Dom przyjazny środowisku

Opublikowano: 08.01.2014 11:47

80 metrów kwadratowych, ogród z roślinami o płaskim systemie korzeniowym na dachu, „mury” z mieszanki ziemi ze środkiem stabilizacyjnym, ściany ze sprasowanej ziemi , warstwa izolacyjna z bloków słomiano-glinianych. Ekobudownictwo w pełnej krasie.

MBA w czołówce!

Opublikowano: 08.01.2014 10:16

W najnowszym rankingu Eduniversal Best Masters & MBA Worldwide 2013/2014 Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej znalazła się w gronie najlepszych programów biznesowych na świecie.

Łódź solarna studentów PW i SGH

Opublikowano: 07.01.2014 13:30

WUT Solar Boat jest innowacyjnym projektem studentów Politechniki Warszawskiej i Szkoły Głównej Handlowej. Ta złożona konstrukcja to odpowiedź na dyskusje prowadzone na temat redukcji emisji substancji szkodliwych oraz wykorzystanie paliw kopalnych.

Łódź solarna studentów PW i SGH

Opublikowano: 07.01.2014 13:30

Politechnika Warszawska wśród patentowych liderów

Opublikowano: 07.01.2014 13:23

Nasza Uczelnia zgłosiła w Urzędzie Patentowym RP 88 wynalazków do ochrony patentowej, co przyniosło czwartą pozycję na liście najaktywniejszych instytucji.

Politechnika Warszawska największym beneficjentem programu „Lider”

Opublikowano: 07.01.2014 08:34

Czwórka młodych badaczy została wyróżniona w konkursie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju

Wystawa stała w Muzeum PW "Jan Czochralski - działalność na niwie nauki"

Opublikowano: 18.12.2013 15:15

Po raz pierwszy, na podstawie wspomnień wnuczki Jana Czochralskiego, został odtworzony gabinet Profesora  z domu rodzinnego w Kcyni. Na wystawie prezentowane są m.in. fotografie, listy, publikacje ze zbiorów rodzinnych oraz Muzeum PW. Ponadto zobaczyć można monokryształy wytworzone w Laboratorium im. Czochralskiego w ITME.

Życzenia Świąteczne

Opublikowano: 18.12.2013 15:12

Dla całej Społeczności Akademickiej i Przyjaciół Politechniki Warszawskiej

Nadanie imienia prof. Jana Czochralskiego Wydziałowemu Laboratorium Zaawansowanej Inżynierii Kryształów

Opublikowano: 18.12.2013 15:10

W dniu 20 listopada 2013 roku w budynku Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się uroczystość nadania imienia Jana Czochralskiego nowoutworzonemu Laboratorium Zaawansowanej Inżynierii Kryształów Wydziału Chemii UW.

Harmonogram IV edycji Akademii Wynalazców

Opublikowano: 17.12.2013 12:00

Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha” to program edukacyjny skierowany do gimnazjalistów, organizowany przez firmę Robert Bosch od 2011 roku. Celem projektu jest rozbudzenie zainteresowania młodzieży gimnazjalnej przedmiotami ścisłymi, nauka przez zabawę i promocja uzdolnionej technicznie młodzieży.