Projekt z udziałem PW z dofinansowaniem w konkursie GRIEG

Opublikowano: 30.04.2020 12:23

Wśród 28 propozycji skierowanych do finansowania w konkursie na polsko-norweskie projekty badawcze znalazł się pomysł, w którym będzie uczestniczyć Wydział Fizyki Politechniki Warszawskiej.

Kolejny krok we współpracy pomiędzy Siecią Badawczą Łukasiewicz a Politechniką Warszawską

Opublikowano: 29.04.2020 14:59

fot. unsplash.com

Wspólna realizacja projektów dla biznesu, współpraca przy tworzeniu strategii dotyczących badań, innowacji i edukacji oraz podnoszenie kwalifikacji naukowców Łukasiewicza, studentów i kadry naukowej Uczelni to główne założenia porozumienia o współpracy badawczo-dydaktycznej podpisanego pomiędzy Siecią Badawczą Łukasiewicz a Politechniką Warszawską.

Wyniki głosowania w drugiej edycji Budżetu Partycypacyjnego PW

Opublikowano: 29.04.2020 13:11

Budżet Partycypacyjny PW - wyniki

Za nami już druga edycja Budżetu Partycypacyjnego Politechniki Warszawskiej.

Akcja kwaterunkowa na rok akademicki 2020/2021

Opublikowano: 29.04.2020 12:26

Logo

Od 1 do 22 maja włącznie obecni studenci, w tym obcokrajowcy, oraz doktoranci mogą składać wnioski dotyczące zakwaterowania w akademikach.

Politechnika Warszawska w Round University Ranking

Opublikowano: 29.04.2020 10:22

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

PW sklasyfikowano na 551. miejscu na świecie (awans o 40 pozycji) i trzecim w Polsce w międzynarodowym zestawieniu Round University Ranking.

Program Stażowy "Energia dla przyszłości" V edycja

Opublikowano: 28.04.2020 18:14

Logo programu stażowego "Energia dla przyszłości".

Ministerstwo Klimatu, we współpracy ze spółkami energetycznymi: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., Polski Koncern Naftowy ORLEN S.A., Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. oraz Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. organizuje piątą edycję Programu Stażowego „Energia dla Przyszłości”, który jest skierowany do studentów i absolwentów wybranych wydziałów piętnastu najlepszych polskich uczelni technicznych według rankingu Perspektywy 2019.

Rekrutacja na studia stacjonarne I stopnia

Opublikowano: 28.04.2020 15:40

W związku z ogłoszeniem przez Centralną Komisję Egzaminacyjną harmonogramu egzaminów maturalnych w roku 2020 informujemy, że zapisy internetowe na studia stacjonarne I stopnia w Politechnice Warszawskiej zostaną otwarte od 1 czerwca (kierunek Architektura) oraz 1 lipca (pozostałe kierunki), a przewidywane zakończenie akcji przyjęć na te studia to koniec sierpnia 2020 r.

PW online

Opublikowano: 24.04.2020 15:29

Grafika "Wejdź do świata PW"

Wirtualne wydarzenia skierowane do kandydatów na studia

Wirtualny festiwal Women in Tech Days

Opublikowano: 24.04.2020 14:58

Women in Tech Days

Women in Tech Days to nowy segment programu IT for SHE organizowanego przez Perspektywy, adresowany do studentek i doktorantek kierunków technicznych i ścisłych. Jego celem jest dostarczenie najnowszej i wysokiej jakości wiedzy z zakresu nowych technologii, zachęcenie do kształtowania umiejętności miękkich, a także organizacja spotkań z mentorami.

Wyjątkowa makieta kolejowa

Opublikowano: 24.04.2020 11:55

Fragment makiety kolejowej na Wydziale Transportu PW, fot. IntermodalNews

Zajmuje powierzchnię równą średniej wielkości kawalerce i składa się z aż 150 metrów torów, 120 rozjazdów i 320 semaforów. To jednak nie wszystko. Jakie funkcjonalności kryje w sobie nowa nowa makieta kolejowa znajdująca się w jednej z pracowni Wydziału Transportu PW?