Naukowcy z PW z dofinansowaniami NCBR

Siedmioro naukowców z Politechniki Warszawskiej znalazło się wśród laureatów dziewiątej edycji konkursu programu LIDER organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Udany występ w Akademickich Mistrzostwach Polski w Szachach

Medale AMP w Szachach

Reprezentacja Politechniki Warszawskiej zajęła szóste miejsce w klasyfikacji wszystkich uczelni i trzecie w gronie uczelni technicznych w AMP w Szachach. Zawody odbyły się Chorzowie w dniach 18-20 stycznia 2019 roku.

Nagroda dla Politechniki Warszawskiej w konkursie "inNOWacje – #kolej2023"

Wręczenie nagród konkursu "inNOWacje – #kolej2023" odbyło się 23 stycznia 2019 r., fot. PKP PLK S.A.

Pomysł zgłoszony przez badaczy z Wydziału Inżynierii Lądowej PW został wyróżniony w kategorii "Ekologia, Elektromobilność, Elektrooszczędność".

Nagroda dla doktoranta z PW

Warszawski autobus elektryczny Solaris Urbino 12 electric na ul. Krakowskie Przedmieście

Krzysztof Zagrajek został laureatem piątej edycji konkursu organizowanego przez Tauron Dystrybucja S.A. na najlepszą pracę magisterską w roku akademickim 2017/2018. Prace miały dotyczyć inteligentnych sieci elektroenergetycznych, w zakresie ich rozwoju i eksploatacji.

List intencyjny Politechniki Warszawskiej, Miasta Piastów i firmy Teraz Energia na rzecz efektywności energetycznej

Politechnika Warszawska chce działać razem z samorządowcami i biznesem na rzecz zrównoważonego rozwoju, fot. Biuletyn PW

Porozumienie zawarte 23 stycznia 2019 r. dotyczy planów rozwoju i komercjalizacji rozwiązań technologicznych wspierających budowanie efektywnej energetycznie oraz przyjaznej środowisku gospodarki.

Luty na Politechnice Warszawskiej

Sprawdź co wydarzy się na naszej Uczelni

Karnavauli

Fot. Paweł Tymiński

Kolejny bal już za nami

Doktorant z PW stypendystą Stowarzyszenia Elektryków Polskich

Stypendyści Stowarzyszenia Elektryków Polskich

Paweł Terlikowski z Wydziału Elektrycznego znalazł się w gronie laureatów stypendium przyznawanego przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich.

Bezpłatne zajęcia przygotowawcze do egzaminów z języka angielskiego

Bezpłatne zajęcia przygotowawcze do egzaminów z języka angielskiego (semestr letni)

Studium Języków Obcych Politechniki Warszawskiej zaprasza do udziału w kursach skierowanych do studentów zainteresowanych podnoszeniem swoich kompetencji w zakresie znajomości języka angielskiego. Zapisy ruszyły 21 stycznia i potrwają do 14 lutego 2019 r.

"Złoty Inżynier 2018" - zachęcamy do głosowania

Głosy w konkursie można oddawać do 10 lutego 2019 roku m.in. na stronie „Przeglądu Technicznego”.

Zachęcamy do głosowania w 25. jubileuszowym plebiscycie "Złoty Inżynier". Na liście nominowanych znalazł się prof. Tomasz Chmielewski z Wydziału Inżynierii Produkcji oraz nasi absolwenci. Głosy można oddawać do 3 lutego na stronie internetowej Przeglądu Technicznego.