Akcelerator Kariery - przyspiesz swoją karierę z Biurem Karier!

Akcelerator Kariery - plakat

Dzielenie się wiedzą i wsparcie w rozwoju kompetencji oraz umiejętności potrzebnych na rynku pracy to cel Akceleratora Kariery. Program został stworzony przez Biuro Karier PW we współpracy z pracodawcami, instytucjami rynku pracy oraz trenerami indywidualnymi dla studentów, absolwentów oraz doktorantów Politechniki Warszawskiej.

Nagroda Dobry Wzór dla Politechniki Warszawskiej

Politechnika Warszawska z prestiżową nagrodą Instytutu Wzornictwa Przemysłowego. System Identyfikacji Wizualnej Politechniki Warszawskiej otrzymał nagrodę Dobry Wzór 2017 w kategorii Grafika użytkowa i opakowania.

Babskie Spotkania na PW – nowy cykl rozpoczęty

Pierwsze warsztaty z nowego cyklu Babskie Spotkania na PW – Poukładaj sobie życie, odbyły się 24 października. Spotkanie zatytułowane Projektowanie przyszłości dla kobiet przeprowadziła Kasia Żbikowska, pełna werwy trenerka, która w niezwykle ciekawy sposób opowiedziała uczestniczkom jak rozwinąć swoje mocne strony i wykorzystać talenty, aby osiągnąć sukces.

Politechnika Warszawska w rankingu QS EECA

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

Nasza Uczelnia została sklasyfikowana na 19. miejscu w rankingu obejmującym najlepsze szkoły wyższe z krajów rozwijającej się Europy i centralnej Azji.

Pierwsze w Polsce studia z zarządzania flotą na Wydziale Transportu PW

Część Rady Programowej studiow Zarzadzanie flotą samochodową i mobilnością

Po ponad półtora roku pracy oraz w niecały rok po podpisaniu przez Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów oraz Stowarzyszenie Kierowników Flot Samochodowych listu intencyjnego z Politechniką, na Wydziale Transportu PW ruszyły pierwsze w Polsce, pełnowymiarowe studia podyplomowe Zarządzanie flotą samochodową i mobilnością.

XII Kongres Obywatelski - partnerska i wspólna Polska

To już 12. edycja Kongresu Obywatelskiego. Tym razem odbędzie się ona pod hasłem "Partnerska i wspólna Polska. Szacunek - uczciwość - współpraca". W czasie tegorocznej debaty kongresowej eksperci z wielu dziedzin będą zastanawiać się jaka jest funkcjonalność zasady partnerstwa w różnych obszarach życia – w społeczeństwie, gospodarce i państwie oraz jak ją praktycznie wdrażać. Wśród mówców Kongresu znajdują się m.in.: Aleksander Doba, Krzysztof Zanussi, Ilona Łepkowska, prof. Krystian Jażdżewski, prof. Andrzej Zybertowicz i Edwin Bendyk.

Studenci zaprojektują Mieszkanie Plus - ruszył konkurs architektoniczny

Gmach Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej

W ramach programu Mieszkanie Plus wystartował konkurs dla studentów polskich uczelni, zainaugurowany przez Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, BGK Nieruchomości S.A. i Fundację BGK - „Dom jutra. Model budownictwa dostępnego”. Łączna pula nagród i wyróżnień to aż 70 tys. złotych.

Znamy wyniki parametryzacji wydziałów PW

Sprzęt z Wydziału Transportu

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło wyniki oceny parametrycznej jednostek naukowych za lata 2013-2016. 8 wydziałów PW otrzymało kategorię A, a 2 wydziały A+.

Monitoring Karier Zawodowych Absolwentów

Wyniki najnowszego badania

Absolwent PW – twórca atlasów mózgu

Mózg

Ma na swoim koncie ponad 500 publikacji, kilkadziesiąt wniosków patentowych, 15 patentów przyznanych w Stanach Zjednoczonych i 8 w Unii Europejskiej. A także – przede wszystkim – 35 atlasów mózgu, które opracował wraz ze swoim zespołem. To z tego prof. Wiesław Nowiński znany jest na całym świecie.

Zapraszamy do przeczytania nowego artykułu z cyklu Badania - Innowacje - Technologie.