Pierwszy konkurs na granty badawcze Technologie Materiałowe-1

Opublikowano: 10.04.2020 17:49

Rozpoczynamy nabór na pierwszy konkurs na granty badawcze Technologie Materiałowe-1 w ramach Priorytetowego Obszaru Badawczego Technologie Materiałowe (POB_TM).

Nowe zarządzenie Rektora PW ws. działań zapobiegających rozprzestrzenianiu się koronawirusa

Opublikowano: 08.04.2020 17:07

Prosimy o zapoznanie się z dokumentem.

Coronathon PW

Opublikowano: 08.04.2020 13:34

Coronathon został zorganizowany przez Samorząd Studentów PW oraz Radę Doktorantów PW.

Siedem zespołów podjęło się wyjątkowego wyzwania przygotowanego przez Samorząd Studentów i Radę Doktorantów naszej Uczelni. W ramach 48-godzinnego hackathonu nasi studenci mieli za zadanie zaproponować projekty rozwiązań przydatnych w radzeniu sobie ze skutkami pandemii koronawirusa.

Nagroda w konkursie Innowacje dla Bezpieczeństwa i Obronności

Opublikowano: 08.04.2020 12:32

Gmach Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej

System pasywnej lokacji (SPL) PET/PCL, opracowany przez konsorcjum PIT-RADWAR SA (lider), Politechnikę Warszawską oraz AM Technologies Polska sp. z o.o. zwyciężył w konkursie Innowacje dla Bezpieczeństwa i Obronności na najlepsze projekty opisane w katalogu: Innowacje – Wdrożenia – Bezpieczeństwo – Obronność 2020.

#PWdrukuje Alternatywa dla drukowania przyłbic

Opublikowano: 07.04.2020 17:16

fot. Grzegorz Kasprowicz

Choć zaczęło się od produkcji przyłbic ochronnych przy użyciu drukarek 3D, to inżynierski instynkt podpowiedział, że tym, którzy próbują się uchronić przed zakażeniem koronawirusem, można pomóc inaczej, bardziej wydajnie. Na pomysł zoptymalizowania prac wpadł dr inż. Grzegorz Kasprowicz i jego brat Paweł, pracownik naukowy oraz student Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW.

#PWdrukuje Laboratorium Wydruków 3D na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych wspomaga mazowiecką służbę zdrowia

Opublikowano: 07.04.2020 16:12

Adaptery do masek wyprodukowane na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych PW, fot. Wydział SiMR PW

Pracownicy Wydziału SiMR PW wspierają liczne inicjatywy w zakresie walki z koronawirusem i na drukarkach 3D wytwarzają elementy urządzeń ochrony osobistej.

Pierwszy konkurs na granty badawcze BIOTECHMED-1

Opublikowano: 06.04.2020 14:38

Inicjujemy pierwszy konkurs na granty badawcze BIOTECHMED-1 w ramach Priorytetowego Obszaru Badawczego Biotechnologia i Inżynieria Biomedyczna (POB_BIB).

#PWdrukuje Międzywydziałowa akcja drukowania przyłbic dla szpitali i przychodni

Opublikowano: 06.04.2020 13:25

Pierwsza przyłbica wydrukowana w ramach inicjatywy

Na razie do dyspozycji mają kilkanaście drukarek 3D. Są z różnych wydziałów i jednostek Politechniki Warszawskiej. Zorganizowali się, bo chcą wykorzystać swoje urządzenia i umiejętności, by wesprzeć służbę zdrowia w walce z koronawirusem.

Kursorem po mapie (koronawirusa)

Opublikowano: 03.04.2020 19:26

mapakoronawirusa.pl

Jak uporządkować falę danych dotyczących zachorowań na COVID-19 i uczynić z nich narzędzie pomocne w zrozumieniu dynamiki pandemii? Jedno z rozwiązań podsuwa Adam Mazurkiewicz, absolwent Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa PW, twórca mapy koronawirusa.

PW pomaga

Opublikowano: 03.04.2020 15:57

Jak PW działa w obliczu pandemii koronawirusa? Prezentujemy listę działań podejmowanych przez naszych pracowników, studentów i absolwentów.

Informacje o projektach realizowanych przez społeczność PW