Prorektorzy Politechniki Warszawskiej w kadencji 2020-2024

Opublikowano: 19.08.2020 09:01

Rektor Elekt prof. dr hab. inż. Krzysztof Zaremba przedstawił nazwiska swoich kandydatów na funkcję prorektorów naszej Uczelni.

Sztuczna inteligencja w biznesie – interaktywny kurs online

Opublikowano: 18.08.2020 16:28

Trwają zapisy na prowadzony przez Szkołę Biznesu PW kurs poświęcony sztucznej inteligencji w biznesie, fot. freepik

W ofercie Szkoły Biznesu PW pojawił się nowy, innowacyjny kurs w formule e-learningowej, oparty na modelu "Instructor-Guided Project-Based Learning". Trwają zapisy do pierwszej edycji programu.

Komunikat Międzywydziałowej Komisji Rekrutacyjnej z dnia 18.08.2020 r.

Opublikowano: 18.08.2020 16:06

Osoby umieszczone na listach osób zakwalifikowanych do wpisu na listę kandydatów na studentów w I turze rekrutacji w Warszawie są wzywane jak najszybszego przesłania przez swoje IKR, zakładka „Moje zgłoszenie -> Przysłanie dokumentów i plików” kopii (skanu)swojego świadectwa maturalnego do dnia 20 sierpnia (czwartek) godz. 15:00.

Politechnika w Bitwie Warszawskiej. Wspomnienia na setną rocznicę

Opublikowano: 13.08.2020 13:47

W sierpniu 2020 roku mija sto lat od "cudu nad Wisłą" - jednej z najważniejszych i najsłynniejszych bitew w dziejach Polski, uznawanej za kluczowe starcie wojny polsko-bolszewickiej. To była wielka próba dla młodego, odbudowywanego po latach zaborów państwa polskiego. W obronę ojczyzny i dopiero co odzyskanej niepodległości włączyli się pracownicy i studenci Politechniki Warszawskiej. Swoją rolę w Bitwie Warszawskiej odegrały także... nasze budynki, z Gmachem Głównym na czele.

Studiuj w Filii PW w Płocku

Opublikowano: 13.08.2020 10:52

Do 20 sierpnia trwa rekrutacja na studia stacjonarne I stopnia w Filii Politechniki Warszawskiej w Płocku. W ofercie znajduje się pięć kierunków: inżynieria środowiska, mechanika i budowa maszyn, technologia chemiczna i budownictwo (studia inżynierskie) oraz ekonomia (studia licencjackie).

Studenci PW produkują własne piwo! - nowy wpis na blogu

Opublikowano: 07.08.2020 13:09

Z okazji obchodzonego 7 sierpnia Międzynarodowego Dnia Piwa i Piwowara zapraszamy na podróż do świata studenckiej nauki.

Z wspomnień powstańca warszawskiego – cz. 2.

Opublikowano: 07.08.2020 09:13

Grupa powstańców z konstruktorem granatnika, starszym asystentem PW inżynierem Zbigniewem Pączkowskim (trzyma w ręku pocisk) koło gmachu PKO przy ul. Świętokrzyskiej. Ostatni po prawej – Lech Bobrowski – student PW

„W pierwszych dwóch tygodniach przeważała inicjatywa działań bojowych w mieście po stronie polskiej, później więcej było walk obronnych. Z dużym entuzjazmem i ofiarnością wspomagała powstańców ludność cywilna. Nigdy nie odwróciła się od nich. To przecież były ich dzieci” – to fragment spostrzeżeń i refleksji z książki „ Zostało w pamięci” Jerzego Malczewskiego.

Laureatka Diamentowego Grantu z PW

Opublikowano: 06.08.2020 13:21

Milena Zuzanna Ojrzyńska - studentka Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej znalazła się w gronie laureatów programu Diamentowy Grant, prowadzonego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Absolwentka Wydziału MiNI z nagrodą VCLA International Student Awards 2020

Opublikowano: 06.08.2020 09:34

Karolina Okrasa otrzymała wyróżnienie za pracę magisterską pt. Złożoność wariantów problemu homomorfizmu w wybranych klasach grafów w kategorii Outstanding Master Thesis Award. Praca została napisana pod kierunkiem dr. inż. Pawła Rzążewskiego. W tym roku w konkursie wyłonionych zostało dwóch laureatów. Karolina, obecnie doktorantka na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych, działa na pograniczu dwóch dyscyplin naukowych: matematyki i informatyki teoretycznej.

Nagrody za najlepsze artykuły naukowe

Opublikowano: 04.08.2020 13:07

Do końca października trwa nabór zgłoszeń do pierwszej edycji konkursu na najlepsze artykuły naukowe opublikowane w danym roku przez autorów z afiliacją Politechniki Warszawskiej. Program finansowany jest ze środków projektu "Inicjatywa doskonałości – Uczelnia Badawcza", realizowanego na Politechnice Warszawskiej.