Współpraca Politechniki Warszawskiej z Malezją

19 września 2012 roku Politechnika Warszawska gościła przedstawicieli Malezji - Książę i Księżna Sułtanatu Perlis, Ambasador Malezji w Polsce oraz przedstawiciele sześciu malezyjskich uczelni wyższych.

Inauguracja roku akademickiego 2012/2013

1 października 2012 roku o godzinie 10:00 w Dużej Auli Gmachu Głównego odbyła się uroczysta Inauguracja roku akademickiego 2012/2013.

Porozumienie między PW i Politechniką Rzeszowską

14 września 2012 roku w murach Akademickiego Ośrodka Szybowcowego w Bezmiechowej koło Leska, Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Jan Szmidt i Rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. Marek Orkisz podpisali porozumienie.

Święto Politechniki Warszawskiej

Gmach Główny

W tym roku Politechnika Warszawska obchodzi 97. rocznicę powstania. 15 listopada 1915 roku Uczelnia rozpoczęła swoja działalność.

Warsztaty z Emisji Głosu

Serdecznie zapraszamy nauczycieli akademickich Politechniki Warszawskiej na bezpłatne 30-godzinne zajęcia z emisji głosu.

Młodzi naukowcy wobec wyzwań współczesnej techniki

Rada Doktorantów PW oraz Fundacja na Rzecz Młodych Naukowców zapraszają na konferencję "Młodzi naukowcy wobec wyzwań współczesnej techniki", która odbędzie się w dniach 17-20 września 2012 roku na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych.

FBA - Mazowiecka Akademia Firm Rodzinnych

Szkoła Biznesu PW zaprasza do udziału w nowo uruchomionym studium podyplomowym - FBA Mazowiecka Akademia Firm Rodzinnych. Studium współfinansowane jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Wyniki kolejnej edycji programu „Top 500 Innovators”

8 sierpnia 2012 roku Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego podało listę uczestników drugiej edycji programu. W grupie laureatów znalazły się dwie osoby z Politechniki Warszawskiej - dr hab. inż. Robert Olszewski (GiK) oraz dr Jakub Michalski (WIM).

Co wyróżni warszawskie kosmiczne laboratoria przyszłości?

CEZAMAT, czyli Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii, to jeden z największych w historii Polski projekt z zakresu R&D (Research and Development).

Młodzi badacze z PW laureatami prestiżowego programu Ventures

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej ogłosiła wyniki IX edycji programu Ventures wspierającego innowacyjne projekty naukowe mające zastosowanie w gospodarce. Dziewięcioro utalentowanych doktorantów, absolwentów i studentów z całej Polski otrzymało na realizację swoich badań ponad 1 mln złotych.