Aktualności

Projekt jest realizowany przy wsparciu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Politechnika Warszawska przy wsparciu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego realizuje projekt Polsko-ukraińska współpraca instytucji przedstawicielskich reprezentujących rektorów na rzecz doskonalenia działania uczelni.

Rekrutacja na studia rozpoczynające się w semestrze letnim 2018/2019

Politechnika Warszawska uruchamia od dnia 9 stycznia rekrutację na niektóre kierunki studiów niestacjonarnych I stopnia oraz na studia stacjonarne i niestacjonarne II stopnia, rozpoczynające się od semestru letniego tj. od lutego 2019 r.

Wyniki Sondażu #PowiedzPW – Organizacje Studenckie

Sondaż #PowiedzPW

Dział Badań i Analiz CZIiTT PW kolejny raz zapytał studentów PW o opinię. Znamy już wyniki najnowszego sondażu #PowiedzPW!

Dariusz Aksamit laureatem konkursu Popularyzator Nauki 2018

Dariusz Aksamit

Nagrodę w kategorii Animator w konkursie Popularyzator Nauki 2018 otrzymał asystent na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej, członek Koła Naukowego Fizyków, założyciel i były prezes Stowarzyszenia Rzecznicy Nauki - Dariusz Aksamit.

Politechnika Warszawska wśród laureatów konkursu na Zintegrowane Programy Uczelni

Na realizację projektu „NERW 2 PW. Nauka - Edukacja - Rozwój - Współpraca” Uczelnia otrzyma niemal 36 mln zł, fot. NCBR

Politechnika Warszawska znalazła się w gronie laureatów konkursu Zintegrowane Programy Uczelni, zorganizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR). Nasza Uczelnia otrzyma prawie 36 mln zł dofinansowania na realizację projektu „NERW 2 PW. Nauka - Edukacja - Rozwój - Współpraca”.

Projekt NaviSoC nagrodzony w konkursie Galileo Masters 2018

W 15. edycji prestiżowego konkursu Galileo Masters NaviSoC został uznany najlepszym projektem regionalnym,  fot. Galileo Masters

Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, w konsorcjum z rodzimym spin-off’em firmą ChipCraft Sp. z o.o. oraz firmą Inowatronika Tomasz Radomski, został laureatem Regional Prize Winner w konkursie Galileo Masters 2018 wspierającym komercyjne wykorzystanie nawigacji satelitarnej.

Podsumowanie 2018 roku na Politechnice Warszawskiej

Fot. BPI

Zobaczcie, co wydarzyło się na naszej Uczelni

Stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla studentów i doktoranta Politechniki Warszawskiej

Przyznano stypendia MNiSW za wybitne osiągnięcia na rok akademicki 2018/2019.

Wyróżnienia finansowe na rok akademicki 2018/2019 zostały przyznane za wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe. Otrzymało je 36 studentów naszej Uczelni, a także jeden doktorant.

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW z akredytacją Urzędu Marszałkowskiego

Akredytacja IOB jest elementem systemu wsparcia innowacyjności na Mazowszu, fot. UMWM

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego przyznał CZIiTT PW oficjalną akredytację mazowieckich Instytucji Otoczenia Biznesu o profilu Centrum Innowacji.

Jesteśmy na drugim miejscu w rankingu "Kuźnia prezesów"

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

Zestawienie prezentuje, jakie uczelnie ukończyli prezesi dużych polskich firm. To dziewiąta edycja badania przygotowywanego przez "Rzeczpospolitą".