Dwóch naukowców PW otrzymało nominacje profesorskie

W poniedziałek, 17 czerwca 2013 roku Prezydent Bronisław Komorowski wręczył akty nominacyjne nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki.

Wizyta delegacji Uniwersytetu Nauk Stosowanych z Kolonii

W dniach 13-14 czerwca 2013 roku Politechnika Warszawska gościła delegację Uniwersytetu Nauk Stosowanych z Kolonii (Fachhochschule Kőln) pod przewodnictwem Prof. Christopha Seesselberga, Prezydenta Uczelni. Towarzyszyła mu grupa pięciu profesorów oraz Dyrektor Departamentu Spraw Międzynarodowych.

Dziewczyny z Politechniki w EDC Polska

11 czerwca 2013 roku studentki Politechniki Warszawskiej, uczestniczki akcji Dziewczyny na Politechniki, odwiedziły siedzibę EDC Polska, aby omówić z przedstawicielami Firmy sytuację kobiet na inżynierskim rynku pracy.

Profesor Roman Dzieślewski patronem roku 2013

Zgodnie z uchwałami Zarządów Głównych Polskiego Towarzystwa Elektroniki Teoretycznej i Stosowanej oraz Stowarzyszenia Elektryków Polskich rok 2013 został uznany przez elektryków polskich rokiem profesora Romana Dzieślewskiego.

Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha – lista laureatów

We wtorek 4 czerwca 2013 r. odbyła sie gala finałowa programu edukacyjnego dla gimnazjalistów „Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha”. Podczas uroczystości ogłoszono wyniki warszawskiego konkursu na wynalazek.

Dostałeś się na studia w Politechnice

Zobacz jakie możliwości otwiera przed Tobą nasza Uczelnia

Konkurs o Nagrodę Siemensa rozstrzygnięty

W dniu 5 czerwca 2013 roku Jury Konkursu o Nagrodę Siemensa wybrało zwycięzców kolejnej edycji konkursu. Wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się podczas Uroczystości promocji doktorskich i habilitacyjnych w dniu 17 czerwca 2013 r. o godz. 13:00 w Małej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej.

Szkolenia dla kadry kierowniczej Politechniki Warszawskiej

Kolejna edycja bezpłatnych szkoleń realizowanych w ramach projektu „Podniesienie zarządzania Politechniką Warszawską” (POKL 4.1.1). Celem ogólnym szkoleń jest doskonalenie umiejętności kadry kierowniczej PW z zarządzania personelem, treningu potencjału kierowniczego oraz warsztatów rozwoju osobistego.

Politechnika najlepszą uczelnią techniczną w „Naukowym rankingu uczelni” tygodnika Polityka

24 maja tygodnik Polityka na swojej stronie internetowej opublikował ranking porównujący wszystkie polskie uczelnie akademickie pod względem jakości uprawianej w nich nauki. Politechnika Warszawska zajęła pierwsze miejsce w grupie uczelni technicznych i trzecie w zestawieniu ogólnym.

Młodzi badacze - studenci Politechniki Warszawskiej otrzymali „Diamentowe Granty”

Rafał Bernat (Wydz. MEiL), Krzysztof Borys (Wydz. Chemiczny), Dominik Kubicki (Wydz. Chemiczny, PAN), Andrzej Taube (Wydz. Fizyki) i Małgorzata Wesoły (Wydz. Chemiczny) otrzymali w dniu 15 maja 2013 roku z rąk Minister Barbary Kudryckiej „Diamentowe Granty” - nagrody, które mają umożliwić studentom szybsze wejście na drogę kariery naukowej.