Przestrzenna maszyna wytrzymałościowa i jej możliwości

Opublikowano: 12.03.2019 15:11

Przestrzenna maszyna wytrzymałościowa znajdująca się na Wydziale Inżynierii Lądowej PW, fot. BPI

Na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej trwają badania na wyjątkowej w skali Europy przestrzennej maszynie wytrzymałościowej. W prace zaangażowani są przede wszystkim studenci Koła Naukowego Konstrukcji Metalowych.

26. Inżynierskie Targi Pracy

Opublikowano: 12.03.2019 09:28

Inżynierskie targi pracy są organizowane w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej, fot. BPI

12-13 marca, Gmach Główny PW

XXXI Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy 2019 już za nami

Opublikowano: 11.03.2019 14:16

Z kandydatami na studia spotkał się również Prorektor ds. studenckich dr hab. inż. Janusz Walo, prof. PW, fot. BPI

Studenci i pracownicy Politechniki Warszawskiej po raz kolejny mieli okazję uczestniczyć w jednym z największych wydarzeń edukacyjnych w kraju. Podczas targów, które odbyły się w Pałacu Kultury i Nauki dniach 8-9 marca 2019 r., osoby zainteresowane naszą Uczelnią mogły poznać aktualną ofertę kierunków i zasady rekrutacji.

Politechnika Warszawska i Intel Technology Poland podpisały umowę o współpracy

Opublikowano: 11.03.2019 11:49

Politechnika Warszawska i Intel Technology Poland podpisały umowę o współpracy, fot. Intel

8 marca 2019 r. Politechnika Warszawska oraz firma Intel Technology Poland podpisały w Gdańsku porozumienie umożliwiające współpracę w takich obszarach, jak: bezpieczeństwo sieci, sztuczna inteligencja i Internet Rzeczy.

PW docenione w konkursie Genius Universitatis 2019

Opublikowano: 08.03.2019 15:58

PW nagrodzone w konkursie Genius Universitatis 2019, fot. BPI PW

Nagrody za reklamę prasową i content marketing

Politechnika Warszawska rysowana kredką - kolorowanki antystresowe dla maturzystów

Opublikowano: 07.03.2019 12:07

Kolorowanki antrystresowe Politechnika Warszawska, źródło: BPI PW

Specjalnie dla kandydatów na studia przygotowaliśmy wyjątkowe kolorowanki antystresowe, przedstawiające charakterystyczne elementy politechnicznej architektury oraz wyjątkowych naukowców.

Co się dzieje z grafenem na Politechnice Warszawskiej?

Opublikowano: 06.03.2019 15:51

Politechnika Warszawska od ponad 10 lat prowadzi intensywne badania nad grafenem, fot. BPI

Politechnika Warszawska należy do ścisłej europejskiej czołówki ośrodków naukowych, które mogą pochwalić się nie tylko prowadzeniem badań nad grafenem i nowymi materiałami dwuwymiarowymi, ale również konkretnymi wdrożeniami w tym zakresie.

Sukces Studenckiego Koła Astronautycznego

Opublikowano: 05.03.2019 12:28

Inna Uwarowa (koordynatorka PW-Sata2), minister Jadwiga Emilewicz i Dominik Roszkowski (wicekoordynator PW-Sata2)

Instytucje i osoby, które rozwijają polski sektor technologii kosmicznych, zostały wyróżnione w konkursie „Konstelacje 2018”, organizowanym przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. W tym gronie jest Studenckie Koło Astronautyczne, działające przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa PW.

Pierwsze miejsce studentów PW w Geospatial Hackathon 2019

Opublikowano: 01.03.2019 12:42

Alicja Konkol, Joanna Szymczak, Kamil Choromański oraz Kuba Łobodecki zdobyli I miejsce podczas Geospatial Hackathon 2019, fot. FB Koła Naukowego Geodezji i Kartografii PW

Drużyna złożona z członków Koła Naukowego Geodezji i Kartografii PW zwyciężyła podczas Geospatial Hackathon 2019. Uczestnicy konkursu stanęli przed wyzwaniem by przy pomocy gry efektywnie i efektownie przekazać mieszkańcom informacje o planowanych kierunkach rozwoju miasta.

Publikacje naszego naukowca w prestiżowym czasopiśmie

Opublikowano: 01.03.2019 12:28

Kadriogram

Dwie prace dr. inż. Marcela Młyńczaka z Wydziału Mechatroniki PW i dr. n. med. Huberta Krzysztofiaka z Instytutu Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej im. M. Mossakowskiego PAN oraz Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej zostały ostatnio opublikowane w „Frontiers in Physiology” – wiodącym czasopiśmie zajmującym się fizjologią (IF = 3.394).