"Puls Biznesu" dla studentów i pracowników PW

Opublikowano: 03.06.2020 10:03

Dzięki współpracy Biura Karier PW z Wydawcą „Pulsu Biznesu” oraz PKN Orlen (Sponsor akcji) studenci i pracownicy naszej uczelni otrzymują bezpłatny dostęp do cyfrowej subskrypcji “Pulsu Biznesu”.

Naukowcy z PW pomogą w pracach nad bezpieczeństwem żywności

Opublikowano: 02.06.2020 17:54

Projekt kierowany przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej został skierowany do finansowania w konkursie POLNOR 2019 na polsko-norweskie projekty badawcze. Znalazł się wśród siedmiu pozytywnie zaopiniowanych wniosków z kategorii zdrowie i opieka społeczna.

Dwie nagrody dla PW w konkursie KOKOS

Opublikowano: 01.06.2020 10:46

Łódź podwodna OKOŃ w kategorii Smart Robots i bolid e-MaksPower w kategorii Life Upgrade zdobyły główne nagrody w finale ogólnopolskiego Konkursu Konstrukcji Studenckich (KOKOS).

Przywracanie działalności PW - pytania i odpowiedzi

Opublikowano: 29.05.2020 20:34

Politechnika Warszawska częściowo wraca do normalnego funkcjonowania. Ta sytuacja rodzi różne pytania i wątpliwości, dlatego publikujemy wyjaśniania i wskazówki dotyczące nowych zasad działania naszej Uczelni.

Częściowe przywracanie działalności uczelni – przesłanie Rektora PW

Opublikowano: 29.05.2020 15:26

prof. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej

Nowe zarządzenia Rektora wprowadzają zmiany w funkcjonowaniu Politechniki Warszawskiej. Opowiada o nich prof. Jan Szmidt, nasz Rektor w specjalnym nagraniu. Zapraszamy do słuchania i oglądania.

Nowa jakość w diagnostyce

Opublikowano: 28.05.2020 15:51

Naukowcy pod kierunkiem prof. Elżbiety Malinowskiej z CEZAMAT-u i Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej pracują nad urządzeniami diagnostycznymi do szybkiego oznaczania biomarkerów, w tym do wykrywania wirusów.

Nowy projekt na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa

Opublikowano: 28.05.2020 14:08

Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej (a dokładnie – Instytut Techniki Cieplnej) jest liderem przedsięwzięcia MOLCAR, które zostało skierowane do finansowania w konkursie POLNOR CCS 2019 na polsko-norweskie projekty badawcze. Projekt otrzymał najwyższą ocenę.

Zespół absolwentki PW z główną nagrodą międzynarodowego konkursu architektonicznego Kaira Looro

Opublikowano: 27.05.2020 19:59

Nagrodzony w międzynarodowym konkursie Kaira Looro projekt schronu.

Trio, w skład którego weszła Agnieszka Witaszek, absolwentka studiów inżynierskich na Wydziale Architektury PW, zdobyło najwyższe wyróżnienie za stworzenie wyjątkowej koncepcji składanego schronu ratunkowego.

Międzynarodowe studia doktoranckie na PW

Opublikowano: 26.05.2020 15:23

Wydział Chemiczny Politechniki Warszawskiej został członkiem konsorcjum, które wspólnie będzie prowadziło międzynarodowe studia doktoranckie w zakresie rozwijających się technologii bateryjnych. To pierwszy taki projekt na PW.

Nominacje w konkursie Young Talent Architecture Award 2020

Opublikowano: 26.05.2020 14:44

Cztery dyplomy zrealizowane na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej zostały nominowane w trzeciej edycji europejskiej nagrody dla młodych architektów Young Talent Architecture Award 2020.