Studenckie Koło Aerodynamiki Pojazdów

Studenci, którzy jeden litr paliwa zamieniają na setki przejechanych kilometrów

Porozumienie o współpracy z Urzędem Komunikacji Elektronicznej

31 stycznia 2013 Urząd Komunikacji Elektronicznej i Politechnika Warszawska zawarły porozumienie w zakresie współpracy i wspólnych działań o charakterze naukowo-badawczym i dydaktycznym w zakresie elektroniki, informatyki i telekomunikacji. Porozumienie podpisano w Politechnice Warszawskiej, a podpisy pod nim złożyli Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Magdalena Gaj oraz Rektor Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Jan Szmidt.

Konkurs na projekt wyjątkowej nagrody

Innowacyjni studenci Politechniki Warszawskiej startują w konkursie na opracowanie projektu prestiżowej nagrody – statuetki przyznawanej przez Prezesa UKE.  Połączenie młodzieńczej inwencji i innowacji oraz prestiżowego uznania nadawanego zasłużonym dla rozwoju rynku telekomunikacyjnego w Polsce - to nowy projekt Politechniki Warszawskiej, która odpowiadając na pytanie ze strony Urzędu Komunikacji Elektronicznej, organizuje wśród swoich studentów wyjątkowy konkurs telekomunikacyjny.

Human Brain Project

Komisja Europejska wybrała Human Brain Project (HBP) jako jeden z dwóch długofalowych strategicznych projektów w ramach programu FET Flagship.

Human Brain Project

Współpraca PW z PZL-Świdnik

25 stycznia 2013 roku w PZL Świdnik podpisał porozumienia o współpracy z pięcioma uczelniami: Politechniką Warszawską, Lubelską i Rzeszowską, Wojskową Akademią Techniczną i Wyższą Szkołą Oficerską Sił Powietrznych w Dęblinie. Studenci tych szkół będą przyjeżdżać do Świdnika na praktyki, płatne staże, zajęcia praktyczne, warsztaty i konferencje.

Business Intelligence Systems Development – nowa specjalność na Wydziale MiNI

Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej otwiera rekrutację na nową specjalność Business Intelligence Systems Development na studiach Computer Science. Po trzech semestrach studenci mogą uzyskać tytuł zawodowy magistra inżyniera. Program studiów obejmuje między innymi przedmioty: Advanced Statistical Methods, Enterprise Data Management, Business Analytics Programming i inne bazujące na praktycznej wiedzy dotyczącej stosowania i programowania w systemie SAS. Wszystkie zajęcia odbywają się w języku angielskim.

Konkurs na projekt wyjątkowej nagrody

Konkurs na projekt wyjątkowej nagrody przyznawanej na rynku komunikacji elektronicznej w Polsce rozpoczęty.

Rusza III edycja Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha

W poniedziałek 21 stycznia 2013 roku rozpoczęła się trzecia edycja programu edukacyjnego dla uczniów warszawskich i wrocławskich szkół gimnazjalnych, obejmująca warsztaty kreatywne i konkurs na wynalazek. Projekt prowadzony przez firmę Robert Bosch przy współpracy z Politechniką Warszawską i Wrocławską wsparły także Polska Akademia Nauk i Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej. W tym roku organizatorzy przygotowali nowe atrakcje, nie tylko dla młodzieży.

V edycji projektu „Doradztwo biznesowe dla firm”

Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej wraz z londyńską Cass Business School przyjmuje zgłoszenia do V edycji projektu „Doradztwo biznesowe dla firm”, który odbędzie się w Warszawie w dniach 22-26 kwietnia 2013 roku.