęcia zgodnie z planem zajęć obowiązującym w poniedziałek.

Rejestracja na studia stacjonarne I stopnia rozpoczynające się w semestrze letnim

Opublikowano: 18.12.2018 12:05

Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych zaprasza na studia rozpoczynające się od semestru letniego (luty 2019 r.).
Rekrutacja na studia stacjonarne I stopnia rozpocznie się 6 grudnia 2018 r.

Zespół z PW opracował algorytm do przekształcania wideo w komiks

Opublikowano: 18.12.2018 10:28

Komiks wygenerowany przez Comixify z fragmentu z filmu "Pulp fiction"

Comixify automatycznie wybiera najciekawsze i najważniejsze klatki z przesłanego filmu, a potem układa je, dopasowuje do ramek i przerabia graficznie. Tak powstają kadry komiksu. Projekt stworzyli studenci Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych: inż. Maciej Pęśko, Adam Svystun i inż. Paweł Andruszkiewicz pod opieką naukową pracowników Zakładu Grafiki Komputerowej Instytutu Informatyki: prof. dr. hab. inż. Przemysława Rokity i dr. inż. Tomasza Trzcińskiego.

Zaproszenie na uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej Janowi Rodowiczowi „Anodzie”

Opublikowano: 18.12.2018 08:16

Źródło: anoda.org

Serdecznie zapraszamy 18 grudnia 2018 r. o godz. 12.00 na ul. Lwowską 7 na uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej Janowi Rodowiczowi „Anodzie”.