Śladami Powstania Warszawskiego na PW

Powstanie dzień po dniu

Prestiżowa nagroda dla pracownika Wydziału Fizyki

Dr Kazuyuki Sekizawa

Dr Kazuyuki Sekizawa otrzymał nagrodę RIBF (Radioactive Isotope Beam Factory) za rok 2017 za wybitny wkład do zagadnień fizycznych badanych w RIBF.

Co łączy Politechnikę i złamanie szyfru „Enigmy”?

Maszyna szyfrująca "Enigma"

Żeby poznać rozwiązanie tej zagadki, musimy się cofnąć do burzliwych lat odzyskiwania przez Polskę niepodległości. Antoni Palluth – syn pracownika pocztowego z Pobiedzisk miał w 1918 roku 18 lat. W czasie służby w oddziałach Łączności Wojska Polskiego, między innymi przy obsłudze radiostacji w Cytadeli Poznańskiej, poznał ledwie o dwa lata starszego Maksymiliana Ciężkiego. Od tego wszystko się zaczęło.

Zapraszamy do przeczytania najnowszego artykułu z cyklu Badania - Innowacje - Technologie.

Dodatkowa rekrutacja na studia I stopnia w Filii PW w Płocku

Gmach Filii PW w Płocku

Wciąż jest szansa, by od października zacząć studia stacjonarne I stopnia (inżynierskie i licencjackie) w Filii Politechniki Warszawskiej w Płocku. Rejestracja w systemie rekrutacyjnym potrwa od 2 sierpnia do 13 września 2017 roku.

Nasi naukowcy z nagrodami Prezesa Rady Ministrów

Pierwszą nagrodę za osiągnięcia naukowo-techniczne otrzymał zespół kierowany przez dr. hab. inż. Mariusza Malinowski, prof. PW z Wydziału Elektrycznego. Wyróżniono też autorów dwóch rozpraw doktorskich, przygotowanych na Politechnice Warszawskiej: dr. inż. Pawła Borowieckiego oraz dr. inż. Macieja Wielgusa.

Identyfikacja wizualna PW w finale konkursu Dobry Wzór 2017

Przykłady materiałów informacyjno-promocyjnych PW wykorzystujących nową identyfikację wizualną Uczelni

Znamy najlepsze projekty zgłoszone do 24. edycji konkursu Dobry Wzór. Wśród nich jest rebranding i identyfikacja wizualna Politechniki Warszawskiej, stworzone przez studio graficzne Podpunkt.

Jedź na obóz zerowy Politechniki Warszawskiej!

To zaproszenie skierowane przede wszystkim do nowo przyjętych studentów. Wyjazdy integracyjne są okazją, by dowiedzieć się, jak funkcjonuje nasza Uczelnia, poznać nowych ludzi i przeżyć niesamowitą przygodę.

Komunikat Wydziałowych Komisji Rekrutacyjnych z dnia 24.07.2017 r.

Studentka Politechniki Warszawskiej z indeksem

Osoby umieszczone na listach kandydatów zakwalifikowanych na studia w III turze rekrutacji są wzywane do złożenia wymaganych dokumentów do dnia 26 lipca (środa).

Damian Czykier znów najlepszy w mistrzostwach Polski

Damian Czykier cieszy się ze złotego medalu mistrzostw Polski

Student Wydziału Inżynierii Lądowej potwierdził, że jest obecnie najlepszy w kraju w biegu na 110 m przez płotki. Do sukcesu indywidualnego dołożył zwycięstwo wraz z kolegami w sztafecie 4x100 m. Tak jak przed rokiem, z mistrzostw Polski wraca więc z dwoma złotymi medalami.

Wojciech Bógdał najlepszy w Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich

Wojciech Bógdał na podium The World Games 2017

Motoparalotniarz i student Filii Politechniki Warszawskiej w Płocku zdobył złoty medal podczas odbywających się we Wrocławiu The World Games - 10. Światowych Igrzyskach Sportowych.