PW świętuje swój dzień z Legią Akademicką

Fot. Biuro Rektora

Dzień Politechniki Warszawskiej obchodzony tradycyjnie 15 listopada, w roku 2018 realizowany jest w ramach stulecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Ten doniosły jubileusz świętowaliśmy wraz z setną rocznicą utworzenia Legii Akademickiej.

Zapraszamy na Kiermasz Świąteczny PW

Zapraszamy na Kiermasz!

3-4 grudnia 2018 r.

Zapraszamy na Kiermasz Świąteczny PW

Zapraszamy na Kiermasz!

3-4 grudnia 2018 r.

Złoty medal na Międzynarodowych Targach „Pomysły, Wynalazki, Nowe Produkty” iENA 2018

Zespół twórców nagrodzonego projektu reprezentował dr inż. Wojciech Krauze, fot. iena.de

Zespół naukowców związanych z Wydziałem Mechatroniki Politechniki Warszawskiej zdobył wyjątkowe wyróżnienie w ramach norymberskich targów innowacyjności.

"Ławka z historią" – tabliczki pamiątkowe zostały zaprezentowane

Tabliczki z biogramami znajdują się na ławkach Kampusu Centralnego PW

W środę 14 listopada na ławkach znajdujących się przed gmachem Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej zostały odsłonięte specjalne tabliczki z krótkimi biogramami patronów – profesorów, naukowców, wynalazców, organizatorów uczelnianego życia i wybitnych specjalistów związanych z uczelnią. Wydarzenie jest elementem obchodów Święta Politechniki Warszawskiej.

Sonda niepodległościowa

11 listopada 2018 r. obchodzimy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

Z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości przeprowadziliśmy specjalną sondę, w której odpowiedzi udzielali członkowie społeczności Politechniki Warszawskiej.

Wystawa "Inżynierowie w służbie społeczeństwu"

Czy wielka nauka może powstawać także w Polsce? Pracownicy, studenci i absolwenci Politechniki Warszawskiej raz za razem udowadniają, że tak. Ich pomysły są wartościowe pod kątem badawczym, a przy tym wychodzą naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom współczesnego świata. Z wybranych projektów i badań postała wystawa "Inżynierowie w służbie społeczeństwu", którą od 9 listopada 2018 roku można oglądać w Gmachu Głównym PW.

W trosce o bezpieczeństwo żywności i stan klimatu

Jak sprawić, by produkcja rolna w pełni zaspokajała żywieniowe potrzeby ludzi, ale nie degradowała przy tym środowiska naturalnego? Odpowiedzi na to pytanie szuka międzynarodowy zespół realizujący projekt INSPIRATION. W prace zaangażowani są m.in. naukowcy z Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej. Projekt dotyczy innowacyjnego podejścia do oceny wpływu zrównoważonej intensyfikacji rolnictwa na stan zasobów glebowych oraz wód powierzchniowych i podziemnych w kontekście bezpieczeństwa żywności, ochrony zasobów naturalnych i zmian klimatycznych.

Zapraszamy do przeczytania nowego artykułu z cyklu Badania - Innowacje - Technologie.

Doktoranci z Wydziału Chemicznego laureatami Diamentowego Grantu

Mgr inż. Michał Wrzecionek i mgr inż. Grzegorz Matyszczak dołączyli w tym roku do grona młodych naukowców wyróżnionych w programie Diamentowy Grant. Już po raz siódmy Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wsparło w ten sposób projekty zdolnych studentów.

Wielka muzyczna triada na PW

Fot. BPI

9, 16 i 21 listopada 2018 r. – trzy koncerty, znakomici artyści i piękno politechnicznej architektury. Zapraszamy do spędzenia listopadowych wieczorów z PW.