Program Open Science – wsparcie dla publikowania w modelu Open Access

Opublikowano: 27.07.2020 13:25

Pracownicy i doktoranci Politechniki Warszawskiej mogą wnioskować o wsparcie finansowe udzielane na publikowanie artykułów w czasopismach z pierwszego decyla wg bieżącego wskaźnika CiteScore bazy Scopus lub za min. 140 pkt z aktualnej listy MNiSzW. Jest to możliwe dzięki programowi Open Science, który został uruchomiony na Politechnice Warszawskiej w ramach realizacji projektu „Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza”.

Studenckie Noble 2020 rozdane

Opublikowano: 27.07.2020 11:25

Juliusz Bojarczuk

W piątek 24 lipca podczas Gali Finałowej poznaliśmy laureatów Studenckich Nobli 2020. Wśród nich znalazł się Juliusz Bojarczuk z Politechniki Warszawskiej zdobywając nagrodę w kategorii Nauki Techniczne.

Nagroda ABB dla dr. inż. Kamila Nowińskiego-Antoniewicza

Opublikowano: 24.07.2020 15:53

Edycję 2019/2020 Konkursu o nagrodę ABB wygrała praca dr. inż. Kamila Nowińskiego-Antoniewicza, fot. mat. pras.

Jury konkursu "Stwórz przyszłość z ABB" za najlepszą uznało pracę  doktorską wypromowaną na Wydziale Elektrycznym PW.

Mały krok dla człowieka, wielki dla społeczeństwa informacyjnego

Opublikowano: 17.07.2020 15:23

Tadeusz Węgrzynowski w swoim gabinecie, fot. BPI

Chciał zostać astronautą i kawałek po kawałku odkrywać kosmos. Choć tego marzenia nie zrealizował, to i tak zostawił trwały ślad w historii. Historii polskiego internetu. W rocznicę wysłania pierwszego polskiego e-maila rozmawiamy z Tadeuszem Węgrzynowskim, kierownikiem Działu Telekomunikacji PW.

PW w Rankingu Studiów Inżynierskich 2020

Opublikowano: 17.07.2020 08:50

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

17 kierunków studiów prowadzonych na naszej Uczelni zajęło pierwsze miejsce w Rankingu Studiów Inżynierskich opublikowanym przez magazyn edukacyjny "Perspektywy". W zestawieniu uwzględniono 22 najpopularniejsze kierunki studiów technicznych.

Trzecie miejsce wśród polskich uczelni

Opublikowano: 17.07.2020 08:17

Rektor PW, Rektor Elekt, Dziekani, Prodziekani i przestawiciele Wydziałów PW wyróżnionych w Rankingu

Politechnika Warszawska zajęła trzecie miejsce w Rankingu Szkół Wyższych opublikowanym przez magazyn edukacyjny "Perspektywy".

Politechnika Warszawska na podium Rankingu Milionerów

Opublikowano: 15.07.2020 14:14

Według rankingu przygotowanego przez firmę Pracownia Ekonomiczna 2033 Politechnika Warszawska może poszczycić się sześcioma absolwentami, których majątki przekraczają 100 mln euro.

Drzwi Otwarte online – #zapytaj_studenta

Opublikowano: 10.07.2020 21:43

Trzecia edycja Drzwi Otwartych online odbędzie się 11 lipca.

Już 11 lipca kandydaci na studia w Politechnice Warszawskiej będą mieli okazję wziąć udział w trzeciej edycji Drzwi Otwartych online. Jej przygotowaniem zajął się Samorząd Studentów PW.

Politechnika Warszawska w gronie Uniwersytetów Europejskich

Opublikowano: 10.07.2020 10:33

Rektorzy uczelni tworzących konsorcjum ENHANCE

Wyniki konkursu

Studenci PW najlepsi w Droniadzie 2020

Opublikowano: 09.07.2020 12:53

Koło Naukowe Awioniki Melavio z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa wygrało Droniadę – konkurs dla studenckich zespołów wykonujących misje poszukiwawczo-ratownicze z wykorzystaniem dronów i systemów analizy informacji.