Integrator PW

Powstaje IntegratorPW - pawilon promujący osiągnięcia kół naukowych Politechniki Warszawskiej. Jest realizowany wspólnym wysiłkiem studentów wielu wydziałów uczelni. Zapraszamy do odwiedzenia strony i obejrzenia wizualizacji struktury, która już niedługo zagości przed gmachem głównym Politechniki.

Konferencja z okazji Światowego Dnia Kobiet w ICT

25 kwietnia w ramach obchodów Światowego Dnia Kobiet w ICT, z inicjatywy Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej w Politechnice Warszawskiej odbyła się konferencja pod hasłem „Kobiety Sukcesu w ICT”.

Wielki sukces Studentów z SMKN SAE

Wielki sukces Studentów z SMKN SAE

Studenckie Międzywydziałowe Koło Naukowe SAE podbiło zawody Aero Design 2013 w Californii. Jako pierwsza drużyna w historii zawodów zajęli trzy pierwsze miejsca w klasyfikacji generalnej w każdej klasie. Studenci zdobyli także sześć nagród dodatkowych, co dało im łącznie 9 miejsc na podium.

Przewodniki po stypendiach i grantach

Do studentów i młodych naukowców adresowanych jest wiele stypendiów, programów i konkursów. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przygotowało przewodniki po najpopularniejszych z nich.

Letni Obóz Politechniki Warszawskiej

Letni Obóz Politechniki Warszawskiej to już czwarta edycja wakacyjnego obozu rekreacyjno–naukowego dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej. W 2013 roku Obóz odbędzie się w Miętnem koło Warszawy w terminie od 24 do 31 lipca 2013 roku.

Osiem osób z Politechniki Warszawskiej nagrodzonych w programie START

Program START wyróżnia najzdolniejszych młodych uczonych i zachęca ich do dalszego rozwoju naukowego przez umożliwienie pełnego poświęcenia się pracy badawczej.

Rozstrzygnięcie konkursu "Iuventus Plus"

Konkurs „Iuventus Plus” został ogłoszony przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego 21 września 2012 r. Nabór wniosków zakończył się dnia 31 października 2012 roku. Wśród laureatów znalazło się 7 naukowców z Politechniki Warszawskiej.

TECHNO-warsztaty z Politechniką

Już po raz drugi Stowarzyszenie KLATRAT wraz z Politechniką Warszawską zapraszają uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z małych miejscowości (poniżej 50 tys. mieszkańców) do udziału w projekcie o nazwie TECHNO-warsztaty z Politechniką Warszawską.

Konkurs na projekt statuetki Prezesa UKE zakończony

W ramach konkursu na projekt statuetki Prezesa UKE ogłoszonego przez Rektora Politechniki Warszawskiej zgłoszono dwie prace konkursowe.