Politechnika Warszawska dołącza do akcji BohaterON

Zwykła pocztówka może czasem mieć wielkie znaczenie. Dlatego postanowiliśmy dołączyć do akcji BohaterON i wysłać kartki do Powstańców Warszawskich. Pocztówki z Politechniki Warszawskiej trafią do Powstańców walczących na terenie naszej uczelni w Batalionie "Golski".

Nasi absolwenci wygrali staże w firmach z sektora kosmicznego

Laureaci programu stażowego wraz z przedstawicielami organizatorów i partnerów

Wśród 12 laureatów II edycji programu "Rozwój kadr sektora kosmicznego" jest aż 7 absolwentów Politechniki Warszawskiej. We wrześniu rozpoczną oni półroczne staże w najważniejszych w Polsce firmach specjalizujących się w technologiach kosmicznych.

Hyper Poland University Team po zawodach w USA

Zespół Hyper Poland University Team w siedzibie SpaceX w Kalifornii

Zespół studentów z Politechniki Warszawskiej i Politechniki Wrocławskiej miał okazję zaprezentować efekt swojej pracy, kapsułę Hyperloopa, przed inżynierami z Tesli i SpaceX. Niestety tylko trzy drużyny miały szansę przetestować swoje pojazdy w specjalnie zbudowanym torze. Nie było wśród nich naszych studentów.

Wojciech Bógdał mistrzem Europy

Medaliści mistrzostw Europy

Student mechaniki i budowy maszyn w Filii PW w Płocku wygrał VI Motoparalotniowe Mistrzostwa Europy, które odbyły się w Břeclav (Czechy).

Damian Czykier brązowym medalistą Uniwersjady

Damian Czykier na podium Uniwersjady w Tajpej

Student Wydziału Inżynierii Lądowej PW zajął w Tajpej trzecie miejsce w biegu na 110 m przez płotki.

Wygraliśmy konkurs "Modernizacja Roku 2016"

Gmach Główny PW

Gmach Główny zdobył nagrodę w kat. "Obiekty zabytkowe"

Warszawski Salon Maturzystów 2017

Warszawski Salon Maturzystów w GG

Widzimy się 7 i 8 września!

Politechnika Warszawska na targach edukacyjnych

Stoisko Politechniki Warszawskiej na targach

Wrzesień to tradycyjnie już czas Salonu Maturzystów organizowanego przez Perspektywy. Udział w targach to świetna okazja, żeby poznać ofertę studiów uczelni z całego kraju. My szczególnie zapraszamy na stoiska Politechniki Warszawskiej.

Dwóch naszych studentów w kadrze Polski na Uniwersjadę

Plakat Uniwersjady w Tajpej

Damian Czykier i Kacper Sierakowski będą reprezentować Politechnikę Warszawską w XXIX Letniej Uniwersjadzie w Tajpej (19-30 sierpnia 2017).

Silniki rakietowe studentów PW – przyszłość przemysłu kosmicznego

Silnik hybrydowy stworzony przez KNN MELprop podczas testów

Czy już niedługo będziemy obserwować start rakiety wyposażonej w nowatorski silnik zaprojektowany przez naszych studentów? Brzmi nieprawdopodobnie, ale jest szansa, że za sprawą członków Koła Naukowego Napędów MELprop, działającego przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa, okaże się to możliwe.