ENHANCE Summer School na Politechnice Warszawskiej

Opublikowano: 02.08.2021 10:30

Grafika Enhance Summer School

W dn. 15-28 września br. Politechnika Warszawska zorganizuje szkołę letnią „Green Campus - ENHANCE Summer School on Climate Change”.

Tandemy Językowe ENHANCE

Opublikowano: 30.07.2021 19:11

Grafika promująca Tandemy Językowe ENHANCE

Trwają zapisy do projektu, którego głównym celem jest rozwój umiejętności językowych oraz umożliwienie nawiązania nowych kontaktów przez pracowników i studentów uczelni partnerskich konsorcjum ENHANCE.

Jak wyhodować rzeżuchę na Księżycu

Opublikowano: 30.07.2021 17:07

Próbki regolitu księżycowego

W drugiej połowie lipca szwajcarska góra Pilatus zamieniła się w kolonię kosmiczną, w której studenci z całego świata testowali rozwiązania przygotowane na potrzeby projektu IGLUNA. Wśród nich znaleźli się młodzi badacze z Politechniki Warszawskiej – twórcy modułu do hodowli roślin w niesprzyjających warunkach.

Rekrutacja na studia niestacjonarne I stopnia i studia II stopnia

Opublikowano: 30.07.2021 15:21

Zdjęcie studentów w budynku Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych PW

Zapisz się na studia w Warszawie i Płocku

Kandydaci wybrali – znamy najpopularniejsze kierunki tegorocznej rekrutacji

Opublikowano: 29.07.2021 11:34

Zdjęcie studentów podskakujących z radości

Ponad 11 tys. kandydatów i 43 tys. złożonych aplikacji – to wyniki naboru na studia stacjonarne pierwszego stopnia w Politechnice Warszawskiej, które rozpoczną się 1 października 2021 r. Które kierunki cieszyły się największą popularnością?

Komunikat Międzywydziałowej Komisji Rekrutacyjnej z dnia 26.07.2021 r.

Opublikowano: 26.07.2021 17:10

Informujemy, że w związku z wypełnieniem limitów przyjęć na studia stacjonarne I stopnia, nie zostanie przeprowadzona trzecia tura kwalifikacji kandydatów na kierunki studiów prowadzone w Warszawie oraz druga tura kwalifikacji na kierunki studiów prowadzone w Płocku.

Studenci PW wysłali nasiona do stratosfery

Opublikowano: 22.07.2021 18:01

Logo Pierwszej Rolniczej Misji Kosmicznej

Sekcja Balonowa Studenckiego Koła Astronautycznego działającego przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa włączyła się w eksperyment, który ma sprawdzić m.in. wpływ ekstremalnych warunków na jakość nasion pszenżyta.

Z Politechniki na igrzyska olimpijskie w Tokio

Opublikowano: 22.07.2021 15:29

W kadrze Polski na najważniejszą imprezę na świecie są Damian Czykier (absolwent Wydziału Inżynierii Lądowej) i Szymon Pośnik (student Wydziału Mechatroniki).

Komunikat Międzywydziałowej Komisji Rekrutacyjnej z dnia 20.07.2021 r.

Opublikowano: 21.07.2021 13:09

Zdjęcie Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej

Wyniki drugiej tury kwalifikacji kandydatów na studia stacjonarne I stopnia na kierunki studiów prowadzone w Warszawie oraz pierwszej tury kwalifikacji na kierunki studiów prowadzone w Płocku są dostępne na Indywidualnych Kontach Rekrutacyjnych (IKR).

Chcesz zdrowo się odżywiać? Pomoże sztuczna inteligencja

Opublikowano: 20.07.2021 10:51

Zdjęcie telefonów z włączoną aplikacją Chefs'

Studenci Politechniki Warszawskiej stworzyli aplikację Chefs’ do łatwego zarządzania przepisami kulinarnymi. Teraz rozwijają w niej nowy moduł – ułatwiający analizę posiłków.