Academia Scientiarum Principalium - wykłady z matematyki

Centrum Studiów Zaawansowanych Politechniki Warszawskiej zaprasza na sesję wykładów otwartych z matematyki, adresowanych do studentów lat I-III, licealistów, nauczycieli i wszystkich innych zainteresowanych.

TECHNO-warsztaty z Politechniką Warszawską

Już ponad 500 uczniów warszawskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych miało szansę wziąć udział w weekendowych warsztatach z zakresu nauk ścisłych i technicznych.

Pięciu młodych uczonych laureatami stypendiów MNiSW

Młodzi wybitni naukowcy, prowadzący wysokiej jakości badania i cieszący się imponującym dorobkiem naukowym, otrzymają stypendia przyznane przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Projekt ECO-Mobilność

ECO-Mobilność to projekt współfinansowany z funduszy Unii Europejskiej, realizowany na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej. W ramach projektu opracowana zostanie platforma przyjaznych dla środowiska, kompatybilnych systemów transportu miejskiego - lokalnego i osobistego. Jest to propozycja rozwiązania problemów wynikających z rosnącego natężenia ruchu samochodów spalinowych w miastach.

Konwersatorium z Profesorem Kenneth'em Joel'em Shapiro

18 października 2012 roku Profesor wygłosi odczyt pt. „The Social Construction of Animals in the Laboratory: The Protean Rodent”.

Uroczystość nadania godności Doktora Honoris Causa

Uroczystość nadania godności Doktora Honoris Causa Politechniki Warszawskiej Profesorowi Jean Paul Larçon odbyła się 24 października 2012 roku o godzinie 10:00 w Małej Auli Gmachu Głównego PW.

AZS Politechnika Warszawska - Jastrzębski Węgiel

Po zeszłorocznym sukcesie w Pucharach Europejskich Politechnika przystępuje do rywalizacji o Mistrzostwo Polski z pretendentami do tego tytułu. Czy Damian Wojtaszek wraz z kolegami wywiezie 3 pkt z Warszawy?

Inteligentne Urządzenia i Systemy Energetyki Rozproszonej - IUSER

10 października 2012 roku o godz. 17:00 w Sali 04 Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej nastąpi podpisanie umowy o utworzeniu naukowo-technologicznej platformy współpracy „Inteligentne Urządzenia i Systemy Energetyki Rozproszonej – IUSER”.

Pomnik profesora Wojciecha Świętosławskiego

5 października 2012 roku na Politechnice Kijowskiej odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod pomnik prof. Wojciecha Świętosławskiego, absolwenta Politechniki Kijowskiej, rektora Politechniki Warszawskiej w latach 1928-1929.

Konferencja „Współczesne Technologie Energetyczne 2012”

Konferencja, która odbędzie się w dniach 6-16 listopada 2012 roku organizowana jest przez Koło Naukowe Energetyków Politechniki Warszawskiej.