67. koncert z cyklu „Wielka Muzyka w Małej Auli”

Rektor Politechniki Warszawskiej wraz z Samorządem Studentów zapraszają na Koncert Noworoczny w ramach cyklu „Wielka Muzyka w Małej Auli”.

Laureaci Nagród Ministra Nauki 2012

Laureaci

19 grudnia 2012 roku Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego po raz kolejny uhonorowała najwybitniejszych polskich uczonych i nauczycieli akademickich.

AZS PW w ćwierćfinale Pucharu Polski

Dzięki świetnej postawie w pierwszej rundzie fazy zasadniczej PlusLigi siatkarze AZS PW udział w Pucharze Polski rozpoczną od ćwierćfinału.

Test motoszybowca z napędem elektrycznym AOS-71

W czwartek 20 grudnia 2012 roku na lotnisku w Mielcu miał miejsce oblot prototypu dwumiejscowego motoszybowca z napędem elektrycznym (pierwszy tego typu statek powietrzny zbudowany w Polsce) o nazwie AOS-71.

Projekt TERMET CAE zdobył 5 złotych medali w 2012 roku

Projekt „TERMET – Nowe materiały konstrukcyjne o podwyższonej przewodności cieplnej” powstał w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013. Projekt jest realizowany przez Konsorcjum dwóch jednostek naukowych - Politechniki Warszawskiej i Akademii Górniczo-Hutniczej, koordynatorem zaś jest Uczelniane Centrum Badawcze – Materiały Funkcjonalne Politechniki Warszawskiej.

Naukowcy z Wydziału Architektury twórcami pierwszego w Polsce domu z ziemi

7 grudnia 2012 roku w Parku Ekologicznym w Pasłęku odbyło się uroczyste oddanie do użytku budynku doświadczalno-dydaktycznego wykonanego z surowej ziemi. Autorami projektu są pracownicy Wydziału Architektury PW - prof. dr hab. Teresa Kelm, dr inż. arch. Jerzy Górski oraz mgr inż. arch. Marek Kołłątaj.

prof. Michał Malinowski w Radzie Narodowego Centrum Nauki

12 grudnia w Krakowie odbyła się uroczystość powołania nowych członków Rady Narodowego Centrum Nauki. Dwunastu profesorów z całej Polski otrzymało nominacje z rąk dra hab. Jacka Gulińskiego, podsekretarza stanu w ministerstwie nauki i szkolnictwa wyższego.

Politechnika Warszawska na podium - wyniki Konkursu na Najbardziej Prodoktorancką Uczelnię PRODOK 2012

10 grudnia 2012 roku Krajowa Reprezentacja Doktorantów ogłosiła wyniki piątej edycji konkursu. Pierwsze miejsce z sumą punktów 102,5 zajął Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, drugie Politechnika Gdańska, która wyprzedziła naszą Uczelnię tylko o 0,5 pkt.

Wydano pozwolenie na budowę najnowocześniejszego laboratorium badawczego w Polsce

W piątek, 7 grudnia 2012 roku uprawomocniła się decyzja ws. udzielenia pozwolenia na budowę Laboratorium Centralnego CEZAMAT, które powstanie przy ulicy Poleczki 19 w Warszawie. Nowoczesny kompleks umożliwi prowadzenie specjalistycznych badań nad nowoczesnymi technologiami – w tym projektów „w skali nano”, czyli jednej miliardowej metra. Zakończenie inwestycji planowane jest na 2015 rok.

Nowy skład Rady Narodowego Centrum Badań i Rozwoju

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. dr hab. Barbara Kudrycka z dniem 30 listopada 2012 roku powołała członków Rady Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. W radzie Rady znaleźli się m.in. prof. Piotr Wolański, prof. Leon Gradoń, prof. Krzysztof Sacha i dr inż. Karol Lityński.