Studenckie Koło Astronautyczne zaprasza na spotkanie rekrutacyjne

Interesujesz się astronautyką? Chcesz uczestniczyć w realizacji profesjonalnych projektów światowej klasy? Zapraszamy do wstąpienia w szeregi Studenckiego Koła Astronautycznego!

II edycja TOP 500 z udziałem naukowców Politechniki Warszawskiej

Dr hab. Piotr Gawrysiak, dr Marcin Słoma, dr Piotr Bilski orazdr Maciej Ławryńczuk znaleźli się wśród laureatów II edycji programu TOP 500 Innovators*. Podczas dwumiesięcznych staży będą szkolić się w jednej z najlepszych, według rankingu szanghajskiego (Academic Ranking of World Universities), uczelni zagranicznych.

Prof. dr hab. inż. Jan Szmidt Rektorem Elektem

W wyniku wyborów Rektora Politechniki Warszawskiej w dniu 14 marca 2012 r. Rektorem Elektem został wybrany Pan prof. dr hab. inż. Jan Szmidt.

Porozumienie w sprawie Klastra Przemysłu Obronnego

W poniedziałek 5 marca 2012 roku na Politechnice Warszawskiej został podpisany list intencyjny w sprawie utworzenia Klastra Przemysłu Obronnego.

Stanowisko dla osób niepełnosprawnych w Bibliotece Głównej

W Bibliotece Głównej Politechniki Warszawskiej zostało uruchomione stanowisko przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Wykłady otwarte Ars Mathematica

Centrum Studiów Zaawansowanych Politechniki Warszawskiej zaprasza na kolejną sesję wykładów otwartych Ars Mathematica, adresowanych do studentów lat I-III, licealistów, nauczycieli i wszystkich innych zainteresowanych.

Obchody dnia liczby Pi na Politechnice Warszawskiej

Wydziałowa Rada Samorządu Studentów Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych już po raz czwarty organizuje obchody Dnia Liczby Pi na Politechnice Warszawskiej. Z roku na rok impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

O różnych miarach odległości w ramach MiNI Akademii Matematyki

W sobotę 10 marca 2012 o godz. 14:30 Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej zaprasza na kolejne zajęcia MiNI Akademii Matematyki. Wykład „Co jest blisko a co daleko?” wygłosi dr Mariusz Zając. Tym razem, ze względu na odbywające się w dniach 10-11 marca 2012 w godzinach 10-14 Drzwi Otwarte Politechniki Warszawskiej, wykład rozpocznie się o godz. 14.30.

Stypendia Ambasady Francji w Polsce

Ambasada Francji w Polsce oferuje szereg stypendiów obejmujących wszystkie kierunki studiów i dziedziny badań naukowych.

I edycja Akademii Energii

Trwa nabór do I edycji Akademii Energii, której uroczysta inauguracja odbędzie się 13.04.2012 w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.