Promocje doktorskie i habilitacyjne

Uroczystość rozpoczęło przemówienie Rektora PW, prof. dr. hab. inż. Jana Szmidta, fot. Biuletyn PW

W Małej Auli Gmachu Głównego 26 marca odbyła się uroczystość promocji doktorskich i habilitacyjnych połączona z wręczeniem odznak „Zasłużony dla Politechniki Warszawskiej”.

Drogowskazy Kariery

Logo wydarzenia

To już XII edycja Drogowskazów Kariery. W tym roku Politechnika Warszawska i Niezależne Stowarzyszenie Studentów PW zapraszają na aż 17 spotkań z doświadczonymi specjalistami i potencjalnymi pracodawcami. Zapraszamy do udziału w wydarzeniu od 1 do 16 kwietnia 2019 r.

Studenci PW jadą na międzynarodowe zawody SAE Aero Design

Studenci z SAE Aero Design w swojej modelarni

Dwunastoosobowy zespół z Politechniki Warszawskiej już za kilka dni leci do Kalifornii na zawody SAE Aero Design. Studenci z całego świata prezentują tam swoje samoloty bezzałogowe. Rywalizują w trzech klasach: Micro, Regular i Advanced. Każda ma swoje ściśle określone zasady. Jak wyglądają przygotowania do tak prestiżowych zmagań?

Náboj – nietypowe zawody matematyczne

Międzynarodowe zawody matematyczne Náboj 2019 odbyły się 22 marca, fot. BPI

Za nami kolejna edycja międzynarodowego konkursu Náboj, w którym szkolne drużyny pasjonatów matematyki starały się rozwiązać jak najwięcej kreatywnych zadań liczbowych. Aby sprostać temu wyzwaniu, młodzi uczestnicy musieli wykazać się nie tylko wiedzą, ale również umiejętnością współpracy i szybkością. Politechnika Warszawska po raz kolejny patronowała temu wydarzeniu.

What’s Next Meeting na PW

Konferencja What's Next Meeting 2019 odbędzie się 30-31 marca 2019 r. w Gmachu Głównym PW.

W ostatni weekend marca zapraszamy do Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej, gdzie odbędzie się największa, w tym roku, biznesowa konferencja, zorganizowana przez młodzież dla młodzieży. Pierwsza edycja What’s Next Meeting odpowie na aktualny problem społeczny, jakim jest zagubienie młodzieży wśród potencjalnych dróg kariery oraz niepewność przy wyborze własnej ścieżki rozwoju.

Nowy program wsparcia dla pracowników PW planujących udział w konkursach ERC (European Research Council)

Logo ERC

Decyzją Rektora PW z 25 marca 2019 r. został ogłoszony konkurs na granty wewnętrzne dla pracowników naukowych Politechniki Warszawskiej, planujących złożenie wniosku o grant Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC).

Warszawski Piknik Rodzinny

Zapraszamy na Warszawski Piknik Rodzinny – „Od MIKRO do MAKRO”.

„Od MIKRO do MAKRO”

Gra terenowa „Portal Kandydata – Wejdź do Świata PW”

Łamanie szyfru "Enigmy", wymyślanie własnego łazika marsjańskiego, czy "podróż" między Warszawą a Sieradzem - to tylko część zadań, z którymi zmierzą się uczestnicy politechnicznej gry miejskiej, przygotowanej z okazji pierwszego dnia Drzwi Otwartych PW. Zapraszamy do udziału w zabawie już 6 kwietnia między 11:00 a 16:00.

PW kobiecymi oczami – akcja Dziewczyny na Politechniki

Zapraszamy na spotkanie „PW kobiecymi oczami”.

Tak samo jak w ubiegłym toku, również i w tym Drzwi Otwarte łączymy z akcją Dziewczyny na Politechniki. Z tej okazji organizujemy wyjątkowe spotkanie – „PW kobiecymi oczami”. Zapraszamy na wydarzenie, które odbędzie się 6 kwietnia 2019 r. o godz. 11.15.

Warszawskie Dni Informatyki 2019

26 i 27 marca 2019 roku