4 kierunki Politechniki Warszawskiej zwyciężyły w konkursie MNiSW

Zostały wyróżnione przez Ministerstwo za to, że dzięki nowoczesnym metodom nauczania i współpracy z przedsiębiorcami udoskonaliły swoje programy studiów.

Politechnika Warszawska pozyskała z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego 59,5 mln zł dofinansowania na realizację projektu pt. „Warszawska Przestrzeń Technologiczna – Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW”.

15 listopada 2012 umowę o dofinansowanie projektu podpisali Rektor Politechniki Warszawskiej, prof. dr hab. inż. Jan Szmidt oraz reprezentujący Województwo Mazowieckie marszałek Adam Struzik i członek zarządu województwa, Wiesław Raboszuk. Umowa  została podpisana w trakcie „III Forum Open Days Mazowsze”.

Połowa prezesów polskich firm to inżynierowie - większość z nich ukończyła PW

Co drugi prezes dużych polskich przedsiębiorstw jest absolwentem uczelni technicznej, większość z nich posiada dyplom Politechniki Warszawskiej, wynika z analizy „Rzeczpospolitej”.

Studenci Politechniki nagrodzeni „za wytrwałość”

w NASA Lunabotics Mining Competition

Budynek Wydziału MiNI w konkursie architektonicznym

Budynek Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych PW znalazł się wśród finalistów konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE na najlepsze obiekty architektury zrealizowane w latach 2000-2012, nad którym honorowy patronat objął prezydent RP Bronisław Komorowski.

Głosować na Gmach MiNI można w internetowym plebiscycie na stronie http://architektura.muratorplus.pl. Głosować można do 19 listopada 2012, godz. 12.00.

O nieobliczalności komputerów w ramach MiNI Akademii Matematyki na Politechnice Warszawskiej

W sobotę 17 listopada 2012 roku Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej zaprasza na kolejne zajęcia MiNI Akademii Matematyki. Wykład „Czy komputery mogą być nieobliczalne?” poprowadzi dr Paweł Stacewicz. Będzie to opowieść o frapujących zagadnieniach nieobliczalności i trudnej obliczalności z licznymi odwołaniami do historii matematyki (m.in. do dokonań G.W. Leibniza i A. Turinga).

Certyfikaty personalne do podpisywania poczty elektronicznej

COI PW na podstawie umowy zawartej z Konsorcjum PIONIER (PCSS) w ramach inicjatywy TCS (ang. Terena Certificate Service), pośredniczy w nieodpłatnym pozyskiwaniu certyfikatów nadawanych przez Comodo CA Limited.

Witamy na nowej stronie internetowej Uczelni

Prezentujemy nowy projekt wyglądu strony naszej Uczelni, który został zatwierdzony przez społeczność akademicką w ankiecie internetowej przeprowadzonej w lipcu tego roku.

Targi Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA 2012

W dniach 7-9 listopada 2012 roku w Dużej Auli Politechniki Warszawskiej odbędzie się szósta edycja Targów Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA 2012.

Open Access Week

W dniach 22-28 października 2012 roku po raz czwarty obchodzony był na całym świecie Open Access Week. Biblioteka Głowna PW jest aktywnym uczestnikiem Ruchu Open Access i promuje otwarte modele komunikacji naukowej.