Warsztaty z Emisji Głosu

Serdecznie zapraszamy nauczycieli akademickich Politechniki Warszawskiej na bezpłatne 30-godzinne zajęcia z emisji głosu.

Młodzi naukowcy wobec wyzwań współczesnej techniki

Rada Doktorantów PW oraz Fundacja na Rzecz Młodych Naukowców zapraszają na konferencję "Młodzi naukowcy wobec wyzwań współczesnej techniki", która odbędzie się w dniach 17-20 września 2012 roku na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych.

FBA - Mazowiecka Akademia Firm Rodzinnych

Szkoła Biznesu PW zaprasza do udziału w nowo uruchomionym studium podyplomowym - FBA Mazowiecka Akademia Firm Rodzinnych. Studium współfinansowane jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Wyniki kolejnej edycji programu „Top 500 Innovators”

8 sierpnia 2012 roku Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego podało listę uczestników drugiej edycji programu. W grupie laureatów znalazły się dwie osoby z Politechniki Warszawskiej - dr hab. inż. Robert Olszewski (GiK) oraz dr Jakub Michalski (WIM).

Co wyróżni warszawskie kosmiczne laboratoria przyszłości?

CEZAMAT, czyli Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii, to jeden z największych w historii Polski projekt z zakresu R&D (Research and Development).

Młodzi badacze z PW laureatami prestiżowego programu Ventures

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej ogłosiła wyniki IX edycji programu Ventures wspierającego innowacyjne projekty naukowe mające zastosowanie w gospodarce. Dziewięcioro utalentowanych doktorantów, absolwentów i studentów z całej Polski otrzymało na realizację swoich badań ponad 1 mln złotych.

Warszawskie Akademickie Konsorcjum Chemiczne jednostką KNOW

sorcjum, które tworzą Wydział Chemiczny Politechniki Warszawskiej i Wydział Chemii Uniwersytetu Warszawskiego, 12 lipca 2012 roku otrzymało status Krajowego Naukowego Ośrodka Wiodącego.

Konkurs o studia MBA w Szkole Biznesu PW

Decyzją JM Rektora ogłoszona została kolejna edycja Konkursu o udział w studiach International MBA Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej. Dwa miejsca na prestiżowych studiach czekają dla najlepszych Absolwentów Politechniki Warszawskiej.

Konkurs „Teraz Polska Promocja”

Ruszyła VI edycja Konkursu „Teraz Polska Promocja”. Na Laureatów najlepszych prac magisterskich dotyczących promocji Polski czekają nagrody pieniężne - o łącznej wartości ok. 50.000 zł, nagrody rzeczowe, a także praktyki i staże. Prace zgłaszać można do 15 października 2012 roku.

Letni Obóz Politechniki Warszawskiej

Stowarzyszenie Klatrat już po raz trzeci organizuje w czasie wakacji obóz naukowo rekreacyjny dla uczniów gimnazjów i liceów z całej Polski. Obóz będzie miał miejsce w Sarbinowie (woj. zachodniopomorskie) w dniach od 16 do 23 sierpnia 2012 roku.