Targi Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK

18 i 19 października, Gmach Główny

Akademia Liderek Biznesu poszukuje odważnych i podejmujących wyzwania kobiet

Fundacja im. Lesława A. Pagi zachęca kobiety do udziału w nowym projekcie edukacyjnym. Fundacja chce niwelować dysproporcje między możliwościami rozwoju kobiet i mężczyzn. Na projekt składają się weekendowe warsztaty, program mentoringowy, wieczorne spotkania z liderkami biznesu i życia społeczno-gospodarczego oraz staże w firmach partnerskich.

Badanie na temat molestowania – wypełnij ankietę

Rzecznik Praw Obywatelskich zaprasza do udziału w badaniu: „Zjawisko molestowania i molestowania seksualnego studentów i studentów uczelni wyższych”. Badanie skierowane jest do studentów (od drugiego roku studiów) – zarówno do tych, którzy doświadczyli zachowań o charakterze molestowania, jak i do tych, którzy nie mieli do czynienia z takimi sytuacjami.

Projekt z PW z dofinansowaniem NCN i DFG

Poznaliśmy wyniki konkursu BEETHOVEN 2 organizowanego przez Narodowe Centrum Nauki we współpracy z Niemiecką Wspólnotą Badawczą (Deutsche Forschungsgemeinschaft; DFG). Wśród projektów, które otrzymają dofinansowanie, jest przedsięwzięcie kierowane przez prof. dr hab. inż. Małgorzatę Igalson z Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej.

Przewodnik dla nowych studentów

Studenci przed Gmachem Głównym

Pierwsze tygodnie studiów to dla każdego świeżo upieczonego studenta duży stres. Nowe miejsce zamieszkania, nowe otoczenie, inne niż w szkole wymagania. Co warto wiedzieć, żeby czuć się mniej zagubionym?

Studentki PW laureatkami programu "Nowe technologie dla dziewczyn"

Ulotka programu stypendialnego "Nowe technologie dla dziewczyn"

Cztery studentki Politechniki Warszawskiej otrzymają stypendia programu "Nowe technologie dla dziewczyn". To Kornelia Łukojć, Karolina Maderska, Natalia Strawa i Marta Wiśniewska.

​Ruszyła rejestracja na "Chemiczne Staże Badawcze dla młodzieży"!

"Chemiczne Staże Badawcze dla młodzieży" to projekt skierowany do uczniów warszawskich szkół ponadgimnazjalnych szczególnie uzdolnionych w dziedzinie chemii. Projekt ma na celu wyłonienie piętnastu najzdolniejszych uczniów w zakresie chemii, którzy dostaną szansę na samodzielną realizację prac naukowo-badawczych na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej.

"Szkoła Młodego Chemika" ruszyła po raz dziewiąty!

Stowarzyszenie „Klatrat” oraz Wydział Chemiczny Politechniki Warszawskiej ogłosiły zapisy do dziewiątej edycji projektu edukacyjnego z zakresu chemii dla młodzieży.

POTENCJOmetr – konkurs na interdyscyplinarny projekt naukowy

Logo konkursu

Ruszyła rejestracja do ogólnopolskiego konkursu, którego celem jest wyłonienie zespołu realizującego interdyscyplinarny projekt naukowy o największym potencjale aplikacyjnym. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 26 października 2017 r.

Jesienne kursy programowania - Young Programmer

Ruszyły zapisy do jesiennej edycji informatycznego projektu edukacyjnego - Young Programmer skierowanego do uczniów warszawskich gimnazjów i liceów, a także siódmych klas szkoły podstawowej. Celem projektu realizowanego przez Fundację Inceptio jest nauka programowania w językach C++ i Java.