Uroczysty Koncert Wigilijny

W Uroczystym Koncercie Wigilijnym zaprezentowali się chórzyści sześciu uczelni technicznych, fot. BPI

W środowy wieczór 19 grudnia w Dużej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej odbył się koncert polskich kolęd i pastorałek.

Inauguracja I edycji Programu Mentoringowego Biura Karier PW

Program Mentoringowy przygotowany został przez Biuro Karier Politechniki Warszawskiej

Pierwsze spotkanie Mentorów i Mentee odbyło się 17 grudnia.

Tablica pamiątkowa poświęcona Janowi Rodowiczowi „Anodzie” uroczyście odsłonięta

Tablica poświęcona Janowi Rodowiczowi "Anodzie" znajduje się na budynku przy ul. Lwowskiej 7, fot. BPI

W samo południe 18 grudnia zebrani przy ul. Lwowskiej 7 mogli uczestniczyć w ceremonii odsłonięcia tablicy upamiętniającej harcerza, żołnierza i studenta Politechniki Warszawskiej – Jana Rodowicza „Anodę”.

Zajęcia z poniedziałku w środę

Politechnika Warszawska

W semestrze zimowym, 2 stycznia 2019 r. (środa) odbędą się zajęcia zgodnie z planem zajęć obowiązującym w poniedziałek.

Rejestracja na studia stacjonarne I stopnia rozpoczynające się w semestrze letnim

Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych zaprasza na studia rozpoczynające się od semestru letniego (luty 2019 r.).
Rekrutacja na studia stacjonarne I stopnia rozpocznie się 6 grudnia 2018 r.

Zespół z PW opracował algorytm do przekształcania wideo w komiks

Komiks wygenerowany przez Comixify z fragmentu z filmu "Pulp fiction"

Comixify automatycznie wybiera najciekawsze i najważniejsze klatki z przesłanego filmu, a potem układa je, dopasowuje do ramek i przerabia graficznie. Tak powstają kadry komiksu. Projekt stworzyli studenci Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych: inż. Maciej Pęśko, Adam Svystun i inż. Paweł Andruszkiewicz pod opieką naukową pracowników Zakładu Grafiki Komputerowej Instytutu Informatyki: prof. dr. hab. inż. Przemysława Rokity i dr. inż. Tomasza Trzcińskiego.

Zaproszenie na uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej Janowi Rodowiczowi „Anodzie”

Źródło: anoda.org

Serdecznie zapraszamy 18 grudnia 2018 r. o godz. 12.00 na ul. Lwowską 7 na uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej Janowi Rodowiczowi „Anodzie”.

Duet studentek Wydziału Architektury PW wyróżniony w konkursie Great Kemeri Bog Visitor Center

Projekt centrum dla zwiedzających łotewski park Kemeri autorstwa Marty Buchner i Aleksandry Kubiak

Projekt Marty Buchner i Aleksandry Kubiak został uznany za najlepszy spośród wszystkich zgłoszonych projektów studenckich.

Koncert „Listy do Niepodległej” zwieńczeniem jubileuszowego roku 2018

Koncert „Listy do Niepodległej”, fot. Biuro Rektora

Widowisko artystyczne, które obejrzeliśmy 15 grudnia 2018 r. w Dużej Auli naszej Uczelni obrazowało historyczny proces utraty i odzyskania niepodległości. Muzyczny spektakl przygotowały zespoły artystyczne Politechniki Warszawskiej.

Uroczyste odsłonięcie Pomnika Prezydenta Ignacego Mościckiego

Uroczyste odsłonięcie Pomnika Prezydenta Ignacego Mościckiego przed Gmachem Technologii Chemicznej Politechniki Warszawskiej, fot. Biuro Rektora

Po niemal 80. latach przed Gmach Technologii Chemicznej Politechniki Warszawskiej wrócił pomnik Prezydenta Ignacego Mościckiego. Uroczyste odsłonięcie popiersia z udziałem Tadeusza Deszkiewicza z Kancelarii Prezydenta RP; prof. Jana Szmidta, Rektora Politechniki Warszawskiej; Jana Bastera, Wiceprezesa IPN oraz przedstawicieli środowisk kombatanckich i darczyńców miało miejsce 14 grudnia 2018 r.