Awans PW w rankingu QS EECA

Gamch Główny Politechniki Warszawskiej

Politechnika Warszawska zajęła 15. miejsce w rankingu uczelni z krajów rozwijającej się Europy i centralnej Azji. W stosunku do ubiegłorocznego zestawiania awansowała o cztery pozycje.

Zapraszamy na Galę Złotej Kredy i rozdanie Stypendium pod Choinkę

Fot. BPI

W ramach tegorocznych obchodów Święta Politechniki Warszawskiej, 17 listopada o godz. 15.00, podczas Gali Złotej Kredy w Małej Auli Gmachu Głównego zostaną przyznane nagrody dla najlepszych wykładowców i prowadzących ćwiczenia, laboratoria lub projekty. Podczas tego samego wydarzenie zostaną również wręczone Stypendia pod Choinkę dla zdolnych studentów. Pieniądze na ten cel zostały zebrane podczas zeszłorocznego Kiermaszu Świątecznego PW.

Wyróżnienie rządu japońskiego dla profesora Ryszarda Jabłońskiego

Order Wschidzącego Slońca, Zlote Promienie ze Wstęgą, fot. japonia.org.pl

Rząd Japonii ogłosił, że postanawia odznaczyć Orderem Wschodzącego Słońca, Złote Promienie ze Wstęgą, prof. nzw. dr. hab. inż. Ryszarda Jabłońskiego. Profesor jest związany z Wydziałem Mechatroniki Politechniki Warszawskiej.

Spełniaj marzenia z Fundacją One Day i Politechniką Warszawską

Jeden dzień, jedno miejsce, jeden cel – setki spełnionych marzeń, fot. One Day

Już 11 grudnia 2018 roku magia zawita do Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej. To właśnie tego dnia odbędzie się Gwiazdka Fundacji One Day. Politechnika Warszawska jest Partnerem Strategicznym Projektu.

Spacer z przewodnikiem z okazji Święta Politechniki Warszawskiej

Fot. BPI

W ramach obchodów Święta Politechniki Warszawskiej zapraszamy na zwiedzanie PW z przewodnikiem. Spacer rozpocznie się 15 listopada 2018 r. o godzinie 15.00 i potrwa około dwóch godzin. Druga tura ruszy o godzinie 17.00.

Studenci PW podnoszą kompetencje wymagane przez pracodawców

Zdjęcie zrobione na Litwie w Możejkach w Rafinerii PKN ORLEN, fot. nadesłane

Istotnym elementem kształtowania kompetencji potrzebnych polskim pracodawcom jest zapoznanie się z praktykami rozwiniętych gospodarek EU. Politechnika Warszawska ma liczne międzynarodowe umowy partnerskie o wymianie studentów oraz współpracuje z przedstawicielami pracodawców. Dlatego też pod koniec października sześćdziesięciu studentów oraz dwóch opiekunów naukowych z Wydziału Inżynierii Produkcji (prof. nzw. Kazimierz Waćkowski oraz dr Michał Bańka) uczestniczyli w wizytach studyjnych w zagranicznych dużych przedsiębiorstwach m.in Orlen Lietuva w Możejkach, Silputa, Tallink Silja Line, Viking Line, Grida, Allergomedica, Svyturys Alus, Aldaris.

Patronat Narodowy Prezydenta RP Andrzeja Dudy nad uroczystością odsłonięcia pomnika Prezydenta Mościckiego

Popiersie Prezydenta Ignacego Mościckiego, fot. BR

Odsłonięcie pomnika Prezydenta Ignacego Mościckiego, które odbędzie się 14 grudnia 2018 r., zostało objęte Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

Konkurs Wiedzy o Materiałach 2018/2019

Ruszyła kolejna edycja Konkursu Wiedzy o Materiałach dla uczniów szkół średnich. Jego laureaci mogą zostać studentami Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej bez postępowania rekrutacyjnego.

Święto Politechniki Warszawskiej 2018

Zapraszamy na obchody

Myśl niestandardowo! – podsumowanie TEDxWUT 2018

25 października 2018 roku Międzynarodowe Koło Naukowe Sustainable Business, działające przy Wydziale Zarządzania Politechniki Warszawskiej, zorganizowało kolejną edycję międzynarodowej konferencji TEDxWUT, fot. BPI

8 mówców, pokaźna dawka inspiracji i motywacji. Tak można opisać w kilku słowach tegoroczną edycję TEDx Warsaw University of Technology, której hasłem przewodnim było stwierdzenie „out of the box”.