Rozpoczynamy nabór wniosków do programu "Doktorat wdrożeniowy"

Opublikowano: 05.05.2020 18:08

W związku z rozpoczęciem przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego naboru w ramach IV edycji programu "Doktorat wdrożeniowy", Politechnika Warszawska ogłasza nabór aplikacji. Termin przyjmowania zgłoszeń przez Uczelnię mija 30 maja.

OKNO i naruszenie RODO – najczęściej zadawane pytania

Opublikowano: 05.05.2020 16:19

Prezentujemy listę odpowiedzi na zapytania dotyczące możliwości naruszenia ochrony danych osobowych w związku z incydentem, do którego doszło 3 maja 2020 r. na platformie administracyjnej Ośrodka Kształcenia na Odległość PW (OKNO). Prosimy o sprawdzanie aktualizacji.

Sukces konsorcjum z udziałem Wydziału Elektrycznego

Opublikowano: 05.05.2020 14:43

Przedsięwzięcie, którego liderem jest Wydział Elektryczny Politechniki Warszawskiej (a dokładnie – Instytut Sterowania i Elektroniki Przemysłowej), zostało skierowane do finansowania w konkursie POLNOR 2019 na polsko-norweskie projekty badawcze. Co więcej, projekt ten otrzymał najwyższą ocenę w obszarze energia, transport i klimat.

Komunikat o możliwości naruszenia ochrony danych osobowych

Opublikowano: 05.05.2020 13:44

Prosimy o zapoznanie się z informacjami

Zajęcia z piątku we wtorek

Opublikowano: 05.05.2020 10:53

We wtorek 12 maja zajęcia odbędą się zgodnie z piątkowym planem zajęć.

Start-up z PW pomaga szpitalom

Opublikowano: 04.05.2020 14:12

EcoBean do tej pory znaliśmy jako spin-off z Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej zajmujący się przetwarzaniem fusów z kawy w brykiet i wykorzystywaniem go jako opał. Teraz twórcy start-upu pomagają w walce z pandemią.

#PWdrukuje Przyłbice dla medyków od Koła Naukowego Robotyków

Opublikowano: 04.05.2020 13:17

Przyłbica wydrukowana przez KNR

Nasi studenci wydrukowali ok. 100 przyłbic i przekazali już część z nich Samorządowi Studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego reprezentanci dbają, by trafiły do osób, które potrzebują takiej ochrony w czasach pandemii – to ważne dla skutecznego i bezpiecznego opiekowania się pacjentami.

Pierwsze zdalne obrony prac dyplomowych na Politechnice Warszawskiej

Opublikowano: 04.05.2020 10:55

Od ponad miesiąca zajęcia na naszej Uczelni odbywają się zdalnie. O krok dalej w takiej formie kształcenia i oceniania jego efektów poszedł Wydział Elektryczny – 22 kwietnia 2020 roku przy pomocy środków komunikacji elektronicznej zorganizowano tam trzy egzaminy dyplomowe. To pierwsze w czasach pandemii zdalne obrony na PW.

Uczelnia w dobie pandemii – przesłanie Rektora PW prof. Jana Szmidta

Opublikowano: 30.04.2020 15:54

Rektor Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Jan Szmidt

Zapraszamy do obejrzenia nagrania skierowanego do całej wspólnoty akademickiej.

Czy maseczki chronią przed koronawirusem?

Opublikowano: 30.04.2020 15:41

Od 16 kwietnia mamy obowiązek zasłaniać usta i nos w miejscach publicznych. Możemy do tego wykorzystać maseczki albo części garderoby (np. szaliki czy chustki). Jak działają maseczki? Przed czym chronią, a przed czym nie? Co wpływa na ich całkowitą sprawność? O czym powinniśmy pamiętać podczas ich używania?