Znak Politechniki Warszawskiej

Aktualności

Zwycięzcy II Zawodów na Celność Lądowania o Puchar Dziekana Wydziału MEiL

Opublikowano: 22.09.2020 11:36

Zwycięzcy zawodów wraz z wręczającymi nagrody

Mikołaj Domagalski – student Politechniki Warszawskiej wygrał zawody, które 19 września 2020 roku odbyły się na lotnisku w Przasnyszu. Drugie miejsce zajął Krzysztof Kiljan a trzecie miejsce przypadło Tomaszowi Gotlibowi.  

Nowi laureaci programu ADAMED SmartUP

Opublikowano: 22.09.2020 11:19

Zdjęcie z gali finałowej Adamed SmartUP

Dobiegł końca kolejny etap 6. edycji programu dla młodzieży uzdolnionej w obszarze nauk ścisłych i przyrodniczych ADAMED SmartUP. 7 września, podczas gali finałowej, ogłoszono nazwiska 10 laureatów nagrody głównej oraz 3 stypendystów. To ukoronowanie ich pracy podczas letniego obozu naukowego ADAMED SmartUP oraz wysiłku włożonego przez lata we własny rozwój.

Nowa profesor na PW

Opublikowano: 21.09.2020 12:31

Profesor Ilona Jacyna-Gołda

Do grona profesorów nauk inżynieryjno-technicznych dołączyła dr hab. inż. Ilona Jacyna-Gołda z Wydziału Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej. 

Co to był za film! Kino samochodowe na PW

Opublikowano: 18.09.2020 21:14

Kino samochodowe na PW, fot. BPI

Parking BIS II zamienił się w piątkowy wieczór 18 września w olbrzymią salę kinową. Na terenie pomiędzy Wydziałem Elektroniki i Technik Informacyjnych a Wydziałem Inżynierii Lądowej zaprezentowaliśmy film “Zegar Czarnoksiężnika”.

Świętuj z nami 24. Festiwal Nauki

Opublikowano: 17.09.2020 16:35

24. Festiwal Nauki

Nauka może być ciekawa dla każdego, trzeba tylko umiejętnie ją opowiedzieć. Z takiego założenia wychodzą organizatorzy tego wyjątkowego wydarzenia, którzy po raz kolejny zapraszają na spotkania m.in. z badaczami i studentami, także z Politechniki Warszawskiej.

Współpraca Wydziału Transportu PW z Gminą Staszów

Opublikowano: 17.09.2020 16:00

Umowę z Gminą Staszów podpisywała dziekan Wydziału Transportu prof. dr hab. inż. Marianna Jacyna, fot. Radio Kielce

Porozumienie podpisane przez Wydział Transportu PW i urząd miasta Staszów dotyczy budowy portu przeładunkowego na terenach inwestycyjnych w Grzybowie.

„Uniwersytety europejskie” – współpraca z partnerami stowarzyszonymi

Opublikowano: 17.09.2020 11:45

Konsorcjum ENHANCE

W konsorcjum ENHANCE złożonym z 7 liczących się politechnik europejskich, w którym znajduje się Politechnika Warszawska, ważną rolę odegra współpraca z partnerami stowarzyszonymi. Zapewnią oni uczelniom tworzącym konsorcjum wsparcie w działaniach w obszarach: „Cyfryzacja i sztuczna inteligencja”, „Zrównoważone miasta i społeczności” i „Klimat”. Partnerzy stowarzyszeni będą pełnili rolę doradczą i wspierali upowszechnianie wyników projektu.

PW a koronawirus – najważniejsze informacje

Opublikowano: 16.09.2020 18:32

Nowy rok akademicki ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa będzie różnił się od poprzednich. Przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące funkcjonowania PW w tym nietypowym czasie.

Zawody na celność lądowania i seminarium o lotnictwie

Opublikowano: 16.09.2020 18:06

To będzie prawdziwa uczta dla wszystkich pasjonatów samolotów i szybowców. 19 września 2020 roku na lotnisku Politechniki Warszawskiej w Przasnyszu odbędzie się II edycja Zawodów na Celność Lądowania o Puchar Dziekana Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa PW. Sportowej rywalizacji towarzyszyć będzie seminarium „Politechnika Warszawska na lotnisku Przasnysz”. 

Salon Maturzystów online

Opublikowano: 15.09.2020 17:29

Zapraszamy na wirtualne stoisko PW - rozpoczynamy 18 września Lubelskim i Podkarpackim Salonem Maturzystów.

Zapraszamy na stanowisko PW