Mat-Fiz Samouczek - wyjątek dla kandydatów na kierunek Ekonomia w KNEiS

Informujemy, że kandydaci na studia na kierunku Ekonomia, prowadzonym przez Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych w Płocku, zwolnieni są z obowiązku wypełniania testów z fizyki w ramach programu Mat-Fiz Samouczek.

Konferencja i wystawa EMPC 2017 na Politechnice Warszawskiej

Plakat konferencji EMPC 2017

Od 10 do 13 września 2017 roku potrwa European Microelectronics and Packaging Conference & Exhibition 2017. To konferencja stowarzyszenia International Microelectronics and Packaging Society. Odbywa się ona po 21., ale po raz pierwszy w Polsce.

Warszawski Salon Maturzystów 2017 za nami

Kandydaci odwiedzający stoisko PW podczas targów

Dziękujemy za Waszą obecność!

Rektor PW otrzymał tytuł doktora honoris causa Politechniki Kijowskiej

Prof. Jan Szmidt odebrał tytuł doktora honoris causa Politechniki Kijowskiej. – To bardzo ważny dzień dla mnie i Politechniki Warszawskiej, i, jak sądzę, również ważny dla naszych narodów – mówił Rektor PW po odebraniu dyplomu. – Bardzo dziękuję za ten zaszczyt.

Politechnika Warszawska w rankingu Times Higher Education

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

W najnowszej edycji rankingu Times Higher Education PW znalazła się w grupie uniwersytetów sklasyfikowanych na miejscach 601-800. Spośród 12 polskich uczelni uwzględnionych w zestawieniu wyższą pozycję od Politechniki zajął tylko Uniwersytet Warszawski (miejsca 501-600).

Rekrutacja uzupełniająca na studia w Warszawie i Płocku

Wciąż jest szansa na studia na Politechnice Warszawskiej. Ogłaszamy dodatkową rekrutację. Sprawdź, na jakie kierunki można jeszcze aplikować.

Prestiżowa nagroda dla naszego Zespołu Pieśni i Tańca

Członkowie Zespołu Pieśni i Tańca w Gmachu Głównym PW

Od 2011 roku władze Łowicza honorują osoby i grupy szczególnie zasłużone dla kultury ludowej. Laureaci odsłaniają swoje tablice w łowickiej alei gwiozd na Starym Rynku. W tym roku tego zaszczytu dostąpił Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej.

Politechnika Warszawska dołącza do akcji BohaterON

Zwykła pocztówka może czasem mieć wielkie znaczenie. Dlatego postanowiliśmy dołączyć do akcji BohaterON i wysłać kartki do Powstańców Warszawskich. Pocztówki z Politechniki Warszawskiej trafią do Powstańców walczących na terenie naszej uczelni w Batalionie "Golski".

Nasi absolwenci wygrali staże w firmach z sektora kosmicznego

Laureaci programu stażowego wraz z przedstawicielami organizatorów i partnerów

Wśród 12 laureatów II edycji programu "Rozwój kadr sektora kosmicznego" jest aż 7 absolwentów Politechniki Warszawskiej. We wrześniu rozpoczną oni półroczne staże w najważniejszych w Polsce firmach specjalizujących się w technologiach kosmicznych.

Hyper Poland University Team po zawodach w USA

Zespół Hyper Poland University Team w siedzibie SpaceX w Kalifornii

Zespół studentów z Politechniki Warszawskiej i Politechniki Wrocławskiej miał okazję zaprezentować efekt swojej pracy, kapsułę Hyperloopa, przed inżynierami z Tesli i SpaceX. Niestety tylko trzy drużyny miały szansę przetestować swoje pojazdy w specjalnie zbudowanym torze. Nie było wśród nich naszych studentów.