Akcja Kwaterunkowa na rok akademicki 2018/19

Studenci Politechniki Warszawskiej

Do 8 maja włącznie obecni studenci, w tym obcokrajowcy, oraz doktoranci mogą składać wnioski dotyczące zakwaterowania w akademikach.

MINIATURA - ruszył konkurs Narodowego Centrum Nauki

Mikroskop

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło drugą edycję konkursu MINIATURA, którego celem jest umożliwienie naukowcom stawiania pierwszych kroków w systemie grantowym. Łączna pula środków, o które powalczą naukowcy, to 20 mln zł.

Na PW są najlepsze studia inżynierskie w Polsce

Przedstawiciele Politechniki Warszawskiej z dyplomami za najlepiej prowadzone kierunki techniczne w kraju

Wyniki Rankingu Perspektyw

IT for SHE - Fundacja Edukacyjna Perspektywy zaprasza na spotkanie

Już 19 kwietnia 2018 r. Politechnika Warszawska i Fundacja Edukacyjna Perspektywy zapraszają studentki kierunków informatycznych i pokrewnych na spotkanie z pracownicami największych i najważniejszych firm technologicznych.

Drzwi Otwarte Politechniki Warszawskiej za nami

Studenci podczas Drzwi Otwartych PW

Dziękujemy za tak liczne odwiedziny na naszej Uczelni! 7 i 8 kwietnia kandydaci na studia wręcz opanowali Politechnikę. Mamy nadzieję, że zobaczymy się ponownie już w październiku.

O metodach arytmetyki w zadaniach geometrycznych w ramach MiNI Akademii Matematyki na Politechnice Warszawskiej

W sobotę, 14 kwietnia 2018 r., Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej zaprasza uczniów nauczycieli i pasjonatów matematyki na kolejne zajęcia MiNI Akademii Matematyki. Wykład „Metody arytmetyki w zadaniach geometrycznych poprowadzi dr Leszek Sidz.

"Studia z przyszłością" na PW

Dziekan Wydziału Zarządzania PW, dr hab. inż. Janusz Zawiła-Niedźwiecki, prof. PW.

W Pałacu Polskiej Akademii Nauk w Jabłonnie 9 kwietnia 2018 r. odbyła się gala podsumowująca III edycję Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Akredytacji Kierunków Studiów „Studia z Przyszłością”. Wśród laureatów tytularną akredytację uzyskały studia prowadzone na Politechnice Warszawskiej.

Uroczyste posiedzenie Senatu

Rektor PW, prof. Jan Szmidt

Podczas uroczystego posiedzenia Senatu powitano w uczelnianym gronie nowych doktorów. Rektor PW wręczył także Medal Młodego Uczonego oraz statuetki w Konkursie o Nagrodę im. Profesora Jana Czochralskiego.

Sukces naszych studentów w zawodach SAE Aero Design

Członkowie Międzywydziałowego Koło Naukowe SAE AeroDesign ze swoimi samolotami

W Van Nuys w Kalifornii zakończyły się kolejne międzynarodowe zawody dla studentów, którzy konstruują samoloty. Zespół z Politechniki Warszawskiej zajął 3. miejsce w klasyfikacji generalnej w klasie Advanced, 1. miejsce za prezentację techniczną w tej klasie oraz 3. miejsce za celność zrzutu.

Udany występ w AMP we Wspinaczce Sportowej

Mikołaj Nowotnik z Politechniki Warszawskiej zdobył srebrny medal Akademickich Mistrzostw Polski we Wspinaczce Sportowej w konkurencji bouldering.