Aktualności

Seminarium Uczelniane "Projekt ustawy 2.0. Potencjalne konsekwencje dla Uczelni"

Seminarium Uczelniane

Znaczenie nauki i szkolnictwa wyższego w rozwoju każdego państwa jest ogromne. Z tego względu pod koniec miesiąca, 29 listopada, na Politechnice Warszawskiej odbędzie się Seminarium Uczelniane na temat Ustawy 2.0.

Politechnika Warszawska rozwija współpracę z Chinami

Prof. Krzysztof Lewenstein, Prorektor ds. Studiów podczas wizyty w Tsingua University

Delegacja z Politechniki Warszawskiej, na czele z prof. Krzysztofem Lewensteinem, Prorektorem ds. Studiów odwiedziła Chiny. Podczas wizyty odnowiono umowę o współpracy z Bejing University of Technology, podpisano umowę z Tsinghua University oraz firmą WAL.

Kino na PW już po raz drugi

Na jeden wieczór Duża Aula w Gmachu Głównym stanie się niezwykłą salą kinową. Z okazji Święta Politechniki Warszawskiej zapraszamy 20 listopada 2017 na wspólne oglądanie filmu "Transcendencja".

Profesor Andrzej Nowak otrzymał tytuł Doktora Honoris Causa Politechniki Warszawskiej

47 lat temu prof. Andrzej Nowak ukończył studia na Wydziale Inżynierii Lądowej na Politechnice Warszawskiej. Dziś Senat Politechniki Warszawskiej nadał mu najwyższą godność akademicką – tytuł doktora honoris causa. Profesor Nowak dołączył do grona innych postaci, które otrzymały ten tytuł, m.in. do Marii Skłodowskiej-Curie, Wacława Piotra Zalewskiego, Franco Gianniniego czy Jeana-Paula Larçona.

Sukces naszych studentów w konkursie POTENCJOmetr

Logo konkursu POTENCJOmetr

Trzy propozycje studentów Politechniki Warszawskiej zostały zakwalifikowane do finału ogólnopolskiego konkursu, którego celem jest wyłonienie zespołu realizującego interdyscyplinarny projekt naukowy o największym potencjale aplikacyjnym.

Dzień Dawcy Szpiku na PW – projekt Helpers’ Generation

Co godzinę jedna osoba w Polsce dowiaduje się, że ma białaczkę. Dla wielu chorych jedyną szansą na przeżycie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od dawcy niespokrewnionego. Od 4 do 8 grudnia w Politechnice Warszawskiej zostanie przeprowadzona akcja rejestracji dawców.

Cztery nasze koła naukowe w finale konkursu StRuNa

Koło Naukowe Biotechnologów "Herbion"

Koło Naukowe Biotechnologów "Herbion", Studenckie Koło Astronautyczne, Koło Naukowe Inżynierii Chemicznej i Procesowej oraz Studencki Oddział SPIE znalazły się w finale konkursu StRuNa, podsumowującego aktywność naukową kół i innych organizacji studenckich.

#powiedzPW - wyraź swoją opinię o Politechnice Warszawskiej

Startujemy z nową inicjatywą #powiedzPW. Chcemy zachęcić studentów do wyrażania swoich opinii na temat różnych obszarów działalności uczelni. Pierwszy sondaż dotyczy Sklepu internetowego Politechniki Warszawskiej.

Być jak Sherlock, czyli genialne zdolności studenta PW - nowy wpis na blogu

Daniel Chudecki

Daniel Chudecki, student Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa na Politechnice Warszawskiej, w lipcu brał udział w programie „The Brain. Genialny umysł”. Przed kamerami potęgował w pamięci bardzo duże liczby. Jak to zrobił bez użycia komputera? Przeczytacie w nowym tekście na blogu.

Kino na PW już po raz drugi