Za nami II edycja Międzywydziałowego Projektu Interdyscyplinarnego BIM

Rozwijanie umiejętności współpracy i komunikacji w wielobranżowych zespołach – to główny cel przedmiotu realizowanego przez pięć wydziałów Politechniki Warszawskiej. mpiBIM to pierwszy taki program funkcjonujący na polskich uczelniach. W jego drugiej edycji udział wzięło ponad 60 studentów, a efektem ich prac jest pięć projektów dotyczących zagospodarowania realnej przestrzeni – terenów w okolicach Kampusu Centralnego PW.

Dni Kultury Politechniki Warszawskiej 2019

Logo wydarzenia

Tak jak w latach ubiegłych, również i w tym roku Samorząd Studentów Politechniki Warszawskiej zaprasza na Dni Kultury PW. W tym roku DKPW odbędą się od 18 do 29 marca 2019 r.

Konkurs w ramach projektu PROM PW dotyczący udziału w krótkich formach kształcenia o międzynarodowym charakterze (CWM/PROM PW/2019/1)

Fot. NAWA

W związku z udziałem Politechniki Warszawskiej w projekcie PROM PW - Międzynarodowa wymiana doktorantów i kadry akademickiej, Centrum Współpracy Międzynarodowej ogłasza konkurs nr CWM/PROM PW/2019/1 dla doktorantów i kadry akademickiej poniżej 40 roku życia w celu udziału w krótkich formach kształcenia o międzynarodowym charakterze.

CIX koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli

Fot. BPI

Zapraszamy już 23 marca 2019 r. do Gmachu Głównego PW, gdzie w Dużej Auli połączone siły chórów z Polski i Niemiec, wykonają jedno z największych dzieł Jana Sebastiana Bacha – Pasję według św. Mateusza.

Budżet Partycypacyjny PW

Głosowanie na projekty Budżetu Partycypacyjnego PW potrwa do 30 marca 2019 r.

Oddaj swój głos

Prace dyplomowe stworzone na PW nagrodzone w konkursie budowlanym Ministra Inwestycji i Rozwoju

Fragment projektu nagrodzonego w konkursie MIiR, fot. Joanna M. Lemka

Podczas ceremonii, która odbyła się w czasie lutowych Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury Budma w Poznaniu, wyróżnienia otrzymało troje absolwentów i jedna doktorantka naszej Uczelni.

O wyższości mediany nad średnią - MiNI Akademia Matematyki na Politechnice Warszawskiej

Wykład MiNI Akademii Matematyki, fot. Ewelina Szczęsna

Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej zaprasza uczniów, nauczycieli i pasjonatów matematyki na kolejne zajęcia MiNI Akademii Matematyki. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 16 marca 2019 r.

Świetne występy studentów PW w Robomaticonie

Mateusz Mróz i Kornelia Łukojć z nagrodami za miejsca na podium w Robomaticonie

Trzy pierwsze i trzy drugie miejsca - to wyniki członków Koła Naukowego Robotyków w 9. edycji Robomaticonu - jednego z największych turniejów robotów w Polsce.

Polimex-Mostostal S.A i Politechnika Warszawska zawarły porozumienie o współpracy naukowo-technicznej, fot. BR PW

Porozumienie o współpracy naukowo-technicznej podpisali dziś w Gmachu Głównym PW Rektor Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Jan Szmidt oraz Krzysztof Figat, prezes zarządu Polimex-Mostostal, i Przemysław Janiszewski, wiceprezes Polimex-Mostostal.

I ty możesz zostać rekordzistą! Obchody Dnia Liczby π na PW

W tym roku społeczność PW będzie obchodzić Dzień Liczby Pi po raz jedenasty, fot. Ewelina Szczęsna

Zapraszamy na jedenaste obchody Dnia Liczby π na Politechnice Warszawskiej. Wydarzenie organizowane jest w gmachu Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych.