Listopad na Politechnice Warszawskiej

Zobacz, co wydarzy się na naszej Uczelni

Nasz doktorant wystartuje w mistrzostwach Europy w curlingu

Bartosz Dzikowski

Po raz pierwszy w historii męska reprezentacja Polski w curlingu będzie rywalizować w dywizji A, czyli w gronie 10 najlepszych drużyn Starego Kontynentu. Politechnika Warszawska jest częścią tego historycznego wydarzenia, bo w zespole mamy swojego przedstawiciela. To Bartosz Dzikowski – doktorant na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych.

Konkurs o nagrodę Fiat Chrysler Automobiles (FCA) w roku 2018

Konkurs o Nagrodę Fiat Chrysler Automobiles FCA wspiera młodych naukowców zainteresowanych tematyką motoryzacyjną, w tym nowatorskimi rozwiązaniami konstrukcyjnymi i metodami badawczymi.

Politechnika Warszawska ogłasza XX edycję  Konkursu o Nagrodę Fiat Chrysler Automobiles (FCA), promującego wybitne prace magisterskie oraz rozprawy doktorskie, obronione w Politechnice Warszawskiej w roku akademickim 2017/2018 w zakresie szeroko rozumianej tematyki motoryzacyjnej.

Program Mentoringowy

Zgłoszenia do Programu Mentoringowego można przesyłać do końca października.

Biuro Karier Politechniki Warszawskiej zaprasza do udziału w I edycji Programu Mentoringowego. Jest on skierowany przede wszystkim do studentów aktywnych, mających za sobą pierwsze doświadczenia zawodowe zdobyte w trakcie praktyk i wolontariatów.

Nominacje profesorskie dla trojga pracowników naukowych Politechniki Warszawskiej

Uroczystość wręczenia nominacji odbyła się 18.10.2018 r.

Prezydent Andrzej Duda wręczył wczoraj akty nominacyjne 62 nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki.

Ekologiczne oblicze betonu

Beton antysmogowy został wykorzystany przy warszawskim Rondzie Daszyńskiego

Dzięki współpracy Skanska, Górażdże Cement S.A. oraz wsparciu naukowemu m.in. Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, przy Rondzie Daszyńskiego w Warszawie, gdzie zlokalizowany jest projekt biurowy Generation Park, powstała wyjątkowa nawierzchnia z betonu o właściwościach antysmogowych.

PROM PW – seminarium poświęcone warunkom uczestnictwa

fot. NAWA

Centrum Współpracy Międzynarodowej zaprasza doktorantów i przedstawicieli kadry akademickiej na Seminarium poświęcone zasadom wyłaniania uczestników projektu PROM PW.

Wystawa „Per aspera ad astra”

Uroczyste otwarcie wystawy i konferencji odbyło się 22 października 2018 roku w Dużej Auli Politechniki Warszawskiej, fot. BPI

22-23 października 2018 r.

Przed nami kolejna edycja TEDx Warsaw University of Technology

TEDxWUT

Hasłem przewodnim politechnicznego TEDx’a będzie "out of box". To inspirujące spotkanie odbędzie się 25 października 2018 roku w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW, w godzinach 10:00-14:00.

Jan Czochralski – ojciec światowej elektroniki

Zjazd Stowarzyszenia Inżynierów Mechaników Polskich

Jego odkrycia i pomysły zmieniły technologię. Życiorys wciąż pozostaje jednak zagadką – przypomina raczej losy bohatera przygodowej powieści niż cenionego naukowca. Co warto wiedzieć o Janie Czochralskim?

Zapraszamy do przeczytania nowego artykułu z cyklu Badania - Innowacje - Technologie.