Politechnika Warszawska i Akademia Marynarki Wojennej zacieśniają współpracę

Sygnatariusze umowy o współpracy: prof. dr hab. inż. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej i Rektor-Komendant Akademii Marynarki Wojennej komandor prof. dr hab. Tomasz Szubrycht/fot. BPW

Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Jan Szmidt i Rektor-Komendant Akademii Marynarki Wojennej komandor prof. Tomasz Szubrycht podpisali porozumienie o współpracy. Spotkanie zorganizowano 7 maja 2018 roku w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej.

Znamy zwycięskie projekty w konkursie Mieszkanie Plus - Modelowy Dom jednorodzinny

Plakat konkursu

Zaprojektowanie trwałych, energooszczędnych, estetycznych oraz szybkich w realizacji domów - przed takim zadaniem stanęli uczestnicy rywalizacji. Wśród laureatów konkursów znaleźli się  pracownicy i studenci Wydziału Architektury PW.

Nasz student najlepszy w Akademickich Mistrzostwach Polski

Medaliści wyścigu ze staru wspólnego

Krzysztof Łukasik całkowicie zdominował rywalizację mężczyzn w Akademickich Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Górskim. Student Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej najpierw był najlepszy w wyścigu na czas, a potem wygrał też wyścig ze startu wspólnego.

Naukowcy z PW laureatami stypendium START

Pięciu młodych badaczy z Politechniki Warszawskiej znalazło się wśród laureatów stypendium START przyznawanego przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej. W ten sposób nagrodzono 100 najzdolniejszych młodych naukowców z całej Polski.

Pomóżmy spełnić marzenia – studenci zbierają pieniądze na swój projekt

Zespół Proton Dynamic

Zespół Proton Dynamic z Politechniki Warszawskiej i Szkoły Głównej Handlowej rozpoczął akcję crowdfundingową na dokończenie swojego elektrycznego bolidu i wyjazd na zawody Formuła Student. Każdy z nas może ich wesprzeć!

Znamy wyniki XIX edycji internetowego konkursu matematycznego PW

Rozdanie dyplomów

24 kwietnia 2018 roku, w gmachu Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej,  podczas uroczystości  zakończenia XIX edycji Powszechnego Internetowego Konkursu dla uczniów szkół średnich – Matematyka, ogłoszone zostały szczegółowe wyniki finału obecnej edycji konkursu oraz wręczono nagrody laureatom i wyróżnionym oraz ich nauczycielom.

Ruszyły zapisy na studia I stopnia

Duża Aula Politechniki Warszawskiej

Zostań studentem PW

Naukowcy z PW zaangażowani w badania Marsa

Część instrumentu Kret HP3 w czasie wytwarzania warstw

5 maja 2018 roku – warto zapamiętać tę datę. To wtedy wystartowała misja NASA InSight, która ma zbadać głębokie wnętrze Czerwonej Planety. Na Marsa trafił m.in. instrument Kret HP3. W prace nad tym urządzeniem byli zaangażowani ludzie związani z Politechniką Warszawską.

Zapraszamy do przeczytania nowego artykułu z cyklu Badania - Innowacje - Technologie.

Zajęcia z piątku w środę

Politechnika Warszawska

W środę, 16 maja 2018 roku, odbędą się zajęcia zgodnie z planem obowiązującym w piątek.

Przedszkole na medal - głosuj na „Bobotechnikę”

Dzieci w przedszkolu Politechniki Warszawskiej

Trwa plebiscyt na najlepsze przedszkole 2018 r. Wśród nominowanych do tego zaszczytnego tytułu znalazła się „Bobotechnika”, czyli przedszkole działające przy Politechnice Warszawskiej.