NanoGroup zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych

W skład NanoGroup wchodzą trzy spółki biotechnologiczne: NanoVelos, NanoSanguis i NanoThea. Wśród ich założycieli i pracowników są naukowcy z Politechniki Warszawskiej.

Nagroda w konkursie fotograficznym dla pracownika PW

Dr inż. arch. Krzysztof Koszewski, Prodziekan ds. Studiów Wydziału Architektury PW, podczas pobytu w Pekinie wykonał serię zdjęć o tematyce architektonicznej. Jego fotografie doceniło jury konkursu organizowanego przez portal eBeijing i przyznało mu pierwsze miejsce.

Nowy wymiar współpracy między Skanska S.A. a Politechniką Warszawską

Rozpoczynamy nowy wymiar współpracy ze Skanska S.A.. Wspólnie będziemy rozwijać nowoczesne technologie w zakresie: zielonego i zrównoważonego budownictwa, technologii asfaltowych i betonowych, geotechniki, geofizyki oraz BIM.

Złoty medal w Akademickich Mistrzostwach Polski FTS w Tańcu Sportowym

Bartosz Lewandowski i Anna Wałachowska

Bartosz Lewandowski i Anna Wałachowska – para reprezentująca Politechnikę Warszawską nie miała sobie równych w tańcach latynoamerykańskich.

Wielka Muzyka w Małej Auli po raz setny!

Krzysztof Penderecki

Rozpoczynamy obchody stulecia odzyskania niepodległości

Ruszył system BiblioWawa

W grudniu uruchomiono System Wypożyczeń Warszawskich (BiblioWawa), który umożliwia studentom i pracownikom warszawskich uczelni wypożyczanie książek z bibliotek szkół wyższych, biorących udział w projekcie, na zasadzie wzajemności. W przedsięwzięciu bierze udział m.in. Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej.

​Poznaliśmy zwycięskie prace w konkursie "Dom jutra"

Przed uczestnikami konkursu stanęło zadanie poszukiwania nowatorskich rozwiązań w zakresie dostępnego mieszkalnictwa przyszłości. Do konkursu zgłosiło się aż 160 studentów lub grup projektowych. Jury przyznało nagrody i wyróżnienia na łączną kwotę 70 tys. zł.

Politechnika dołącza do Wigilijnej Aukcji na Karowej

Od 10 lat Samorząd Studentów Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego organizuje Wigilijną Aukcję na Karowej. 20 grudnia odbędzie się licytacja wyjątkowych gadżetów, w tym przekazanych przez władze Politechniki Warszawskiej.

Podsumowanie 2017 roku na Politechnice Warszawskiej

Gmach Główny PW

Zobaczcie, co działo się w naszej Uczelni

Prezentacja o PW w Galerii Wzornictwa Polskiego

Galeria Wzornictwa Polskiego Muzeum Narodowe

Muzeum Narodowe w Warszawie otworzyło nową wystawę stałą – Galerię Wzornictwa Polskiego. System Identyfikacji Wizualnej PW został wyróżniony przez kuratorów wystawy i jest pokazany w galerii w formie prezentacji.