Konkurs PW i Fundacji Dekaban na staż postdoktorski

Opublikowano: 12.04.2021 16:54

Grafika informująca o konkursie na staż postdoktorski

Rozpoczęcie rocznego stażu na Uniwersytecie Michigan w Ann Arbor jest zaplanowane na 1 października 2021 roku.

PW-Sat3 – trzeci studencki satelita z PW w budowie

Opublikowano: 12.04.2021 13:51

Wizualizacja PW-Sata3

Prace nad projektem zaczęli w październiku 2018 roku. Przyznają, że do działania zainspirowały ich sukcesy starszych kolegów – twórców PW-Sata – pierwszego polskiego satelity w kosmosie i PW-Sata2, który skutecznie przetestował żagiel deorbitacyjny - potencjalne rozwiązanie problemu kosmicznych śmieci. Jakie cele stawiają sobie studenci pracujący nad PW-Satem3?

Nasz naukowiec finalistą międzynarodowego konkursu

Opublikowano: 12.04.2021 10:33

Grafika informująca o konkursie

Dr inż. Kamil Załęgowski z Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej znalazł się w finale XIX edycji konkursu CEMEX Förderpreis Beton Central Europe 2020.

Politechnika Warszawska otrzymała prestiżowe wyróżnienie HR Excellence in Research

Opublikowano: 09.04.2021 13:34

Logo HR Excellence in Research

Wyróżnienie jest przyznawane przez Komisję Europejską w ramach strategii Human Resources Strategy for Researchers – HRS4R, nakierowanej na zwiększenie atrakcyjności warunków pracy, rozwoju kariery, mobilności, a także pomoc merytoryczną i finansową przy projektach badawczych.

40 lat od wyboru prof. Władysława Findeisena na Rektora PW

Opublikowano: 09.04.2021 10:01

Zdjęcie prof. Władysława Findeisena przed Gmachem Głównym Politechniki Warszawskiej

11 kwietnia 1981 r. prof. Władysław Findeisen został wybrany na Rektora Politechniki Warszawskiej w pierwszych wolnych wyborach władz Uczelni. W kadencji, która przypadła na trudny okres w historii kraju i środowisk akademickich, odegrał znaczącą rolę w kształtowaniu właściwych szkole wyższej postaw wśród pracowników i studentów.

Komunikat na temat funkcjonowania PW w czasie pandemii, aktualizacja: 30 kwietnia

Opublikowano: 09.04.2021 09:37

Grafika informacyjna

W związku z zapowiedzianym łagodzeniem wprowadzonych w Polsce obostrzeń, od 5 maja 2021 roku traci moc list Rektora PW z 26 marca 2021 roku. Od tego dnia Politechnika Warszawska funkcjonuje zgodnie z drugim poziomem ograniczeń spowodowanych pandemią.

Nagrody za prace z geoinformacji

Opublikowano: 09.04.2021 08:50

Rysunek mapy świata

Poznaliśmy laureatów konkursu o Nagrodę Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii na najlepsze prace dyplomowe, rozprawy doktorskie, publikacje oraz innowacyjne rozwiązania w dziedzinie geoinformacji. Doceniono aż cztery prace dyplomowe zrealizowane na Wydziale Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej.

Ważna ankieta na temat szczepień przeciwko COVID-19

Opublikowano: 08.04.2021 10:55

Grafika informująca o ankiecie

Proszę wszystkich studentów, doktorantów i pracowników o wypełnienie do 14 kwietnia do godz. 12.00 anonimowej ankiety. Wypełnienie ankiety przez jak największą liczbę osób umożliwi Politechnice Warszawskiej podjęcie działań związanych z organizacją szczepień dla naszych pracowników i studentów.

Podsumowanie konferencji „Klimatyzacja obiektów szpitalnych”

Opublikowano: 08.04.2021 08:10

Zdjęcie chirurgów w sali operacyjnej

Współpraca środowiska medycznego i inżynierskiego ma olbrzymi wpływ na komfort i bezpieczeństwo zarówno pacjentów, jak i personelu medycznego. O najnowszych wynikach badań i rozwiązaniach technicznych z zakresu klimatyzacji obiektów szpitalnych można było usłyszeć podczas konferencji online zorganizowanej 26 marca przez Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska PW oraz Polskie Zrzeszenie Inżynierów i Techników Sanitarnych.

Spotkaj Swojego Pracodawcę - targi pracy branży life science

Opublikowano: 07.04.2021 15:43

Grafika promująca targi pracy branży life science

Gdzie szukać pracy, będąc studentem kierunku przyrodniczego czy uczniem liceum? Jak zaplanować swoją karierę w branży biologiczno-chemicznej? Po odpowiedzi na te pytania zapraszamy na wydarzenie organizowane przez studentów Politechniki Warszawskiej. Targi potrwają od 8 do 11 kwietnia 2021 roku i odbywają się online.