PW jedną z najpopularniejszych uczelni wśród kandydatów

Studenci w Gmachu Głównym

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego podsumowało rekrutację na rok akademicki 2017/2018. Ze zgromadzonych danych wynika, że na studia stacjonarne pierwszego stopnia na PW odnotowano 47 116 zgłoszeń. To najwyższa liczba zgłoszeń spośród wszystkich polskich uczelni.

XV Grudniowy Akademicki Przegląd Artystyczny przed nami!

Wśród studentów Politechniki Warszawskiej kryje się sporo artystycznych dusz. Niezależne Zrzeszenie Studentów PW i Komisja Kultury SSPW chce pomóc młodym artystom zaistnieć. Studenci zapraszają studentów na Grudniowy Akademicki Przegląd Artystyczny.

Mistrzowie kartografii i poligrafii z PW

Tablice pamiątkowe upamiętniające profesorów Piątkowskiego i Makowskiego

Święto Politechniki Warszawskiej to okazja, by wspominać i doceniać ludzi, którzy szczególnie się dla naszej Uczelni zasłużyli. Do tego grona z pewnością należą prof. Felicjan Zygmunt Piątkowski oraz prof. Andrzej Roman Makowski. Poświęcone im tablice pamiątkowe odsłonięto 16 listopada 2017 roku.

Zapraszamy do przeczytania nowego artykułu z cyklu Badania - Innowacje - Technologie.

Podróżnicza pasja studenta PW - nowy wpis na blogu

Janusz Ozdowski, student na Wydziale Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej, wraz z koleżanką poznaną na Facebooku, postanowił wyruszyć w 60-dniową podróż autostopem do Chin. Studenci w czasie wyjazdu nie tylko przeżyli niesamowitą przygodę, ale również zebrali prawie 3 tysiące złotych dla podopiecznych Fundacji Spełnionych Marzeń.

Grudzień na Politechnice Warszawskiej

Co wydarzy się na PW na koniec 2017 roku?

Nagroda "Space Exploration Masters" dla polskich inżynierów

Polski projekt inteligentnego żagla słonecznego „Golden Fleece” wygrał prestiżowy konkurs Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA). W projekt zaangażowani są także studenci z Politechniki Warszawskiej.

Rektor PW dołącza do akcji #trzymamstronekobiet

Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Jan Szmidt dołącza do akcji "Trzymam stronę kobiet - 16 dni przeciw przemocy 2017" i zachęca do wsparcia kampanii koordynowanej w Polsce przez Rzecznika Praw Obywatelskich.

Prof. Tomasz Ciach otrzymał Honorową Perłę Polskiej Gospodarki

Prof. Tomasz Ciach

Po raz kolejny najlepsze podmioty gospodarcze otrzymały statuetki Pereł Polskiej Gospodarki. Honorową nagrodą w kategorii „Nauka” został wyróżniony prof. Tomasz Ciach z Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej.

Druga ustawa o innowacyjności podpisana w Politechnice Warszawskiej

Prezydent RP Andrzej Duda, w obecności Wicepremiera Jarosława Gowina, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, podpisał drugą ustawę o innowacyjności. Spotkanie odbyło się 24 listopada 2017 roku w Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii Politechniki Warszawskiej.

Zespół z PW nagrodzony w konkursie dotyczącym obronności

Gmach Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych

Naukowcy z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej otrzymali nagrodę II stopnia w konkursie na najlepszą pracę naukową i wdrożenie z obszaru obronności.