Aktualności

Projekt absolwenta Wydziału Architektury PW z prestiżową nagrodą Archi-World Academy Awards.

Przemysław Chimczak jest architektem, specjalistą ds. colivingu i wynajmu, fot. Krzysztof Koszewski

Przygotowana przez Przemysława Chimczaka praca dyplomowa „Coliving. Perspektywy wprowadzenia nowej formy mieszkaniowej do Polski” zdobyła uznanie międzynarodowego jury, którego zadaniem było wybranie najciekawszych projektów budowlanych tworzonych w duchu smart city.

Sukces Koła Naukowego Robotyków na zawodach w Niemczech

Zespół Selfie na zawodach Carolo Cup 2019

Zespół Selfie zajmujący się tworzeniem autonomicznych pojazdów zajął trzecie miejsce w konkurencji jazda z parkowaniem i szóste w klasyfikacji generalnej w międzynarodowych zawodach Carolo Cup 2019 w Braunschweig w Niemczech (4-5 lutego 2019 roku).

Pracujemy nad nową stroną internetową

Pomóż nam zmienić naszą stronę

Strona internetowa to wizytówka uczelni, która powinna być nowoczesna i przyjazna dla użytkownika. Jej głównym zadaniem powinno być dostarczanie najważniejszych informacji nt. funkcjonowania Politechniki. Prace nad nową politechniczną witryną internetową są w toku, a termin ich zakończenia planowany jest na koniec 2019 roku

Uczelniana Oferta Dydaktyczna CSZ PW

Celem Uczelnianej Oferty Dydaktycznej jest poszerzanie wiedzy słuchaczy w wybranych kierunkach, a także pomoc i inspiracja w planowanej działalności naukowej.

Centrum Studiów Zaawansowanych Politechniki Warszawskiej zaprasza do zapoznania się z ofertą wykładów ogólnouczelnianych w semestrze letnim 2018/2019.

Wielki sukces studentki PW w mistrzostwach Polski juniorów

Najlepsze zawodniczki XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych w konkurencji slalom gigant

Zuzanna Czapska całkowicie zdominowała rywalizację w narciarstwie alpejskim podczas XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych. W zawodach będących jednocześnie mistrzostwami Polski juniorów studentka Politechniki Warszawskiej zdobyła komplet złotych medali.

Sondaż studencki #powiedzPW

Hasło przewodnie cyklu sondaży to #TwojaOpinia liczy się na #TwojaPolitechnika

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii zorganizowało kolejny sondaż z serii #powiedzPW. Tym razem studenci mają szansę wyrazić swoją opinię na temat akademików.

Jedenastu badaczy PW w gronie stypendystów program im. Bekkera

Gala Programu im. Bekkera odbędzie się na Wydziale Fizyki PW, fot. BPI

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej poinformowała o przyznaniu środków finansowych 156 badaczom, którzy będą mieli szansę na zwiększenie swojej mobilności międzynarodowej. Jedenastu spośród wyróżnionych uczestników to osoby związane z Politechniką Warszawską.

"Legia Akademicka" – program szkolenia dla studentów w Politechnice Warszawskiej

Studenci podczas ćwiczeń w ramach Legii Akademickiej, 1938 r., fot. IKC, źr. Narodowe Archiwum Cyfrowe

Politechnika Warszawska w 2018 roku przystąpiła do programu ochotniczego szkolenia wojskowego studentów Legia Akademicka. Szkolenie dzieli się na część teoretyczną – realizowaną w uczelni w trakcie roku akademickiego oraz część praktyczną, przeprowadzaną w jednostkach, centrach i ośrodkach wojskowych.

PW podpisała umowę w ramach realizacji założeń projektu poligonu doświadczalno-wdrożeniowego

Na zakupionych terenach władze uczelni będą realizować projekt doświadczalno-wdrożeniowy z zakresu lotnictwa, fot. MEiL PW

Rektor PW prof. Jan Szmidt, Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski oraz Wicestarosta Waldemar Trochiumiuk 31 stycznia 2019 r. podpisali w Przasnyszu akty notarialne sprzedaży prawa użytkowania wieczystego działek położonych na terenie Przasnyskiej Strefy Gospodarczej w Sierakowie k. Przasnysza na rzecz Uczelni.

„Projekt przebudowy Katedry Płockiej wg Stefana Szyllera” – wystawa

Uroczyste otwarcie wystawy odbyło się 30 stycznia 2019 r., fot. PW Filia w Płocku

W Gmachu Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku 30 stycznia odbyło się otwarcie wystawy pt. „Projekt przebudowy Katedry Płockiej wg Stefana Szyllera” połączone z wykładem ks. kan. Stefana Cegłowskiego, proboszcza parafii pw. św. Zygmunta przy Bazylice Katedralnej w Płocku.