Studenci z PW wśród finalistów Konkursu Studencki Nobel

Opublikowano: 02.07.2020 13:38

Finaliści Konkursu Studencki Nobel 2020

Kornelia Łukojć z Wydziału Elektrycznego oraz Juliusz Bojarczuk z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych znaleźli się wśród finalistów Konkursu Studencki Nobel 2020. Obie nominacje dotyczą kategorii Nauki Techniczne.

Stanowisko dotyczące ujawnienia danych osobowych kandydatów na Wydziale Architektury PW w r.a. 2020/2021

Opublikowano: 02.07.2020 10:51

fot. freepik/natanaelginting

W dniu 24 czerwca 2020 r. w wyniku niezamierzonego działania na stronie internetowej Wydziału Architektury PW zostały opublikowane dane osobowe kandydatów na studia, zawierające imię, nazwisko, numer PESEL oraz numer w systemie „Rekrutacja”.

Inżynieria Internetu Rzeczy – nowy kierunek studiów

Opublikowano: 01.07.2020 21:29

Inżynieria Internetu Rzeczy to nowość w ofercie Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW, fot. freepik

W tegorocznej rekrutacji kandydaci zainteresowani ofertą edukacyjną Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW mogą wybrać innowacyjny program skupiony wokół technologii Internetu rzeczy.

Doktorat w prestiżowym projekcie z Microsoftem – zgłoś się

Opublikowano: 01.07.2020 14:27

Do 31 lipca trwa rekrutacja na doktoranta – uczestnika programu doktoranckiego Microsoft Research PhD. Poszukiwani są absolwenci studiów magisterskich z informatyki lub dziedzin pokrewnych, programiści, ludzie z doświadczeniem w obszarze uczenia maszynowego i rozpoznawania obrazów.

PW uczestnikiem prestiżowego programu Microsoftu

Opublikowano: 01.07.2020 14:01

Nasza Uczelnia znalazła się wśród laureatów najnowszej edycji programu wsparcia doktorantów Microsoft Research PhD w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka). Dzięki temu we wspólnym projekcie badawczym Politechniki Warszawskiej i Microsoft Research Cambridge weźmie udział jeden z naszych doktorantów.

Wydział IBHiIŚ doceniony w konkursie “Uczelnia Liderów”

Opublikowano: 30.06.2020 16:14

Nagrody dla Wydziału IBHiIŚ zdobyte w X edycji programu "Uczelnia Liderów", fot. WIBHiIŚ

W X edycji programu certyfikacyjnego Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska został nagrodzony podwójnie – certyfikatem za dotychczasowe osiągnięcia i wyróżnieniem "Primus".

PW w szanghajskim rankingu dyscyplin naukowych 2020

Opublikowano: 30.06.2020 15:08

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

Znamy najlepsze na świecie uczelnie w 54 dyscyplinach naukowych. Politechnika Warszawska została sklasyfikowana w siedmiu z nich, z czego w pięciu na pierwszym miejscu w Polsce.

Prof. Krzysztof Zaremba Rektorem Politechniki Warszawskiej

Opublikowano: 25.06.2020 15:14

prof. dr hab. inż. Krzysztof Zaremba

Podczas posiedzenia wyborczego, które odbyło się 25 czerwca 2020 r., Kolegium Elektorów wybrało prof. dr. hab. inż. Krzysztofa Zarembę na funkcję Rektora Politechniki Warszawskiej na kadencję 2020-2024.

"Studia z Przyszłością" na Wydziale Geodezji i Kartografii PW

Opublikowano: 24.06.2020 15:39

Prof. dr hab. Alina Maciejewska podczas gali finałowej konkursu, fot. org.

Dwa kierunki prowadzone na Wydziale GiK PW zostały wyróżnione w ogólnopolskim konkursie na najbardziej innowacyjne, nowoczesne i wartościowe programy studiów.

Dr hab. Dariusz Plewczyński laureatem Preludium BIS oraz zdobywcą grantu na zakup superkomputerów

Opublikowano: 24.06.2020 15:36

Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych PW

Łącznie 2 miliony 500 tys. zł dotacji otrzymały projekty dr. hab. Dariusza Plewczyńskiego, prof. Uczelni z Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych PW.