Damian Czykier znów najlepszy w mistrzostwach Polski

Damian Czykier cieszy się ze złotego medalu mistrzostw Polski

Student Wydziału Inżynierii Lądowej potwierdził, że jest obecnie najlepszy w kraju w biegu na 110 m przez płotki. Do sukcesu indywidualnego dołożył zwycięstwo wraz z kolegami w sztafecie 4x100 m. Tak jak przed rokiem, z mistrzostw Polski wraca więc z dwoma złotymi medalami.

Wojciech Bógdał najlepszy w Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich

Wojciech Bógdał na podium The World Games 2017

Motoparalotniarz i student Filii Politechniki Warszawskiej w Płocku zdobył złoty medal podczas odbywających się we Wrocławiu The World Games - 10. Światowych Igrzyskach Sportowych.

Politechnika upamiętni 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

Pomnik Batalionu „Golski” na terenie Kampusu Centralnego PW

W czasie Powstania na terenie naszej Uczelni toczyły się zaciekłe walki. Obszaru tego bronił 3 Batalion Pancerny AK z kpt. Stefanem Golędzinowskim „Golskim” jako dowódcą. Na przełomie lipca i sierpnia w szczególny sposób wspominamy tych, którzy brali udział w tamtych wydarzeniach.

Studiuj druk 3D – zapisy na drugą edycję studiów podyplomowych

Trwają zapisy na drugą edycję studiów podyplomowych "Akademia 3D - projektowanie i druk 3D" na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. - Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane szeroko pojętym drukiem 3D i jego możliwościami - mówi dr inż. Michał Kowalik, kierownik studiów.

MediControl – system, który ułatwi pracę lekarzom i pielęgniarkom

Szymon Krasuski, Krzysztof Apolinarski i Bartosz Kowalski podczas prac nad miernikiem do poziomu płynu w kroplówce

Studenci z Koła Naukowego Aparatury Biomedycznej działającego przy Wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej realizują projekt, który umożliwi lepszą kontrolę poziomu płynów w kroplówkach pacjentów oraz rejestrowanie deficytu tętna. To odpowiedź na sugestie i prośby pracowników służby zdrowia.

Zapraszamy do przeczytania najnowszego artykułu z cyklu Badania - Innowacje - Technologie.

Kolejne seminarium naukowe dla studentów PW „Politechnika na Fali”

Plakat seminarium „Politechnika na Fali”

Od 16 do 30 września 2017 roku potrwa kolejna edycja seminarium naukowego dla studentów PW „Politechnika na Fali”. Seminarium organizowane jest podczas rejsu na żaglowcu STS Fryderyk Chopin.

Konkurs fotograficzny PhotoChallenge 2017

Plakat promujący konkurs

To konkurs skierowany do studentów z całej Polski oraz innych krajów, który wykorzystuje fotografię jako sposób promowania debaty i refleksji na tematy istotne dla społeczeństwa. Tegoroczny temat brzmi: Girl Power.

Prof. Janusz Walo prezesem Stowarzyszenia Geodetów Polskich

dr hab. inż. Janusz Walo, prof. PW

Podczas XXXIX Zjazdu Delegatów Stowarzyszenia Geodetów Polskich wybrano nowe władze. Prezesem na najbliższe cztery lata został dr hab. inż. Janusz Walo, prof. PW, Prorektor ds. Studenckich.

Komunikat Wydziałowych Komisji Rekrutacyjnych z dnia 19.07.2017 r.

Studentka Politechniki Warszawskiej z indeksem

Osoby umieszczone na listach kandydatów zakwalifikowanych na studia w II turze rekrutacji są wzywane do złożenia wymaganych dokumentów do dnia 21 lipca (piątek).

Zdobądź stypendium pomostowe na studia!

Logo programu „Stypendia Pomostowe”

Do 18 sierpnia 2017 roku do godziny 16.00 trwa nabór wniosków o stypendia pomostowe. Na ambitnych i zdolnych maturzystów 2017, pochodzących z małych miejscowości i niezamożnych rodzin, którzy rozpoczną w tym roku studia dzienne, czeka kilkaset stypendiów pomostowych na I rok studiów. Stypendia, w wysokości 500 zł miesięcznie, będą wypłacane przez 10 miesięcy.