Nominacje profesorskie dla naukowców z PW

Uroczystość wręczenia nominacji odbyła się 02.04.2019 r., fot. KPRP

Prezydent Andrzej Duda wręczył wczoraj akty nominacyjne nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki.

Hyper Poland - za kulisami transportowej rewolucji - nowy tekst na blogu

Projekt pojazdu hyperloop

Co robią absolwenci Politechniki Warszawskiej, gdy już opuszczą mury Uczelni? Jak sobie radzą na rynku pracy i jakie doświadczenia z czasu studiów wykorzystują? Swoimi historiami podzielili się z nami pracownicy firmy Hyper Poland, która swoje początki miała na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa PW, a dzisiaj jest najbardziej zaawansowanym technologicznie przedsiębiorstwem technologii Hyperloop w Europie.

Podpisanie umowy o realizacji przebudowy i rozbudowy Gmachu Instytutu Technologii Cieplnej

Podpisanie umowy z firmą BUDIMEX S.A. miało miejsce 28 marca 2019 r. na Wydziale MEiL PW, fot. Wydział MEiL PW

W dniu 28 marca 2019 r. w dziekanacie Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa została podpisana umowa o realizacji przebudowy i rozbudowy Gmachu Instytutu Techniki Cieplnej pomiędzy Politechniką Warszawską – Wydziałem Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa a firmą BUDIMEX S.A. wybraną w trybie przetargowym negocjacji z ogłoszeniem.

Młodzież dla młodzieży. Podsumowanie konferencji What’s Next Meeting na PW.

Gospodarzem i partnerem strategicznym młodzieżowej konferencji What's Next Meeting była Politechnika Warszawska, fot. BPI

W weekend 30-31 marca na Politechnice Warszawskiej odbyła się konferencja młodzieżowa What’s Next Meeting. Podczas dwudniowego spotkania uczestnicy mieli okazję brać udział w seminariach i panelach poświęconych rozwojowi osobistemu, różnorodnym formom edukacji, biznesowi oraz nowym technologiom. Politechnika Warszawska była gospodarzem i partnerem strategicznym wydarzenia.

Rekordowy Business Networking Day

W marcowej edycji Business Networking Day wzięła udział rekordowa liczba studentów, fot. BPI

W Gmachu Technologii Chemicznej 28 marca miała miejsce kolejna odsłona Business Networking Day. Podczas wydarzenia organizowanego przez Biuro Karier PW studenci mogli poznać przedstawicieli firm, nawiązać kontakty biznesowe i dowiedzieć się, jakie umiejętności są szczególnie pożądane na współczesnym rynku pracy. Marcowa edycja BND cieszyła się szczególnie dużym zainteresowaniem studentów.

Aleksandra Pius Inżynierką 4.0

Aleksandra Pius, studentka PW nagrodzona w konkursie #Inzynierki4_0, fot. Siemens

Studentka mechaniki i budowy maszyn Politechniki Warszawskiej znalazła się w gronie zwyciężczyń konkursu będącego częścią programu szkoleniowego „Inżynierki 4.0”. Jego organizatorem była firma Siemens.

Europejski finał konkursu P&G CEO Challenge z udziałem studentki Politechniki Warszawskiej

Europejski finał P&G CEO Challenge odbędzie się 9 kwietnia w Stambule.

Do rywalizacji młodych adeptów biznesu zakwalifikowała się drużyna, w składzie której znalazła się Sara Janicka, studentka Wydziału Zarządzania PW.

Warszawskie Dni Informatyki 2019 – podsumowanie

10. edycja Warszawskich Dni Informatyki odbyła się na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych PW, fot. BPI

Tłumy odwiedzających, niemal 200 prezentacji i kilkanaście warsztatów prowadzonych przez specjalistów z branży IT, a do tego wyjątkowa giełda pracy. Tak wyglądała 10. edycja największego w Europie Środkowo-Wschodniej spotkania dla studentów, profesjonalistów i ekspertów IT.

Budżet Partycypacyjny

Głosowanie w pierwszej edycji Budżetu Partycypacyjnego PW potrwa do 30 marca 2019 r.

Czy wybrałeś już swój ulubiony projekt?

Dwa zespoły z PW w finale University Rover Challenge 2019

Łazik Sirius Studenckiego Koła Astronautycznego i łazik HAL-062 Koła Naukowego Robotyków

Studenckie Koło Astronautyczne i Koło Naukowe Robotyków będą reprezentować Politechnikę Warszawską w międzynarodowych zawodach dla studentów tworzących łaziki marsjańskie. Jesteśmy jedyną uczelnią, która w finale University Rover Challenge 2019 będzie miała więcej niż jedną drużynę.