Jak automatycznie wykryć kaszel w przenośnym spirometrze?

Opublikowano: 30.03.2020 14:57

Pacjentka w trakcie wykonywania spirometrii

Nowatorskie rozwiązanie opisali Mateusz Soliński i Michał Łepek – doktoranci z Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej oraz dr Łukasz Kołtowski z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. O wynikach pracy można przeczytać w czasopiśmie „Informatics in Medicine Unlocked”.

Doktorant z PW stworzył panel do wizualizacji pandemii koronawirusa

Opublikowano: 30.03.2020 14:03

Panel do wizualizacji pandemii koronawirusa na świecie

– Jednym z największych pozazdrowotnych zagrożeń pandemii jest strach i niewiedza – zaznacza autor rozwiązania - Mateusz Soliński z Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej i Koła Naukowego Pomiarów Biofizycznych „BioS”. – Postanowiłem więc choć trochę zmniejszyć ten stan.

Pierwsze sukcesy zespołu szukającego archiwum „Zetu”

Opublikowano: 30.03.2020 12:35

Pomiary w Pałacu Staszica wspólnie z młodzieżą z Pierwszej Społecznej Szkoły Podstawowej w Gdyni

Czy Archiwum Związku Młodzieży Polskiej „Zet” znajduje się w Pałacu Staszica? Tak twierdzi Waldemar Stopczyński – prezes Stowarzyszenia imienia Bolesława Srockiego i nauczyciel w Pierwszej Społecznej Szkole Podstawowej w Gdyni. Wyniki swoich poszukiwań przedstawił w artykule histmag.org. Eksperci, w tym dr Anna Lejzerowicz z Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, przeprowadzili pierwsze badania.

Budżet Partycypacyjny PW - to już ostatni moment na głosowanie

Opublikowano: 30.03.2020 11:54

Budżet Partycypacyjny PW

To już ostatnie chwile by zagłosować na projekty Budżetu Partycypacyjnego Politechniki Warszawskiej. Głosowanie trwa do 27 kwietnia 2020 r.

#PWdrukuje Koło Naukowe Humanoid dokłada cegiełkę do budowy przyłbic ochronnych

Opublikowano: 25.03.2020 16:44

Koło Naukowe Humanoid

Choć są chwilowo pozbawieni możliwości skorzystania ze swojego sprzętu, który został w murach uczelni, młodzi spece od robotyki i programowania znaleźli sposób na to, jak wykorzystywać zdobyte umiejętności, a jednocześnie pomagać tym, którzy w swojej pracy codziennie narażają się na zakażenie koronawirusem.

PW liderem w rankingu wynagrodzeń absolwentów uczelni technicznych

Opublikowano: 25.03.2020 15:00

Według Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń (OBW) mediana wynagrodzeń osób, które ukończyły studia drugiego stopnia na Politechnice Warszawskiej, to 4641 zł. Jesteśmy pod tym względem najlepszą techniczną uczelnią w Polsce.

Projekt naukowców z PW zakwalifikowany do finansowania w ramach konkursu ALPHORN

Opublikowano: 25.03.2020 13:34

fot. KFF "Focus"

Rozstrzygnięty właśnie konkurs ALPHORN jest organizowany przez Narodowe Centrum Nauki we współpracy ze szwajcarską agencją Swiss National Science Foundation (SNSF). W konkursie skierowano do finansowania 5 spośród 30 złożonych wniosków. Na realizację projektu zespołu naukowców z Politechniki Warszawskiej przyznano 1 503 386 zł.

Nowe konkursy Narodowego Centrum Nauki

Opublikowano: 25.03.2020 13:22

fot. KFF "Focus"

Narodowe Centrum Nauki (NCN) po raz kolejny ogłasza cieszące się największą popularnością konkursy OPUS i PRELUDIUM, a także finansowany z funduszy norweskich konkurs POLS dla naukowców przyjeżdżających z zagranicy.

E-learning na PW - szkolenie Microsoft Teams

Opublikowano: 19.03.2020 15:56

Microsoft Teams na PW

Prowadzących przygotowujących się do realizowania zajęć zdalnych zapraszamy do wzięcia udziału w otwartym szkoleniu.

Informacja dotycząca świadczenia pracy na terenie Politechniki Warszawskiej

Opublikowano: 17.03.2020 16:54

W dniach od 18 marca do dnia 25 marca 2020 r. na mocy Zarządzenia Rektora Politechniki Warszawskiej nr 19/2020 z dnia 17 marca 2020 roku, wprowadzone zostają regulacje w sprawie ograniczenia obowiązku świadczenia pracy na terenie PW.