Zajęcia z piątku w środę

Politechnika Warszawska

W środę, 16 maja 2018 roku, odbędą się zajęcia zgodnie z planem obowiązującym w piątek.

Przedszkole na medal - głosuj na „Bobotechnikę”

Dzieci w przedszkolu Politechniki Warszawskiej

Trwa plebiscyt na najlepsze przedszkole 2018 r. Wśród nominowanych do tego zaszczytnego tytułu znalazła się „Bobotechnika”, czyli przedszkole działające przy Politechnice Warszawskiej.

Studnia 2018 - Juwenalia Domów Studenckich PW

Studenci podczas koncertów Studni 2015

Już po raz 47. mieszkańcy politechnicznych domów studenckich rozpoczną juwenaliową rozgrzewkę. Wspólna zabawa trwać będzie od 11 do 13 maja 2018 r.

Juwenalia PW 2018

Publiczność podczas konceru

Przed nami największe święto studentów. Już 18 i 19 maja na Stadionie Syrenki na Juwenaliach Politechniki Warszawskiej wystąpią największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej.

Medale PW w AMP w Trójboju Siłowym

Medaliści AMP w Trójboju Siłowym w klasyfikacji drużynowej mężczyzn

Pięć medali indywidualnie i jeden w klasyfikacji drużynowej - to dorobek zawodników Politechniki Warszawskiej w Akademickich Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym, które odbyły się w Katowicach (4-6 maja 2018 roku).

Student PW złotym medalistą

Wojciech Bógdał

Wojciech Bógdał, student Filii PW w Płocku, po sześciu dniach rywalizacji zakończył Motoparalotniowe Mistrzostwa Świata w Tajlandii z tytułem mistrza świata. To już kolejny sukces Polaka.

Drużyna z PW najlepsza w AMWiM w Piłce Nożnej

piłka nożna

Nasi piłkarze zdobyli złoty medal Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza. Zwycięstwo zapewnili sobie w ostatniej kolejce spotkań, gdy 3:2 pokonali bezpośredniego rywala w walce o mistrzostwo - zespół ze Szkoły Głównej Handlowej.

Za nami międzynarodowa konferencja GETM3 Warsaw Sandpit

Uczestnicy GETM3 Warsaw Sandpit podczas warsztatów

Blisko 40 badaczy reprezentujących 8 narodowości spotkało się w Warszawie i Płocku na konferencji i serii warsztatów badawczych. Uczestnicy wydarzeń dyskutowali nad strategią zarządzania talentami oraz możliwych skutecznych metodach badań najmłodszych pokoleń wchodzących na rynek pracy.

HAL-062 – łazik marsjański studentów PW

Łazik zbudowany przez studentów z Koła Naukowego Robotyków

Zespół z Koła Naukowego Robotyków stworzył robota, który wystartuje w zawodach łazików marsjańskich University Rover Challenge. Na pustyni Utah w Stanach Zjednoczonych, w warunkach zbliżonych do tych panujących na Marsie, rywalizować będą najlepsze studenckie konstrukcje z całego świata.

Zapraszamy do przeczytania nowego artykułu z cyklu Badania - Innowacje - Technologie.

Nominacja profesorska dla naukowca z PW

Dr hab. inż. Tomasz Wiśniewski, prof. PW, z Wydziału MEiL Politechniki Warszawskiej znalazł się wśród 52 nauczycieli akademickich oraz pracowników nauki i sztuki, którym prezydent Andrzej Duda wręczył 25 kwietnia 2018 roku nominacje profesorskie. Uroczystość odbyła się w Pałacu Prezydenckim.