Witamy na nowej stronie internetowej Uczelni

Prezentujemy nowy projekt wyglądu strony naszej Uczelni, który został zatwierdzony przez społeczność akademicką w ankiecie internetowej przeprowadzonej w lipcu tego roku.

Targi Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA 2012

W dniach 7-9 listopada 2012 roku w Dużej Auli Politechniki Warszawskiej odbędzie się szósta edycja Targów Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA 2012.

Open Access Week

W dniach 22-28 października 2012 roku po raz czwarty obchodzony był na całym świecie Open Access Week. Biblioteka Głowna PW jest aktywnym uczestnikiem Ruchu Open Access i promuje otwarte modele komunikacji naukowej.

Rozpoczęcie nowego roku akademickiego w MiNI Akademii Matematyki

W sobotę 20 października 2012 roku Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej zaprasza na pierwsze w nowym roku akademickim zajęcia MiNI Akademii Matematyki. Wykład „Twierdzenia Cevy i Menelausa” poprowadzi dr Leszek Sidz.

Academia Scientiarum Principalium - wykłady z matematyki

Centrum Studiów Zaawansowanych Politechniki Warszawskiej zaprasza na sesję wykładów otwartych z matematyki, adresowanych do studentów lat I-III, licealistów, nauczycieli i wszystkich innych zainteresowanych.

TECHNO-warsztaty z Politechniką Warszawską

Już ponad 500 uczniów warszawskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych miało szansę wziąć udział w weekendowych warsztatach z zakresu nauk ścisłych i technicznych.

Pięciu młodych uczonych laureatami stypendiów MNiSW

Młodzi wybitni naukowcy, prowadzący wysokiej jakości badania i cieszący się imponującym dorobkiem naukowym, otrzymają stypendia przyznane przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Projekt ECO-Mobilność

ECO-Mobilność to projekt współfinansowany z funduszy Unii Europejskiej, realizowany na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej. W ramach projektu opracowana zostanie platforma przyjaznych dla środowiska, kompatybilnych systemów transportu miejskiego - lokalnego i osobistego. Jest to propozycja rozwiązania problemów wynikających z rosnącego natężenia ruchu samochodów spalinowych w miastach.

Konwersatorium z Profesorem Kenneth'em Joel'em Shapiro

18 października 2012 roku Profesor wygłosi odczyt pt. „The Social Construction of Animals in the Laboratory: The Protean Rodent”.

Uroczystość nadania godności Doktora Honoris Causa

Uroczystość nadania godności Doktora Honoris Causa Politechniki Warszawskiej Profesorowi Jean Paul Larçon odbyła się 24 października 2012 roku o godzinie 10:00 w Małej Auli Gmachu Głównego PW.