Drugie miejsce dla studentów PW na Malta Blockchain Summit

Token sprzętowy, na którym należy potwierdzić logowanie się, fot. Bartosz Barwikowski

Motywem przewodnim hackathonu, który odbył się na przełomie października i listopada 2018 r., było stworzenie najlepszego rozwiązania opartego na technologi blockchain. Zespół złożony ze studentów Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej (Bartosza Barwikowskiego, Łukasza Skarzyńskiego, Łukasza Berwida, Konrada Darocha) zajął podczas zawodów drugie miejsce.

Święto Politechniki Warszawskiej – relacja i zdjęcia

XIII Bieg o Puchar Rektora Politechniki Warszawskiej

Główne obchody Święta Uczelni już za nami. Zapraszamy do przeczytania relacji z najważniejszych wydarzeń i zobaczenia zdjęć.

PW i UW najbardziej prodoktoranckimi uczelniami

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

W tym roku już po raz jedenasty odbył się konkurs na Najbardziej Prodoktorancką Uczelnię w Polsce – PRODOK. Politechnika Warszawska i Uniwersytet Warszawski zajęły w nim ex aequo pierwsze miejsce. Na drugiej pozycji sklasyfikowano Uniwersytet Jagielloński, a na trzeciej - ex aequo - Warszawski Uniwersytet Medyczny i Politechnikę Gdańską.

Budżet Partycypacyjny PW

Przedłużamy termin składania projektów do 15 stycznia 2019 r.

Po raz trzeci wręczyliśmy Stypendium pod choinkę

Prorektor ds. Studiów Profesor Krzysztof Lewenstein, Kierownik Biura ds. Promocji i Informacji Urszula Deblessem oraz Prezes Fundacji Politechniki Warszawskiej Jerzy Baranowski wraz z laureatami Stypendium pod choinkę, fot. BPI

Podczas tegorocznej Gali Złotej Kredy wręczone zostało Stypendium pod choinkę. Wyróżnienie otrzymali najzdolniejsi i najaktywniejsi studenci Politechniki Warszawskiej. Stypendium zasiliły kwoty zebrane podczas Kiermaszu Świątecznego Politechniki Warszawskiej.

Gala Złotej Kredy 2018

Fot. BPI

Już po raz dziesiąty, w ramach obchodów Święta Politechniki Warszawskiej, studenci wyróżnili najlepszych ich zdaniem wykładowców i prowadzących ćwiczenia, laboratoria, projekty lub seminaria. Laureatów Złotej Kredy poznaliśmy podczas uroczystej gali w Małej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej – 17 listopada 2018 roku.

PW-Sat2 poleciał w komos!

Satelita naszych studentów czeka na start

3 grudnia, godz. 19.32 - to data, która zapisze się w politechnicznej historii. Tego właśnie dnia nastąpił start satelity zbudowanego przez członków Studenckiego Koła Astronautycznego działającego przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej na pokładzie rakiety Falcon 9 firmy SpaceX. Rakieta wystartowała z bazy Vandenberg w Stanach Zjednoczonych.

Zapraszamy do udziału w Akademii Liderek Biznesu

Rekrutacja trwa do 2.12.2018 r.

Fundacja im. Lesława A. Pagi zachęca kobiety do udziału w nowym projekcie edukacyjnym. Fundacja chce niwelować dysproporcje między możliwościami rozwoju kobiet i mężczyzn. Na projekt składają się weekendowe warsztaty, program mentoringowy, wieczorne spotkania z liderkami biznesu i życia społeczno-gospodarczego oraz staże w firmach partnerskich.

Udany występ naszych studentów w Varsoviadzie

Plakat 55. Varsoviady

Dwanaście medali (3 złote, 4 srebrne, 5 brązowych) to dorobek Politechniki Warszawskiej w 55. Varsoviadzie - Igrzyskach Studentów Pierwszego Roku. Impreza odbyła się w dniach 10-11 listopada 2018 roku na obiektach warszawskiego AWF-u.

Pełen ciekawostek spacer po Politechnice Warszawskiej

Wycieczkę po Kampusie Centralnym PW poprowadziła Hanna Dzielińska, popularyzatorka historii miasta, fot. BPI

Dziesiątki zainteresowanych historią uczelni i jej architekturą pojawiły się na czwartkowym spacerze towarzyszącym obchodom Święta PW. Przewodniczką wycieczki została Hanna Dzielińska, dziennikarka, varsavianistka i popularyzatorka historii miasta.