Nowe władze Politechniki Warszawskiej

Opublikowano: 03.09.2020 08:50

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

Rektor, Prorektorzy i Dziekani w kadencji 2020-2024

Senat PW pozytywnie zaopiniował kandydatów na prorektorów

Opublikowano: 03.09.2020 08:18

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

2 września 2020 r. Senat Politechniki Warszawskiej zaopiniował kandydatów na funkcje prorektorów, zaproponowanych przez Rektora prof. dr. hab. inż. Krzysztofa Zarembę. W stosunku do wszystkich kandydatów Senat wyraził opinię pozytywną.

Kino samochodowe na PW

Opublikowano: 01.09.2020 18:05

Zapraszamy na seans w kinie samochodowym na PW!

Trabanty, mercedesy, fiaty i hummery – wszystkie te auta mamy nadzieję zobaczyć w naszym plenerowym kinie samochodowym, które 18 września pojawi się na parkingu BIS II między Wydziałem Elektroniki i Technik Informacyjnych a Wydziałem Inżynierii Lądowej.

Wciąż możesz zostać studentem PW

Opublikowano: 01.09.2020 15:37

Trwają zapisy na studia niestacjonarne I i II stopnia (w Warszawie i Filii PW w Płocku) oraz stacjonarne II stopnia (w Płocku). Ogłosiliśmy także dodatkowy nabór na studia stacjonarne I stopnia w naszej płockiej Filii.

Przekazanie urzędu Rektora Politechniki Warszawskiej

Opublikowano: 31.08.2020 16:04

Przekazanie urzędu Rektora Politechniki Warszawskiej, fot. Biuro Rektora

Podczas spotkania, które odbyło się 31 sierpnia 2020 r., Rektor prof. Jan Szmidt przekazał Rektorowi Elektowi prof. Krzysztofowi Zarembie urząd Rektora Politechniki Warszawskiej.

Z wspomnień powstańca warszawskiego – cz. 4.

Opublikowano: 28.08.2020 11:49

Zniszczenia w Gmachu Głównym PW: po lewej Duża Aula po Powstaniu Warszawskim, po prawej wnętrze GG po wojnie

„Politechnika była bardzo zniszczona w wyniku walk powstańczych i wyburzeń. Jeszcze trwała wojna gdy zaczęto usuwać z niej zwały gruzu” – opisywał Jerzy Malczewski w książce „Zostało w pamięci”.

Dodatkowy nabór w Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku

Opublikowano: 27.08.2020 15:16

Zapraszamy do wzięcia udziału w dodatkowym naborze do PW Filii w Płocku, fot. PW Płock

Płocka filia PW ogłasza dodatkową rekrutację kandydatów na studia stacjonarne pierwszego stopnia na kierunki prowadzone na Wydziale Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii oraz w Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych. Zapisy internetowe potrwają od 28 sierpnia do 11 września.

Stanowisko władz Politechniki Warszawskiej w sprawie przewidywanego trybu pracy w semestrze zimowym r. a. 2020/2021

Opublikowano: 24.08.2020 15:50

Uwzględniając konieczność zaplanowania aktywności akademickich w Politechnice Warszawskiej z odpowiednim wyprzedzeniem, władze uczelni przedstawiają wstępny plan organizacji pracy w semestrze zimowym w roku akademickim 2020/2021.

Z wspomnień powstańca warszawskiego – cz. 3.

Opublikowano: 21.08.2020 12:25

Powstańcy idący do niewoli wzdłuż Politechniki

„[Długo trwała walka]. Sześćdziesiąt trzy dni, bo Śródmieście Południowe najdłużej uczestniczyło w walce. Najdłużej! Pełne sześćdziesiąt trzy dni walki” – wspominał Jerzy Malczewski w „Archiwum Historii Mówionej. „Spełniliśmy swój obowiązek” – dodawał w książce „Zostało w pamięci”.

Komunikat Międzywydziałowej Komisji Rekrutacyjnej z dnia 21.08.2020 r.

Opublikowano: 21.08.2020 11:37

Osoby umieszczone na listach osób zakwalifikowanych do wpisu na listę kandydatów na studentów w II turze rekrutacji w Warszawie są wzywane jak najszybszego przesłania przez swoje IKR (zakładka „Moje zgłoszenie -> Przysłanie dokumentów i plików”) kopii (skanu) swojego świadectwa maturalnego do dnia 25 sierpnia (wtorek) godz. 15:00