Sukces absolwenta Politechniki Warszawskiej w rywalizacji HackYeah

Zwycięzcy hackatonu HackYeah 2018 w kategorii Health, fot. FB Kamil Dzieniszewski

Projekt strony internetowej i chatbota wykonany przez zespół pod przewodnictwem Kamila Dzieniszewskiego, absolwenta kierunku automatyka i robotyka na Wydziale Inżynierii Produkcji PW, zwyciężył w kategorii Health. Nagrodzony pomysł ma wesprzeć pracę członków Fundacji Rak’n’Roll.

Nagroda „Pro Juvenes” dla Rektora Politechniki Warszawskiej, profesora Jana Szmidta.

Profesor Jan Szmidt, Rektor PW, podczas VI Gali "Pro Juvenes", fot. rzecznik MNiSW

Podczas VI Gali Nagród Środowiska Studenckiego „Pro Juvenes”, która odbyła się w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej, przyznano statuetki w trzynastu kategoriach. Wyróżniono tym samym szczególnie aktywnych studentów, prowadzone przez nich inicjatywy, a także podmioty wspierające działalność młodych ludzi.

Wyróżnienie FLEET LEADER 2018 dla Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej

Nagroda FLEET LEADER 2018 została przyznana Wydziałowi Transportu PW, fot. fleet.com.pl

Podczas targów FLEET MARKET 2018 wręczono nagrody osobom i instytucjom, które mają na koncie wyjątkowe osiągnięcia związane z branżą motoryzacyjną i flotową.

Ustawa 2.0 - Politechnika Warszawska uruchomiła nową witrynę internetową

Źródło: Biuro Rektora

Politechnika Warszawska rozpoczęła wdrażanie zmian organizacyjnych wynikających z konieczności dostosowania uczelni do przepisów związanych z wejściem w życie nowej ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.

Dofinansowanie do projektów zgłoszonych w konkursach Narodowego Centrum Nauki.

Narodowe Centrum Nauki

Aż 18 projektów badawczych z Politechniki Warszawskiej zostanie sfinansowanych w ramach rozstrzygnięcia dwóch konkursów organizowanych przez NCN: OPUS 15, PRELUDIUM 15.

Drugie miejsce dla studentów PW na Malta Blockchain Summit

Token sprzętowy, na którym należy potwierdzić logowanie się, fot. Bartosz Barwikowski

Motywem przewodnim hackathonu, który odbył się na przełomie października i listopada 2018 r., było stworzenie najlepszego rozwiązania opartego na technologi blockchain. Zespół złożony ze studentów Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej (Bartosza Barwikowskiego, Łukasza Skarzyńskiego, Łukasza Berwida, Konrada Darocha) zajął podczas zawodów drugie miejsce.

Święto Politechniki Warszawskiej – relacja i zdjęcia

XIII Bieg o Puchar Rektora Politechniki Warszawskiej

Główne obchody Święta Uczelni już za nami. Zapraszamy do przeczytania relacji z najważniejszych wydarzeń i zobaczenia zdjęć.

PW i UW najbardziej prodoktoranckimi uczelniami

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

W tym roku już po raz jedenasty odbył się konkurs na Najbardziej Prodoktorancką Uczelnię w Polsce – PRODOK. Politechnika Warszawska i Uniwersytet Warszawski zajęły w nim ex aequo pierwsze miejsce. Na drugiej pozycji sklasyfikowano Uniwersytet Jagielloński, a na trzeciej - ex aequo - Warszawski Uniwersytet Medyczny i Politechnikę Gdańską.

Budżet Partycypacyjny PW

Przedłużamy termin składania projektów do 15 stycznia 2019 r.

Po raz trzeci wręczyliśmy Stypendium pod choinkę

Prorektor ds. Studiów Profesor Krzysztof Lewenstein, Kierownik Biura ds. Promocji i Informacji Urszula Deblessem oraz Prezes Fundacji Politechniki Warszawskiej Jerzy Baranowski wraz z laureatami Stypendium pod choinkę, fot. BPI

Podczas tegorocznej Gali Złotej Kredy wręczone zostało Stypendium pod choinkę. Wyróżnienie otrzymali najzdolniejsi i najaktywniejsi studenci Politechniki Warszawskiej. Stypendium zasiliły kwoty zebrane podczas Kiermaszu Świątecznego Politechniki Warszawskiej.