#PWdrukuje Maski z Laboratorium Inżynierii Biomedycznej, czyli zrób to sam

Opublikowano: 03.04.2020 15:21

Maska wydrukowana przez zespół Laboratorium Inżynierii Biomedycznej

W Laboratorium Inżynierii Biomedycznej (BioMedLab) Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej PW powstawały i powstają projekty wspierające lekarzy i pacjentów. Sztuczna krew, sztuczne naczynia krwionośne czy innowacje mogące wesprzeć leczenie nowotworów – to tylko niektóre z pomysłów zespołu prof. Tomasza Ciacha. Teraz naukowcy pomagają w ochronie zdrowia w inny sposób – drukując maski wielorazowego użytku, a także dołączając do międzywydziałowej akcji produkowania przyłbic.

Mentoring konsultacyjny

Opublikowano: 02.04.2020 12:36

Mentoring Konsultacyjny Biura Karier PW

Biuro Karier PW uruchomiło specjalną odsłonę Programu Mentoringowego – konsultacje online z udziałem specjalistów z branży.

#PWdrukuje Koło Naukowe ADek pomaga w walce z koronawirusem

Opublikowano: 01.04.2020 16:10

Proces drukowania w 3D elementów do masek ochronnych

Studenci z Koła Naukowego ADek, działającego przy Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej postanowili wesprzeć pracowników służby zdrowia. Swoje prywatne domowe drukarki 3D wykorzystują do produkcji przyłbic do masek ochronnych.

Firma naszych absolwentów drukuje przyłbice dla szpitala w Lublinie

Opublikowano: 01.04.2020 12:06

Przyłbice wydrukowane przez TechOcean

TechOcean tworzą inżynierowie do zadań specjalnych. W trudnych czasach walki z epidemią koronawirusa takim zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa personelowi medycznemu. Firma założona przez absolwentów Politechniki Warszawskiej ruszyła z pomocą.

Studenci PW analizują występowanie koronawirusa i jego wpływ na zużycie energii

Opublikowano: 01.04.2020 11:51

Wykres pokazujący wpływ liczby przypadków koronawirusa na zużycie energii we Włoszech

Chcieli nauczyć się języka Python i analizy danych. Postanowili, że szkolenie powiążą z aktualną sytuacją epidemiczną na świecie i swoimi zainteresowaniami. Tak w Kole Naukowym ADek (działa przy Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej) powstała analiza występowania koronawirusa na świecie i jego wpływu na zużycie energii.

#PWdrukuje Laboratorium Druku 3D pomaga szpitalom

Opublikowano: 31.03.2020 21:07

Specjalne ramki do przyłbic ochronnych produkowanych przez naukowców i studentów Wydziału MEiL PW, fot. Rafał Perz

Grupa naukowców i studentów działających na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa PW produkuje przyłbice medyczne i wspiera mazowieckie szpitale w walce z wirusem SARS-CoV-2.

Jak automatycznie wykryć kaszel w przenośnym spirometrze?

Opublikowano: 30.03.2020 14:57

Pacjentka w trakcie wykonywania spirometrii

Nowatorskie rozwiązanie opisali Mateusz Soliński i Michał Łepek – doktoranci z Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej oraz dr Łukasz Kołtowski z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. O wynikach pracy można przeczytać w czasopiśmie „Informatics in Medicine Unlocked”.

Doktorant z PW stworzył panel do wizualizacji pandemii koronawirusa

Opublikowano: 30.03.2020 14:03

Panel do wizualizacji pandemii koronawirusa na świecie

– Jednym z największych pozazdrowotnych zagrożeń pandemii jest strach i niewiedza – zaznacza autor rozwiązania - Mateusz Soliński z Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej i Koła Naukowego Pomiarów Biofizycznych „BioS”. – Postanowiłem więc choć trochę zmniejszyć ten stan.

Pierwsze sukcesy zespołu szukającego archiwum „Zetu”

Opublikowano: 30.03.2020 12:35

Pomiary w Pałacu Staszica wspólnie z młodzieżą z Pierwszej Społecznej Szkoły Podstawowej w Gdyni

Czy Archiwum Związku Młodzieży Polskiej „Zet” znajduje się w Pałacu Staszica? Tak twierdzi Waldemar Stopczyński – prezes Stowarzyszenia imienia Bolesława Srockiego i nauczyciel w Pierwszej Społecznej Szkole Podstawowej w Gdyni. Wyniki swoich poszukiwań przedstawił w artykule histmag.org. Eksperci, w tym dr Anna Lejzerowicz z Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, przeprowadzili pierwsze badania.

Budżet Partycypacyjny PW - to już ostatni moment na głosowanie

Opublikowano: 30.03.2020 11:54

Budżet Partycypacyjny PW

To już ostatnie chwile by zagłosować na projekty Budżetu Partycypacyjnego Politechniki Warszawskiej. Głosowanie trwa do 27 kwietnia 2020 r.