Aktualności

Współpraca Ministerstwa Finansów i Politechniki Warszawskiej przy projektach analitycznych i IT

Minister finansów prof. Teresa Czerwińska i dziekan Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych (WEiTI) PW prof. Krzysztof Zaremba.

Minister finansów prof. Teresa Czerwińska i dziekan Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych (WEiTI) PW prof. Krzysztof Zaremba podpisali 6 kwietnia 2018 r. w Ministerstwie Finansów „Porozumienie o współpracy". Chodzi m.in. o realizację wspólnych projektów analitycznych oraz dotyczących infrastruktury IT.

Kwiecień na Politechnice Warszawskiej

Grafika

Zobacz, co wydarzy się w tym miesiącu!

Politechnika Warszawska podpisała porozumienie z GITD

Rektor Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Jan Szmidt i Główny Inspektor Transportu Drogowego dr inż. Alvin Gajadhur

Wspólne realizacje projektów w dziedzinie IT oraz wdrażanie i przejmowanie systemów teleinformatycznych przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego – między innymi takie zadania przewiduje porozumienie podpisane między Politechniką Warszawską a Głównym Inspektoratem Transportu Drogowego.

Spotkanie z dr. inż. Marcinem Kaczkanem – galeria zdjęć

Marcin Kaczkan podczas spotkania

Mała Aula wypełniona po brzegi pasjonatami gór to niecodzienny widok. 5 kwietnia 2018 odbyło się spotkanie z dr. inż. Marcinem Kaczkanem, uczestnikiem ostatniej, zimowej wyprawy na K2. Dr Kaczkan opowiadał o przygotowaniach do ekspedycji, jej przebiegu i kulisach życia pod górą gór.

Zostań "Najlepszym z najlepszych". Na studentów czeka ponad 12 mln złotych!

Studenckie Koło Aerodynamiki Pojazdów podczas zawodów Shell Eco-marathon w Londynie

Trwa nabór wniosków do programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego – „Najlepsi z najlepszych! 3.0.”. W poprzednich edycjach projektu z powodzeniem uczestniczyli studenci z PW. Teraz otwiera się kolejna szansa na zdobycie dużego dofinansowania.

Pożegnanie prof. Stanisława Mańkowskiego

Prof. Stanisław Mańkowski

Z żalem zawiadamiamy, że 31 marca 2018 roku zmarł prof. dr hab. inż. Stanisław Maria Mańkowski, Rektor Politechniki Warszawskiej w latach 2002-2005. Prof. dr hab. inż. Stanisław Mańkowski był wybitnym specjalistą z dziedziny inżynierii środowiska, ciepłownictwa, ogrzewnictwa i wentylacji. Miał 80 lat.

Warszawskie Dni Informatyki

Tłumy podczas tegorocznej edycji WDI.

Za nami już ósma edycja największego w Europie Środkowo-Wschodniej spotkania studentów, profesjonalistów i ekspertów IT. 27 i 28 marca 2018 roku na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej miały miejsce Warszawskiej Dni Informatyki.

Wiedzieć więcej o promieniowaniu UV – projekt LUSTRO

Członkowie zespołu pracującego nad projektem LUSTRO

Grupa studentów Politechniki Warszawskiej postanowiła z niespotykaną dotąd dokładnością zbadać rozkład promieniowania ultrafioletowego w różnych warstwach atmosfery. Swój pomysł realizują w ramach niemiecko-szwedzkiego programu studenckiego REXUS/BEXUS organizowanego m.in. przez Europejską Agencję Kosmiczną. Jest on skierowany do studentów z całej Europy, którzy chcą rozwijać technologie i badania wykorzystujące balony stratosferyczne i rakiety.

Zapraszamy do przeczytania nowego artykułu z cyklu Badania - Innowacje - Technologie.

Náboj – zmagania młodych matematyków za nami

Zwycięska drużyna z XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Warszawie

Jednocześnie w 15 miastach Europy odbyły się międzynarodowe zawody matematyczne Náboj. 27 marca 2018 roku młodzi matematycy zmierzyli się z 55 zadaniami o różnym stopniu trudności, mieli na to 120 minut. Politechnika Warszawska jest współorganizatorem konkursu.

Finał XIX edycji Konkursu o Nagrodę Fiat Chrysler Automobiles (FCA)

Laureaci XIX edycji Konkursu o Nagrodę Fiat Chrysler Automobiles (FCA) z promotorami/fot. Biuletyn PW

Politechnika Warszawska oraz Fiat Chrysler Automobiles (FCA) po raz dziewiętnasty wręczyły nagrody w konkursie na najlepsze prace inżynierskie, magisterskie oraz rozprawy doktorskie o tematyce motoryzacyjnej. Konkurs jest efektem zawartej w 1997 roku umowy ramowej o współpracy warszawskiej uczelni technicznej i włoskiego koncernu motoryzacyjnego.