Nasi studenci na zawodach Hyperloop Pod Competition w USA

Najpierw do USA dotarła kapsuła, później dołączył do niej zespół Hyper Poland University Team złożony ze studentów Politechniki Warszawskiej oraz Politechniki Wrocławskiej. Młodzi konstruktorzy wezmą tam udział w zawodach Hyperloop Pod Competition, które odbędą się w dniach 25-27 sierpnia 2017.

Workcamp - młodzi inżynierowie razem w szczytnym celu

Kolejny raz studenci Politechniki Warszawskiej, Wojskowej Akademii Technicznej i Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego postanowili wykorzystać swoje umiejętności, żeby pomóc potrzebującym. W ramach projektu Workcamp w czasie swoich wakacji wyremontowali kuchnię Centrum Interwencji Kryzysowej w Warszawie.

Przed nami III Dzień Popularyzacji Matematyki

Wykłady z I Dnia Popularyzacji Matematyki

Matematyka jest fascynująca! Będą się mogli o tym przekonać uczestnicy Dnia Popularyzacji Matematyki, który już po raz trzeci organizuje Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej przy współudziale wybitnych popularyzatorów matematyki z całego kraju. Wydarzenie jest skierowane do uczniów szkół średnich, gimnazjów i siódmych klas szkół podstawowych, nauczycieli oraz wszystkich pasjonatów "królowej nauk".

Inżynierska „podróż” z Polski do Chile

Bartłomiej Tokarzewski, Dagmara Ćwiek, Karolina Kowal i Tomasz Kolsicki

Czworo studentów Politechniki Warszawskiej przez osiem miesięcy intensywnie pracowało, by stworzyć najlepszy możliwy system HVAC dla budynku stacji meteorologicznej położonej na jednej z wysp Diego Ramirez w Chile. Warto było, bo zespół wygrał międzynarodowy konkurs.

Zapraszamy do przeczytania najnowszego artykułu z cyklu Badania - Innowacje - Technologie.

Kolejne pieniądze z NCN trafią do naszych naukowców

Narodowe Centrum Nauki rozstrzygnęło konkurs SONATINA. Pieniądze na projekty badawcze tym razem trafią do trzech naukowców z Wydziału Inżynierii Materiałowej.

Absolwenci PW wśród najlepszych młodych innowatorów

Dr inż. Marta Bojarska i Rafał Lipiński

Dr inż. Marta Bojarska oraz Rafał Lipiński zostali laureatami polskiej edycji konkursu Innovators Under 35. Program ma edycje w kilkudziesięciu krajach świata i organizowany jest przez "MIT Technology Review" – magazyn należący do Massachusetts Institute of Technology.

Damian Czykier półfinalistą mistrzostw świata

Damian Czykier na stadionie w Londynie

Pierwsza niedziela odbywających się w Londynie Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce przyniosła nam sporo emocji - na bieżni moglibyśmy bowiem oglądać naszego studenta. Damian Czykier zakończył swój udział w zawodach na półfinale. Ostatecznie zajął 14. miejsce.

Nasi studenci wygrali międzynarodowy konkurs

Bartłomiej Tokarzewski, Dagmara Ćwiek, Karolina Kowal i Tomasz Kolsicki

Zespół z Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska zajął pierwsze miejsce w konkursie ASHRAE Student Design Competition 2017.

Nasz doktorant otrzymał Stypendium Fulbrighta

Krystian Kwieciński

Wśród 41 polskich stypendystów prestiżowego Programu Fulbrighta znalazł się także doktorant z Wydziału Architektury, Krystian Kwieciński. Architekt wyjedzie do USA w nadchodzącym roku akademickim.

Dwa projekty z Wydziału Chemicznego ze wsparciem NCN

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło wyniki piątego konkursu ETIUDA. Stypendia doktorskie otrzymali dwaj doktoranci z Wydziału Chemicznego PW: mgr inż. Krzysztof Borys oraz mgr Łukasz Skórka.