Harry Potter studiowałby na Politechnice Warszawskiej - nowy wpis na blogu

Drużyna Warsaw Mermaids

Zawodnicy Warsaw Mermaids, w której gra czworo studentów Politechniki Warszawskiej, na treningach spotykają się dwa razy w tygodniu, wieczorami. Trening trwa około 3 godzin, zawsze na dworze – zimą również.

PW w rankingu Times Higher Education by Subject

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

Politechnika Warszawska jest jedyną polską uczelnią notowaną w rankingu Times Higher Education by Subject: engineering and technology. W zestawieniu 500 najlepszych szkół wyższych z całego świata, PW umieszczono w grupie znajdującej się na miejscach 401-500.

Podsumowanie badania Monitoring Karier Zawodowych Absolwentów

Studenci z pracami dyplomowymi

Biuro Karier PW oraz Dział Badań i Analiz CZIiTT po raz szósty przeprowadziły badanie Monitoring Karier Zawodowych Absolwentów. Wśród jego uczestników znalazły się 2018 osób, które w ostatnich latach ukończyły naszą Uczelnię, przede wszystkim absolwenci z rocznika 2015/2016.

Projektowanie przyszłości dla kobiet - Babskie Spotkania na PW

Kobieta

Wraz z nowym rokiem akademickim rozpoczęła się kolejna edycja cyklu Babskie Spotkania na PW. Tym razem temat przewodni brzmi: Poukładaj Sobie Karierę.

Inauguracja roku akademickiego 2017/2018 w Płocku

Inauguracja roku akademickiego 2017/2018

To już 51. inauguracja roku akademickiego w Filii Politechniki Warszawskiej w Płocku. W uroczystości, 6 października 2017 roku, uczestniczyli przedstawiciele Politechniki Warszawskiej oraz licznie zaproszeni goście.

MSC2017 "Medicina – Scientia – Cultura"

Konferencja MSC2017

Konferencja w 150. rocznicę urodzin Marii Skłodowskiej-Curie

MSC2017 "Medicina – Scientia – Cultura"

Konferencja MSC2017

Konferencja w 150. rocznicę urodzin Marii Skłodowskiej-Curie

Ruszają zajęcia matematyczne dla gimnazjalistów i licealistów

Kobieta pisząca na tablicy

W najbliższy wtorek, 17 października 2017 r., na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej ruszają zajęcia kółka matematycznego „Matematyka dla ambitnych”. Jest to kolejna, po MiNI Akademii Matematyki, propozycja dla młodych adeptów nauk ścisłych, przegotowana przez Politechnikę Warszawską.

K-dron – niezwykła figura geometryczna

Pomnik K-drona w Kole

To było nad ranem, 11 stycznia 1985 roku, w Nowym Jorku. Wtedy życie Janusza Kapusty, absolwenta Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej na zawsze się zmieniło – odkrył nową bryłę geometryczną.

Zapraszamy do przeczytania nowego artykułu z cyklu Badania - Innowacje - Technologie.

Sukces naszych studentów w konkursie energii odnawialnej

Dominik Selwa, Monika Lis i Michał Zarębski po otrzymaniu nagrody za zajęcie trzeciego miejsca w konkursie

Zespół ze Studenckiego Koła Naukowego Energetyki Niekonwencjonalnej zajął trzecie miejsce w polskiej edycji międzynarodowego konkursu EDPR University Challenge.