Zwykli niezwykli bohaterowie

Czy bohaterem można być tylko w nadzwyczajnych okolicznościach? Czy można dokonać szlachetnego czynu w codziennych sytuacjach? Jeśli znasz kogoś, kto bezinteresownie robi wyjątkowe rzeczy dla innych, zgłoś go do Nagrody im. Jana Rodowicza „Anody”. Do 10 grudnia każdy może zgłosić współczesnego bohatera. Nagrodę, która przyznawana jest od sześciu lat, ustanowiło Muzeum Powstania Warszawskiego.

"Legia Akademicka" – pilotażowy program szkolenia dla studentów

Politechnika Warszawska przystąpiła do programu ochotniczego szkolenia wojskowego studentów "Legia Akademicka". Szkolenie będzie dzieliło się na cześć teoretyczną – realizowaną w uczelni trakcie roku akademickiego oraz część praktyczną, przeprowadzaną w jednostkach, centrach i ośrodkach wojskowych.

Konsorcjum z udziałem PW nagrodzone Defenderem 2017

Gmach Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa

System odrzutowych celów powietrznych - JET 2 (wraz z wyrzutnią i naziemną stacją kontroli) znalazł się wśród projektów, za które przyznano w tym roku Defendera - nagrodę Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. Nad rozwiązaniem pracowali specjaliści z Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych (lider konsorcjum) oraz z firmu MSP Marcin Szender, Wojskowej Akademii Technicznej i Politechniki Warszawskiej.

Pakiet Office za darmo dla studentów i pracowników PW

Centrum Informatyzacji PW podpisało umowę z firmą Microsoft na dostarczanie oprogramowania. Dzięki temu każdy student oraz pracownik naszej uczelni może za darmo pobrać najnowszą wersję pakietu Office. Każdy może zainstalować pakiet MS Office w pięciu kopiach, np. na komputerze w pracy, w domu, tablecie czy smartfonie.

System SILO, czyli sztuczna inteligencja w energetyce

Naukowcy z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej już od 20 lat pracują nad zastosowaniem sztucznej inteligencji w energetyce. Stworzony przez nich system SILO jest wykorzystywany w Polsce i za granicą. Był też, jako jedyne rozwiązanie z naszego kraju, prezentowany w pawilonie „Energy Best Practices Area” podczas wystawy EXPO 2017 w Kazachstanie.

Zapraszamy do przeczytania nowego artykułu z cyklu Badania - Innowacje - Technologie.

O sztuce uczenia się z danych - spotkanie MiNI Akademii Matematyki

Uczestnicy podczas wykładu MiNI Akademii Matematyki

Wykład, warsztaty, a także konkurs - to wszystko czeka na uczestników kolejnego spotkania w ramach MiNI Akademii Matematyki na Politechnice Warszawskiej. Uczniów, nauczycieli i pasjonatów "królowej nauk" zapraszamy 4 listopada 2017 roku do Gmachu Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych PW.

Politechnika Warszawska spełnia marzenia z Fundacją One Day

"Czasem wiele lat nie zmienia nic, a jeden dzień może zmienić wszystko" - mówi motto Fundacji One Day. Dlatego wspólne z Fundacją postanowiliśmy zorganizować świąteczną imprezę dla dzieci z domów dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczych. Politechnika Warszawska została Partnerem Strategicznym Projektu One Day, którego finał odbędzie się 10 grudnia 2017 roku w Dużej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej.

Nagrody Prezesa Rady Ministrów dla najwybitniejszych naukowców

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej zostali docenieni przez Premier RP. 26 października 2017 roku odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczono nagrody dla najwybitniejszych naukowców.

Święto Politechniki Warszawskiej 2017

Gala Stodoły w Dużej Auli

Zobacz harmonogram wydarzeń

Studenci PW zajęli drugie miejsce w konkursie Valeo

Pomysł Maksymiliana Krajewskiego, Krystiana Rosłona i Mateusza Zaborskiego z Politechniki Warszawskiej zdobył uznanie jury konkursu Valeo Innovation Challenge 2017. Ich wynalazek zajął 2. miejsce w kategorii „Innowacja technologiczna”, a nasi studenci otrzymali tym samym nagrodę 10 tys. euro.