Geometrywa – surrealistyczna fotografia architektury

Opublikowano: 10.09.2021 08:51

Zdjęcie w kamienicy Pod Gigantami wykonane techniką geometrywy

Pozwala ukazać rzeczywiste obiekty w sposób odrealniony. Czasami to subtelne zmiany, niewidoczne na pierwszy rzut oka. Zdarza się też jednak, że uzyskany efekt przeczy zdrowemu rozsądkowi i powszechnie znanym regułom fizycznym. Mowa o geometrywie – technice, której pomysłodawcą jest dr inż. Marek Sutkowski z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych.

Studium Języków Obcych PW partnerem międzynarodowego projektu TE-Con3

Opublikowano: 09.09.2021 14:01

Studenci trzymający tabliczki z napisami w różnych językach

Dzięki dofinansowaniu otrzymanemu w ramach programu Erasmus+ SJO PW zrealizuje szereg zadań mających na celu opracowanie modelu nauczania języków obcych na poziomie uczelni wyższej.

mLegitymacja studencka na PW

Opublikowano: 09.09.2021 13:12

Grafika prezentująca proces zamawiania mLegitymacji

Nasi studenci mogą zamawiać mobilne wersje legitymacji studenckich. Moduł jest dostępny w systemie USOSweb.

Funkcjonowanie PW w semestrze zimowym 2021/2022

Opublikowano: 07.09.2021 15:05

Zdjęcie Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej

Ukazał się komunikat Rektora na temat kształcenia i pracy w najbliższym semestrze. Przewidujemy, że kształcenie (we wszystkich formach) będzie prowadzone w trybie stacjonarnym mieszanym, co oznacza zdalne zajęcia dla dużych grup wykładowych i seminaryjnych oraz stacjonarne zajęcia w pozostałych przypadkach. Równocześnie wszyscy pracownicy powracają do standardowego trybu pracy (tryb zdalny jest możliwy w szczególnych, indywidualnych przypadkach).

Informacje dotyczące nowego roku akademickiego są zawarte w komunikacie Rektora nr 2/2021

Doskonal kompetencje z programem Mobility PW

Opublikowano: 03.09.2021 13:24

Zdjęcie studentów PW

Ruszył konkurs, w ramach którego doktoranci i pracownicy PW mogą się ubiegać o finansowane m.in. staży i wizyt studyjnych, wyjazdów związanych z prowadzeniem badań naukowych do rozprawy doktorskiej czy uczestnictwa w szkołach letnich i zimowych. Wnioski można przesyłać do 20 września 2021 r.

Dodatkowa rekrutacja na Wydziale SiMR PW

Opublikowano: 01.09.2021 09:41

Pomarańczowy samochód na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych PW

Trwa dodatkowy nabór na studia stacjonarne pierwszego stopnia na kierunek Inżynieria Pojazdów Elektrycznych i Hybrydowych prowadzony na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych. Rejestracja kandydatów potrwa do 14 września 2021 r.

Komunikat Biura ds. Przyjęć na Studia

Opublikowano: 27.08.2021 22:41

Informujemy, że rejestracja kandydatów na niektóre kierunki studiów stacjonarnych II stopnia oraz studiów niestacjonarnych I i II stopnia została przedłużona.

25. Festiwal Nauki – świętuj razem z PW!

Opublikowano: 27.08.2021 17:44

Zdjęcie probówek

Zapraszamy na wydarzenia przygotowane przez naszych badaczy i studentów

Sztuczna inteligencja pomoże w diagnostyce chorób płuc

Opublikowano: 27.08.2021 12:40

Grafika projektu XLUNGS

Naukowcy z Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych PW chcą usprawnić rozpoznawanie zmian chorobowych, widocznych w tomografii komputerowej i na zdjęciach rentgenowskich płuc. Projekt będzie wsparciem dla lekarzy i pacjentów.

Nowe doktoraty wdrożeniowe na PW

Opublikowano: 27.08.2021 09:33

Zdjęcie mikroskopu

W ramach V edycji programu swoje rozprawy doktorskie będzie na naszej Uczelni realizować 63 młodych naukowców.