Student GiK, Mister PW i iluzjonista w jednym - nowy wpis na blogu

Maciej Piskorz z Wydziału Geodezji i Kartografii w ubiegłym roku swoim urokiem osobistym zaczarował (dosłownie!) jury i został Misterem PW 2016. W najnowszym wpisie na blogu student PW opowiada o swojej pasji i magicznych umiejętnościach.

Grudniowe promocje doktorskie i habilitacyjne 2017

- To będzie trudny rok, ale niezwykle inspirujący, wpływający na wiele kolejnych lat - mówił prof. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej podczas ostatniej w tym roku uroczystości promocji doktorskich i habilitacyjnych.

Data Science Masters - konkurs na najlepszą pracę magisterską

Z końcem listopada ruszył nabór do pierwszej edycji konkursu na najlepszą pracę magisterską z zakresu Machine Learning i Data Science – “Data Science Masters”. Jego organizator, Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, zaprasza do udziału wszystkich absolwentów polskich uczelni, którzy obronili się między 1 stycznia 2016 a 31 grudnia 2017 r.

Nasi studenci stypendystami Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

Poznaliśmy laureatów stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia na rok akademicki 2017/2018. W tym gronie jest 36 studentów Politechniki Warszawskiej.

Znamy laureatów Stypendium im. Mieczysława Króla

Dziesięcioro studentów Politechniki Warszawskiej otrzymało Stypendia im. Mieczysława Króla. 8 grudnia 2017 roku odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów.

Prestiżowa międzynarodowa nagroda dla studentów PW

Bee Breeders, organizator konkursów architektonicznych, ogłosił wyniki „Amber Road Trekking Cabin”. Wśród laureatów znaleźli się nasi studenci.

Przedstawiciele PW ze stypendiami dla wybitnych młodych naukowców

Wśród laureatów znaleźli się dr inż. Maciej Zawadzki z Wydziału Chemicznego, dr inż. Urszula Laudyn z Wydziału Fizyki oraz mgr inż. Julianna Kostencka z Wydziału Mechatroniki.

Nagrody Ministra Nauki 2017 dla naszych naukowców

Laureaci nagród za wybitne osiągnięcia naukowe wraz z Jarosławem Gowinem, wicepremierem i ministrem nauki

Prof. dr hab. inż. Konrad Świrski z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa otrzymał nagrodę za wybitne osiągnięcia naukowe. Z kolei dr hab. inż. Katarzyna Rutkowska z Wydziału Fizyki znalazła się wśród laureatów nagrody za osiągnięcia naukowe I stopnia.

Wigilia Ogólnouczelniana

18 grudnia, godz. 17.00

Gwiazdka Fundacji One Day – setki spełnionych marzeń

Jeden dzień, jedno miejsce, jeden cel – 850 spełnionych marzeń. Fundacja One Day kolejny raz pokazała, że jeden dzień może zmienić czyjś świat na lepszy. Finał akcji odbył się w Dużej Auli Politechniki Warszawskiej.