Światowe centrum high-tech powstanie na Ursynowie

Pod koniec stycznia 2012 roku Rektor Politechniki Warszawskiej ostatecznie potwierdził decyzję o lokalizacji głównego laboratorium Centrum Zaawansowanych Technologii i Materiałów CEZAMAT. Jedno z najnowocześniejszych centrów badawczo-rozwojowych w Europie, którego inicjatorem jest konsorcjum ośmiu warszawskich ośrodków naukowych, powstanie przy ulicy Poleczki na Ursynowie.

Trendence Graduate Barometer

Politechnika Warszawska jest jedną z ponad 1000 szkół wyższych biorących udział w badaniu trendence Graduate Barometer Europe, największym europejskim badaniu dotyczącym edukacji i kariery.

Zajęcia dla najlepszych Studentów I roku

Dla najlepszych studentów drugiego semestru studiów pierwszego stopnia uruchomione zostają w Centrum Studiów Zaawansowanych zajęcia na poziomie zaawansowanym.

Warsztaty z Emisji Głosu

Serdecznie zapraszamy pracowników dydaktycznych Politechniki Warszawskiej na bezpłatne zajęcia z Emisji Głosu. Rekrutacja została przedłużona do 10 lutego 2012 roku.

Zapisy na semestr letni Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Zajęcia „Uniwersytetu Trzeciego Wieku” na Politechnice Warszawskiej są przeznaczone dla osób, które już zakończyły okres aktywności zawodowej, chcących jednak poszerzyć swoje wiadomości i umiejętności.

Nowe zajęcia MiNI Akademii Matematyki

MiNI Akademia Matematyki to cykl zajęć dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, których celem jest popularyzacja matematyki, pokazanie jej piękna oraz zachęcenie do studiowania na kierunkach ścisłych i technicznych.

TOP 500 Innovators

16 stycznia 2012 roku rozpoczął się nabór do drugiej edycji programu TOP 500. Z tej okazji, w piątek, 27 stycznia, w Politechnice Warszawskiej odbyło się seminarium „Top 500 Innovators – impresje dyrektora programu z Uniwersytetu Stanford” poświęcone projektowi.

Polsko-japońskie seminarium na Politechnice

7 lutego 2012 w Małej Sali Senatu Gmachu Głównego odbędzie się polsko-japońskie seminarium „The School for Nanotechnology and Materials Science and Engineering”, które ma za zadanie promowanie programu wspólnych studiów doktoranckich organizowanych przez Politechnikę Warszawską oraz National Institute for Materials Science (NIMS).

PW-Sat poleci w kosmos

Już 13. lutego 2012 roku rakieta Europejskiej Agencji Kosmicznej wyniesie w kosmos satelitę studentów Politechniki Warszawskiej PW-Sat.

„Doradztwo biznesowe dla firm”

Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej wraz z londyńską Cass Business School przyjmuje zgłoszenia do IV edycji projektu „Doradztwo biznesowe dla firm”, który odbędzie się w Warszawie w dniach 7-11 maja 2012 roku.