Zajęcia edukacyjne w salonie popularno-naukowym BayLab

Firma Bayer uruchamia pilotażowy program multimedialnych warsztatów popularno-naukowych w warszawskim salonie BayLab. Do końca roku w zajęciach udział weźmie ok. 500 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z województwa mazowieckiego. Tematyka obejmie cztery obszary, w których Bayer – z racji swojej działalności – ma globalne doświadczenia. Będą to: witaminy, ochrona roślin, zdrowie zwierząt oraz oczyszczanie wody.

Podpisanie porozumienia z XXXVIII Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Kostki Potockiego

14 lutego 2013 roku w Wilanowie Prorektor ds. studenckich Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Władysław Wieczorek, Burmistrz Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy Ludwik Rakowski, zastępca Burmistrza Dzielnicy Artur Buczyński oraz Dyrektor Zespołu Szkół nr 79 Ewelina Jankowska podpisali porozumienie o współpracy na realizację zajęć edukacyjnych „Elementy gospodarki przestrzennej”.

Umowa z Instytutem Chemii Przemysłowej

12 lutego 2013 roku w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej została podpisana Umowa o współpracy pomiędzy Politechniką Warszawską a Instytutem Chemii Przemysłowej im. prof. Ignacego Mościckiego. Umowę ze strony Politechniki Warszawskiej podpisał Rektor prof. dr hab. inż. Jan Szmidt, ze strony Instytutu Chemii Przemysłowej podpisała Dyrektor dr hab. inż. Regina Jeziórska.

Wystawa o prof. Janie Czochralskim

Fot. A. Duda-Nowicka

6 lutego 2013 roku w Sejmie RP oficjalnego otwarcia wystawy dokonali: rektor Politechniki Warszawskiej prof. Jan Szmidt, dyrektor Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych dr Zygmunt Łuczyński oraz burmistrz Kcyni Piotr Hemmerling. W inauguracji wystawy uczestniczyli także prof. Marek Berkowski i dr hab. Wojciech Paszkiewicz z Instytutu Fizyki PAN.

Rocznica startu pierwszego polskiego satelity PW-Sat

SKA rozpoczyna pracę nad kolejnym satelitą w Politechnice Warszawskiej

Wizyta Ambasadora Ukrainy oraz Władz Ukrainian Academy Of Printing

30 stycznia 2013 roku Politechnika Warszawska gościła u siebie delegację z Ukrainy. Z roboczą wizytą na naszą Uczelnię przybyli Profesor Markijan Malski, Ambasador Ukrainy w Polsce, Profesor Bohdan Durnyak, Rektor Ukrainian Academy of Printing (UAD) oraz Docent Yaroslav Uhryn, Prorektor ds. Nauczania w UAD.

Studenckie Koło Aerodynamiki Pojazdów

Studenci, którzy jeden litr paliwa zamieniają na setki przejechanych kilometrów

Porozumienie o współpracy z Urzędem Komunikacji Elektronicznej

31 stycznia 2013 Urząd Komunikacji Elektronicznej i Politechnika Warszawska zawarły porozumienie w zakresie współpracy i wspólnych działań o charakterze naukowo-badawczym i dydaktycznym w zakresie elektroniki, informatyki i telekomunikacji. Porozumienie podpisano w Politechnice Warszawskiej, a podpisy pod nim złożyli Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Magdalena Gaj oraz Rektor Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Jan Szmidt.

Konkurs na projekt wyjątkowej nagrody

Innowacyjni studenci Politechniki Warszawskiej startują w konkursie na opracowanie projektu prestiżowej nagrody – statuetki przyznawanej przez Prezesa UKE.  Połączenie młodzieńczej inwencji i innowacji oraz prestiżowego uznania nadawanego zasłużonym dla rozwoju rynku telekomunikacyjnego w Polsce - to nowy projekt Politechniki Warszawskiej, która odpowiadając na pytanie ze strony Urzędu Komunikacji Elektronicznej, organizuje wśród swoich studentów wyjątkowy konkurs telekomunikacyjny.

Human Brain Project

Komisja Europejska wybrała Human Brain Project (HBP) jako jeden z dwóch długofalowych strategicznych projektów w ramach programu FET Flagship.