Trwa nabór do 8. edycji konkurs FameLab

Fot. FameLab

FameLab Poland to polska edycja tego międzynarodowego konkursu z zakresu komunikacji naukowej, który zachęca naukowców - do zabrania głosu publicznie. Naukowcy stają przed jury i publicznością, by w 3 minuty przedstawić to, czym zajmują się na co dzień w swojej pracy badawczej. W Polsce konkurs organizują wspólnie Centrum Nauki Kopernik i British Council. Zgłoszenia do tegorocznej edycji konkursu trwają do 28 stycznia 2019 roku.

Nowe władze Samorządu Studentów PW

Fot. Krzysztof B. Baczewski

W sobotę, 19 stycznia 2019 r. zakończyło się I Wyborcze Posiedzenie Parlamentu Studentów Politechniki Warszawskiej, na którym studenci wybrali nowy skład kolegium 2019.

Rejestracja uzupełniająca na studia stacjonarne I stopnia rozpoczynające się w semestrze letnim

Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych ogłasza rekrutację uzupełniającą na kierunki studiów rozpoczynające się od semestru letniego (luty 2019 r.). Rekrutacja uzupełniająca będzie trwała w terminie od 18 do 23 stycznia 2019 r.

Umowa o współpracy między Politechniką Warszawską i grupą SENER

Podpisana umowa ma na celu m.in. wzmocnienie kadr polskiego sektora kosmicznego, fot. Biuro Rektora PW

Dokument podpisany 16 stycznia 2019 r. zakłada między innymi podnoszenie kompetencji specjalistów sektora kosmicznego oraz prowadzenie wspólnych prac naukowo-badawczych.

Budżet Partycypacyjny PW

Weryfikacja projektów zgłoszonych do I edycji Budżetu Partycypacyjnego PW potrwa do 30 stycznia.

Trwa weryfikacja projektów

Podpisanie porozumienia o współpracy z Powiatem Płockim

Fot. Politechnika Warszawska Filia w Płocku

Przedstawiciele Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku i Powiatu Płockiego podpisali 15 stycznia 2019 r. porozumienie przedłużające współpracę o kolejne 4 lata.

Absolwencka "Księga wspomnień 1953–2018"

Księga jest zbiorem wspomnień absolwentów i przyjaciół Wydziału Mechaniki Precyzyjnej/Mechatroniki Politechniki Warszawskiej, fot. Wydział Mechatroniki PW

Koło Absolwentów Wydziału Mechaniki Precyzyjnej/Mechatroniki Politechniki Warszawskiej wydało Księgę Wspomnień Absolwentów 1953–2018, która stanowi kontynuację wydanego z okazji 55-lecia Wydziału i odbywającego się Zjazdu Absolwentów pierwszego tomu Księgi Wspomnień 1953–2017.

Budżet Partycypacyjny PW

Projekty do pierwszej edycji Budżetu Partycypacyjnego PW można zgłaszać do 15 stycznia 2019 r.

Ostatnia szansa na zgłoszenie projektu

Informacja dla kandydatów na studia doktoranckie

Rejestracja potrwa od 14 do 31 stycznia 2019 r.

Od dnia 14 stycznia 2019 r. do 31 stycznia 2019 r. będzie prowadzona rejestracja kandydatów na studia doktoranckie rozpoczynające się od semestru letniego 2018/2019.

Nasz doktorant z Nagrodą Naukową Prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej

Układ słoneczny

Michał Hałoń otrzymał nagrodę I stopnia za pracę magisterską pt. "Wykrywanie i rozpoznawanie znaczników na zawody robotów mobilnych European Rover Challenge".